Algimantas Rusteika. Politinės savižudybės klasika

Senais senais, labai blogais ir linksmais laikais, dar iki tautos išėjimo iš faraonų šalies, vogdavo ne taip. Net namų valdybos viršinin...


Senais senais, labai blogais ir linksmais laikais, dar iki tautos išėjimo iš faraonų šalies, vogdavo ne taip. Net namų valdybos viršininkas, imdamas 10 rublių ir butelį degtinės už klozeto pakeitimą be eilės, pats asmeniškai to nedarydavo. Paimdavo koks meistras ar santechnikas ir nunešdavo, kam reikia.

Ką bekalbėti apie partinius veikėjus. Ten kyšius imdavo visiškai juodi ir mažiukai. Ir bet kokio demaskavimo atveju tas, kuriam kyšis ir būdavo imamas, trenkdavo kumščiu į stalą ir griežtai nubausdavo už kyšio ėmimą tą, kuris jam kyšį imdamas įkliuvo.

Dabar, šviesių demokratijos teisių siautėjimo laikais, partijos lyderis ima lagaminą grynųjų pats. Į savo šventas, garbingas rankas. Ir laiko namuose, vos ne po lova, kaip Koreika iš „Aukso veršio“. O atvykę pareigūnai be didelio vargo suranda.

Ką apie tai pasakytų patyręs vatnikas? Matyt, nepasitiki savais, šmikis. O tai ims ir dalį nugvelbs, žalčiai. Ar išpliurps per kurmius priešams, niekšai. Ir dar sako, kad patobulino valstybę, dundukai. Nieko jie ten nepatobulino, durneliai. Mūsų laikais geriau buvo.

Ką matė tomis dienomis eilinis Lietuvos Respublikos rinkėjas? Jis matė, kad atėjo A.Guoga ir pasakė – reikia patikrinti melo detektoriumi visus vadus, ar neėmė kyšių. Ir matė, kad tokį pasiūlymą pateikęs vadas pats per kelias dienas lekia ir iš vadų, ir iš partijos. Atspėkit iš trijų kartų, ką pagalvojo eilinis rinkėjas?

Valdiška žiniasklaida tomis dienomis buvo tapusi liberalų mundurų skalbykla. Apie Šventąjį Eligijų beveik nekalbėta. Na, vienu dviem sakiniais. O po to ilgai ilgai apie tai, kaip partija valosi. Ir kaip viskas aplinkui pražys ir bus nuostabu.

Atskrenda pavairuoti A.Guoga, pripliurpia ko nereikia ir kam niekas nepritars, po kelių dienų išeina iš pirmininkų ir išstoja iš partijos sakydamas, kad balsuos už kitą partiją. Jei lieptų priešams parašyti scenarijų, kaip elgtis, kad būtų sužlugdyta partija tokioje situacijoje, jie geresnio nesugebėtų sugalvoti. Toks yra dabar jau buvęs partijos antrasis žmogus.

O trečias ir kiti? Ogi visiški nuliai. Paslaugiai už dyką duotu geriausiu valdiško eterio laiku valandų valandas čiulba apie suvažiavimą, postus, auditus, kaip patys ar jų pačių pasamdyti griežtai patikrins save ir kitus savo chebros reikalus. Niekam tai neįdomu, ponai, negi nesuprantat? Žmonėms dzin, ką jūs ten savo viduj darysit.

Ar yra Lietuvoj nors vienas asilas, tegu ir psichiatrinėje ligoninėje sunkių ligonių palatoje diržais pririštas prie lovos, kuris patikėtų R.Šimašiaus pasaka apie tai, kad D.Mockui rūpi paminklo J.Basanavičiui pastatymo vieta? Ir kad dėl to ir dėl Žaliojo tilto skulptūrų jie buvo susitikę asmeniškai ir kalbėjosi prieš skandalą dėl kyšio?

D.Mockui? Paminklo J.Basanavičiui?? Vieta??? Kai atsigausit iš juoko priepuolio,  pažiūrėkit E.Jakilaičio laidos įrašą. Nereikia būti kūno kalbos specialistu. Šypsena, tonas, rankų ir akių judesiai. Meluoja.

Jei dėl vidaus, tai žmones domina tik tai, ar ten jūs visi ėmėt, ar tik Šventasis Eligijus? Jūs juk nė vienu žodžiu nepasmerkėt, neatsiribojot, net neatsiprašėt ir neatgailaujat, tai ką po to apskritai apie jus galvoti? Elgiatės, tarsi nieko neatsitiko, na, lyg pirmininkas būtų žuvęs avarijoje. Ir visos kalbos apie tai, kas bus kitas fiureris ir kaip partijai išsisukti per rinkimus.

