Gegužės 9-osios minėjime Klaipėdoje – grėsmingi ženklai

Į šventinį mitingą, skirtą pergalės Antrajame pasauliniame kare 71-osioms metinėms, kuris tradiciškai vyko Klaipėdos Skulptūrų parke esan...

Į šventinį mitingą, skirtą pergalės Antrajame pasauliniame kare 71-osioms metinėms, kuris tradiciškai vyko Klaipėdos Skulptūrų parke esančiose karių kapinėse, šiandien susirinko beveik tūkstantis uostamiesčio rusakalbių bendruomenei atstovaujančių žmonių.

Kai kurie jų ryšėjo prieštaringai vertinamas Georgijaus juosteles. Šiemet, beje, jas seginčių buvo kur kas mažiau nei ankstesniais metais. O tie, kurie nusprendė jomis pasipuošti, jas segėsi jau mitingo vietoje. Tačiau šiemet juostelės buvo „patobulintos“ – kai kurios buvo su penkiakampe žvaigžde viduryje, o kai kurios persipynusios su kita juostele, padabinta Rusijos Federacijos vėliavos spalvomis.

Be to, šiemet buvo kaip niekuomet anksčiau daug grėsmingos išvaizdos asmenų, vilkinčių drabužius ar kai kurias aprangos detales su Rusijos pavadinimu.

Renginyje grojo sovietinę praeitį primenančios melodijos „Denj pobedy“, įvairūs maršai.
Į tribūną pakilus oratoriams, minia nuščiuvo. Dažnas kalbėjusysis minėjo tokius terminus, kaip „istorijos perrašymas“, „neužmiršime jūsų žygdarbio“, „išvaduotojai“, „mieli veteranai, nekreipkite dėmesio į istorijos perrašinėtojus“, „Ura, draugai!” ir pan.

Mitinge, kuriame dominavo rusų kalba, kalbėjo Antihitlerinės koalicijos antrojo pasaulinio karo veteranų organizacijos atstovas, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Aleksandras Gračiovas, Seimo narė Irina Rozova, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslavas Titovas.

A. Gračiovo kalba pasižymėjo korektiškumu, buvo išvengta aštresnių kampų. Vis tik ir jis neiškentė ir išreiškė apgailestavimą, kad kai kuriose Europos šalyse pastebimas fašizmo atgimimas. „Prisiminkime tragišką, prieš dvejus metus, gegužės 2-ąją įvykusį incidentą, kai didelė piliečių grupės buvo sudeginti Odesos centre. Dideliam mūsų liūdesiui, daugelyje Europos šalių vyksta karių-išvaduotojų paminklų ir memorialų griovimo ir naikinimo kampanijos. Tokiomis sąlygomis mes privalome padaryti viską, kad užkirstume kelią rudojo maro sugrąžinimui“, - kalbėjo Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje A. Gračiovas.

Užtat Seimo narė I. Rozova, ankstesniais metais kalbėjusi ir lietuviškai, ir rusiškai, šiemet nesivargino savo pranešimo versti į lietuvių kalbą.

„Mes nuolat žavėjomės savo veteranais. Per dvidešimt metų žeminimo, jų žygdarbio neigimo jie neišsisegė savo ordinų ir medalių... Oficialusis Vilnius gegužės 9-osios nešvenčia. Kiekvienais metais mes savęs klausiame, ar ši diena, ši šventė mus paties brangi? Ar svarbi? Tačiau visi mes, kurie drįsome čia susirinkti, turime užtenkamai ryžto ir pilietiškumo susirinkti ir viešai švęsti šią dieną su išdidžiai pakelta galva. Mums nepriimtinos istorijos perrašymo pastangos. Mus į veidą šaiposi naujai iškepti „istorikai“. Jie mūsų klausia, ar mums nereikia teisybės? Atseit jūs paveikti propagandos. Tačiau net jei ir uždraustų visus televizijos kanalus, arba pradėtų deginti knygas, to pergalingo karo atmintis liks gyva mūsų širdyse“, - ryžtingai žadėjo I. Rozova.

V. Titovas buvo dar ryžtingesnis. Jis, kreipdamasis į veteranus, tvirtino, kad „mūsų venose teka jūsų, nugalėtojų, kraujas“. „Ir jokios įstatymų ir Baudžiamojo kodekso pataisos neuždraus mums didžiuotis jumis ir segėti Georgijaus juosteles. Jūs visi puikiai žinote, kad šiemet, sausio 28 d., Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai pasmerkė mane už Georgijaus juostelės segėjimą. Joks pasmerkimas manęs neprivers jos nusisegti. Aš puošiu kiekvienais metais per sausio 28-ąją, (Klaipėdos išvadavimo metines. – aut. past), gegužės 9-ąją. Mieli draugai, užsisekite jas drąsiai. Tai senas religinis gėrio pergalės prieš blogį simbolis. O mes – gėrio nešėjai!“ – savo audringą kalbą užbaigė V. Titovas.

