Vokietijoje reikalaujama surengti referendumą dėl tolesnės narystės ES

Angelos Merkel prašoma surengti referendumą dėl tolesnės Vokietijos narystės Europos Sąjungoje. Šie prašymai pasirodė iš karto po to, kai...

Angelos Merkel prašoma surengti referendumą dėl tolesnės Vokietijos narystės Europos Sąjungoje. Šie prašymai pasirodė iš karto po to, kai Jungtinė Karalystė nusprendė nutraukti saitus su Briuseliu.

Tarp kitų referendumą surengti siūlo ir trečios pagal užimamas vietas Bundestage kairiosios pakraipos partijos Die Linke viceprezidentė Sahra Wagenknecht. Jos teigimu, būtų arogantiška manyti, kad elektoratas šiuo klausimu nėra pajėgus priimti sprendimo.

Vokietijos kanclerė spaudimą surengti referendumą patyrė nuo pat Britanijos sprendimo pasitraukti iš ES, tačiau tai pirmasis kartas, kai jį surengti pasiūlė kairiųjų pažiūrų politikas.

Partija „Alternatyva Vokietijai“ (vok. Alternative für Deutschland) savo ruožtu pažadėjo paskelbti referendumą, jei triumfuos ateinančiuose rinkimuose rudenį. Partijos atstovas Briuselį prilygino „biurokratiniui monstrui“, pridėdamas: „Kitais metais mūsų partija bus Vokietijos parlamente ir „Dexit“ laikys savo prioritetu“.

„Alternatyvos Vokietijai“ lyderė Freuke Petry pareiškė: „Tai yra šansas naujai Europai, kuri puoselėja  bendradarbiavimą ir gerbia nacionalinį suverenumą. Jungtinės Karalystės nutarimas pasitraukti iš ES yra rimtas signalas Briuselio Politbiurui ir jo biurokratizmui. Jei Europos Sąjunga nepasitrauks iš šio klaidingo kelio, kuriuo eina dabar, ir neatsisakys gilesnės politinės integracijos į kvazi-socialistinį eksperimentą, tai vis daugiau Sąjungos valstybių paseks Didžiąja Britanija. Briuselio biurokratija turi būti radikaliai sumažinta ir privalo būti sustabdytas centralizuotas reguliavimas. Atėjo laikas naujai Europai, tėvynių Europai, kurioje mes taikiai prekiautume tarpusavyje, puoselėtume bendradarbiavimą ir gerbtume nacionalinius suverenitetus.“

Tačiau tikimybė, kad Vokietijoje įvyks referendumas dėl išstojimo iš ES, nėra didelė. Nacių manipuliacija plebiscitais nulėmė menką pasitikėjimą referendumais. Dabartinė šalies Konstitucija neleidžia rengti referendumų, išskyrus itin retas išimtis.

Apie tokį referendumą kalba ir Prancūzijos Nacionalinio fronto partijos lyderė Marine Le Pen, išreiškusi palaikymą „Brexit“.

„Danijos žmonių partijos“ lyderis taip pat mano, jog Danija turėtų sekti Britanijos pavyzdžiu ir nuspręsti dėl savo likimo Europos Sąjungoje.

Panašios kalbos netyla ir Nyderlanduose, kur Laisvės partijos lyderis Geertas Wildersas pareiškė, kad sekantis referendumas bus „Nexit“, sustabdysiantis šalies islamizaciją.

Parengta pagal Express.co.uk informaciją


Susiję

Pasaulis 5293678953856071581

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-07-15 10:52

  Ech, kas bus, kai mūsų eurointegracinė valdžia praras nuorodas iš Briuselio ir teks vadovautis savo galva ir remtis savo šalies pinigais? Kam jie tada lenksis?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-07-15 11:19

   ką tu darysi, kai tau valdžia nebegalės nurodinėti? iki šiol saugiai gyvenai tyliai po lapais. Viskas už tave nutarta ir padaryta, smagu iš už saugios priedangos orą gadinti.

   Panaikinti
  2. Ar aš girdžiu baimės gaidelę homjaunuolio komentare (beje, gerokai prasilenkiančiame su sveiku protu)? :D

   Panaikinti
 2. Panašu, kad ES tikrai pradeda byrėti, apie ką dar 1990 metais kalbėjo įžvalgus Mokytojas Ryuho Okawa:
  http://laimesmokslas.blogspot.lt/2016/06/ryuho-okawa-numate-brexit.html

  AtsakytiPanaikinti
 3. Deja lietuviai politikai labiau korumpuoti nei briuselio biurokratai. Be europos sajungos liksim syle...juoda. Netikiu lietuviskais politikais. Briuselis juos kiek ipaeigoja neperzengt ribu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-07-21 15:35

   Gal p.Gluosnis neprisimena, o gal dar labai mažas buvo, kad nežino skandalo su tokio Žako Santero vadovaujama Eurokomisija. Tai va, veiksmas vyko prieš maždaug 20 metų. Tada buvo aptikta, kad Europos Komisijos buvo padaryti MILIJARDINIAI išeikvojimai. Paprastai sakant, pinigai buvo pavogti pačiame Briuselyje. Po to Žako Santero vadovaujama Eurokomisija atsistatydino. Antras - visai šviežias - pavyzdukas. Toks Ž.M.Baroso, buvęs ES Komisijos vadovas, dabar dirba vienam iš stambiausių transnacionalinių bankų. Ar tai ne korupcija? Matyt ne už gražias akis jam šiltą vietelę parūpino globalistai... Nes juk buvusio Portugalijos komuinistėlio kompetencija bankininkystėje (tik nesijuokime) yra švelniai tariant... šiaip sau.

   Panaikinti
 4. Deja lietuviai politikai labiau korumpuoti nei briuselio biurokratai. Be europos sajungos liksim syle...juoda. Netikiu lietuviskais politikais. Briuselis juos kiek ipaeigoja neperzengt ribu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gluosni, eurosajūzo politbiurui NUSIŠVILPT, kiek sajūzinių respublikų valdžiukės korumpuotos - svarbu, kad nurodymus vykdytų. O ir patiems valdžiagyviams patogiau - jei ką, visada gali pasakyt, kad Briuselis taip liepė. :)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item