O rimtai žmones domina tik tai, kas bus su jais. Pasakykit tiesiai – taip, buvo niekšas, nulenkit galvas. Žmonėms ne bažnyčių reikia. Atgailos reikia, nes niekas netiki, kad to nežinojot. Ir jūs patys juk netikit, nes žinojot. Ar bent nujautėt tai tikrai kiekvienas. Ir Dievas, ir žmonės atleidžia tiems, kurie gailisi. Bent pabandykit.

Ir kalbėkit žmonėms apie juos. Ką padarysit, kad jiems būtų lengviau, geriau, laisviau. Išnaudokit tai kaip progą rinkiminei kampanijai. Sakykit, ką gero nuveikėt ir nuveiksit, ko kiti nesiūlo, kuo esat geresni. Nejaugi galit pasiūlyti tik D.Kuodytės siūlymus dėl vienalytės partnerystės?

Nes viskas, ką dabar darote, yra veiksmai, kurių jokiu būdu nereikia daryti. Jei dar nėra, tai tikrai bus įtraukta į politologijos įvado pirmakursiams vadovėlius.

Elgiatės kaip demaskuota gangsterių gauja, kuriai svarbu tik tai, kas bus naujas vadeiva, kaip išsisukti nuo atsakomybės ir neprarasti valdomos teritorijos. Tai politinės savižudybės klasika.

Susiję

Politika 979479684134039408

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2016-05-24 09:12

  Ačiū autoriui už tokį šmaikštų straipsnį.

  Nors iš tikrųjų verkti, o ne juoktis reikia. Bet jei jau žmonės juokiasi iš to, iš ko verkti reiktų, reiškia - priėjome liepto galą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2016-05-24 11:09

  Teisingas logiškas straipsnis, deja amžino judėjimo link valdžios lovio,ir ,,masių'' kvailumo sustabdyti neįmanoma, tik kartais koks nors atsitiktinumas, ar katastrofos, kažkiek keičia padėtį.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Visi tokie valdžiągyvių cirkai kyla iš idėjos psichologiškai leidžiančios apgaudineti kitus. Ta idėja vadinasi "dievo išrinktieji/išrinktoji tauta/". Kas tokia zaraza užsikrečia, jau niekaip nebegali elgtis su kitaip sąžiningai. Ta tokia įkalta išskirtinumo nuostata ir atpalaiduoja nuo sąžinės priekaištų. - Juk kiti prastesni, jie gi nevisai dar "žmonės", tai kažkas panašaus į gyvulius.., o juk visiems aišku, kad gyvuliai tai tik priemonė, ir skersti juos galima.., kad savo tribuchą prikimšti paprastai galėtum.
  Kol žmonės nematys slaptoje esančių ir žarijas žarstančių svetimomis rankomis, tol dominuos parazitai. Įdomu tai, kad parazitai tokie niekingai maži - nematomi... Palyginti galima su Brauno judėjimu. Matom krutančias negyvas kietas daleles, bet ne visi suvokia, jog tas matomas negyvas - krutina nematomos gyvos (piktos) esybės. Tik dėl to, kad tikriesiems parazitams (elitoms) pavyksta išlikti slaptoje, kova vien su piktnaudžiavimais (elitų marionetėmis) gaunasi tokia bergždžia.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2016-05-24 17:23

  Kvailys tu, rusteika. Del vienintelio sutinku - tokie nepaaiskinami gryni pinigai politiko namuose yra skandalas ir turi buti to politiko veiklos pabaigis liudijimu. Bet visi buku buduliu plepalai apie kysius, Mocku ir Basanaviciu neverti sudilusio skatiko. Nes viskas paremta tik isiaudrinusia tusciu makauliu fantazija. Nekalbant jau apie tai, kad niekas nenori kalbeti apie bendra rimta problema - politiniu partiju finansavima. Grybauskaite spindi isdidumu uzdraudusi, buduliai ploja katuciu ir tyrais bukais veidais piktinasi, o problema niekaip nesprenndziama

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kai pagalvoji: o juk sunku turėtų būti homjaunuoliui gyven... t.y. egzistuoti, kai aplink visi - kvailiai ir buki buduliai, tik jis vienas - genijus. Tskant, paf muf vifi fvepli, tik af vienaf - ne. :D

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item