Parengė Mindaugas Milinis


Susiję

Istorijos politika 145092981442239283

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-05-09 16:21

  titovas..... valdžios atstovas ragina ir kursto nepaklusti Lietuvos įstatymams. Kada mes nebematysime miesto, respublikos ir apskritai, valdžioje, tokių titovų, rozovų,...? Kada bus valdžioje žmonės, mylintys savo tautą ir šalį, kurioje gyvena, o ne tą, kurioje jų šaknys. Jei titovai būtų pvz. Vokietijos kurioje nors valdžioje ar irgi taip pat aršiai rėkautų apie nugalėtojų kraują?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tavo valdzia matomai laizo juodaodzia subyne

   Panaikinti
 2. "Klaipėdos IŠVADAVIMO metines". :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2016-05-10 08:51

  O mes – gėrio nešėjai!
  Ne gėrio, o gėralo nešėjai. Lietuvoje reiktų ne koloradkes draust, o pardavinėt vodka gegužės 9d. Iš kart kristų karingumas ir sumažėtų "nugalėtojų kraujo" venose.

  AtsakytiPanaikinti
 4. "Vis tik ir jis neiškentė ir išreiškė apgailestavimą, kad kai kuriose Europos šalyse pastebimas fašizmo atgimimas: „Prisiminkime tragišką, prieš dvejus metus, gegužės 2-ąją įvykusį incidentą, kai didelė piliečių grupės buvo sudeginti Odesos centre." O tai ką - reikėjo džiaugtis, kad kai kur fažizmas atgimsta? Kokios baisybės vyko Odesoje, visi žino.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Koloradikai, matau, dar "švenčia". :D

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2016-05-10 14:07

   O, ir čia zombis Pikc šmirinėja.

   Panaikinti
  3. Kadangi šiame puslapyje deklaruojamos vertybės iš esmės sutampa su vertybėmis, kurias išpažįsta Pikc, jo "šmirinėjimas" čia yra visiškai logiškas. Kur kas įdomesnis klausimas - ką čia veikia vieni su kitais kiaurumo lygiu konkuruojantys koloradikai ir liberastikai? ;)

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2016-05-10 18:42

   Vargšas Pikc, 3,14...derastų nuo kolorado vabalų neatskiria...

   Panaikinti
  5. Vargšas "Anonimiškas" - nesuprato, kad aš visai ne apie pederastus šnekėjau. ;)

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2016-05-10 22:41

   Tai kad, tamsta Pikc, ir apie vabalus nekalbėjai, bet minimiems žmonėms pagarbos ne tai kad visai jokios nerodei, bet dar ir keikiesi nuolatos kaip paskutinis lachudra. Geriau jau neterštum čia, - savo chamiškumu kompromituoji rimtą kompaniją.

   Panaikinti
  7. 1. Kvaila apsimesti, kad nežinote, kas yra "koloradikai". ;)
   2. Mano akyse, minimi veikėjai jokios pagarbos ir nenusipelno.
   3. Malonėkite pacituoti, kur aš keikiuosi. Kaip sako - arba įrodymus ant stalo, arba čiaupiamės. ;)
   4. Čia save prie "rimtos kompanijos" priskiriate? :D:D:D

   Panaikinti
  8. Anonimiškas2016-05-11 11:16

   Na, tikrai tokių nežinau. O sprendžiant iš tamstos, tai visi tokie, kurie nesikeikia lygiai taip, kaip tamsta.


   Visi žmonės pagarbos verti. Bet kiekvienas kitus vertina pagal savo sugedimo lygi... Taigi, bėda su tamstos akimis.


   http://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/k/keikti :
   "Keikti: keik|ti, keikia, keikė - sakyti piktus, šiurkščius žodžius; vadinti piktais, šiurkščiais žodžiais, plūsti..."

   Rimta komparija, tai Propatrija ir visas jos kolektyvas. Atkreipkite dėmesį, niekas čia nesikeikia, čia dirba sąžiningi žmonės.

   Panaikinti
  9. Tai kad koloradikai su liberastikais - nei sąžiningi žmonės, nei Pro Patria kolektyvui priklauso. ;)

   Panaikinti
  10. P.S. Fakto konstatavimas (t.y. kad abiejų tipų fauna - vienodai "kiauri") NĖRA keikimasis. ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item