Valdantieji persigalvojo ir siūlo atšaukti padidintas išmokas studijuojantiems jauniems tėvams

Birželio 22 d. posėdyje Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė pasiūlymui iš priimamo Išmokų vaikams įstatymo išbrau...


Birželio 22 d. posėdyje Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė pasiūlymui iš priimamo Išmokų vaikams įstatymo išbraukti nuostatą, kad studijuojantys jauni tėvai gautų 2 kartus didesnes motinystės (tėvystės) išmokas nei buvo iki šiol, ir jos praktiškai prilygtų minimaliam mėnesiniam atlyginimui. Pasiūlymą atsisakyti tokio padidinimo pateikė darbietis Kęstutis Daukšys, socialdemokratė Irena Šiaulienė ir tvarkietis Kęstutis Bartkevičius.

Komiteto pirmininkės pavaduotojas Rimantas Jonas Dagys tokį sprendimą vertina itin neigiamai. „Praktiškai vienbalsis Seimo sutarimas kokiu nors klausimu yra itin retas įvykis. Vis dėlto šį padidinimą palaikė visos pusės. Ir tai buvo džiugi naujiena, kadangi ritantis į demografinę duobę, Lietuvai svarbus kiekvienas gimstamumą skatinantis žingsnis. Seimo nariai sulaukėme ir studentų padėkų, teigusių, kad tokie sprendimai jiems reikalingi. Todėl labai gėda už valdančiųjų frakcijų kolegas, kurie šiandien papūtus partiniams vėjams persigalvojo ir pritarė savo partinių bosų pataisai, kuria šio padidinimo atsisakoma“, - teigia R. Dagys.

Birželio 14 d. svarstymo stadijoje projektui pritarė 54 Seimo nariai iš 57. Po šiandienos SRDK posėdžio liko paskutinis Seimo balsavimas dėl minimo projekto. 


Susiję

Šeimos politika 6021040244037230011

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item