V. Orbanas: „Referendumą rengiame ne prieš Europą, o saugodami Europos demokratiją“

Vokietijos dienraštis „Bild“ paskelbė interviu su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu, pavadinimu „Balsai iš Vokietijos yra šiur...

Vokietijos dienraštis „Bild“ paskelbė interviu su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu, pavadinimu „Balsai iš Vokietijos yra šiurkštūs, grubūs ir agresyvūs“.

Ministras pirmininkas teigė, jog jis iniciavo referendumą tam, kad užkirstų kelią Europos Sąjungos (ES) privalomoms perskirstymo kvotoms, prieštaraujančioms ES teisei.

Jis sakė, jog „Mes negalime nepaisyti žmonių, kai sprendimai iš esmės keičia jų ir ateinančių kartų gyvenimus; kvotos performuos etninį, kultūrinį ir religinį Vengrijos ir Europos veidą“. Ministras pirmininkas sakė: „Aš pasirinkau šį kelią ne prieš Europą, o tam, kad būtų apsaugota Europos demokratija“.

„Pagrindinis demokratijos principas yra ištikimybė tautai. Mes, vidurio europiečiai, iš istorinės patirties žinome, jog anksčiau ar vėliau prarasime savo laisvę, jei neatstovausime savo piliečių interesų“, tęsė V. Orbanas, pridurdamas, jog „Mes nenorime padalyti Europos, o tik apsaugoti savo piliečius“. Tai reiškia, jog „mes nepageidaujame, kad migrantai atkeliautų pas mus“, sakė premjeras, iškeldamas klausimą: „Kam mums įsivežti Vakarų šalių problemas?“

Atsakydamas į klausimą, ar nacionaliniai interesai jam yra svarbesni nei Europa, V. Orbanas teigė, kad „Europa yra sudaryta iš nacionalinių interesų visumos. Europos politika negali nusisukti nuo individualių valstybių interesų“. Paklausus, ar Europa – kas visados buvo labai svarbi problema buvusiam Vokietijos kancleriui Helmutui Kohlui – dabar sprogsta aplink mus, ministro pirmininko atsakymas buvo, jog jis mato save kaip vieną iš Helmuto Kohlio politinių mokinių ir pabrėžė, jog dabar mes esame „pavojuje dėl chaoso Briuselyje ir ES paralyžiaus“.

Ministras pirmininkas pasakė, jog labiausiai nepatenkintas yra dėl to, kad „Briuselis toleruoja ir skatina laužomų sutarčių kultūrą“. Atsakydamas į klausimą, ar jis sutinka su Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico požiūriu, kuris apkaltino Vokietiją ėmusis „diktato“ pabėgėlių klausimu, V. Orbanas teigė, jog nevadintų to „diktatu“, tačiau „balsai, atkeliaujantys iš Berlyno, yra šiurkštūs, grubūs ir agresyvūs“, o „mes, vidurio europiečiai, išlaikome pamatines Europos vertybes, krikščionišką pasaulėžiūrą, patikimumą ir garantiją, jog sutartys bus gerbiamos“.

„Vietoj to, kad ginčytumės vieni su kitais, mes turėtume būti vieningi“, - teigė premjeras. – „Ypač, kai yra labai įvairūs signalai, ateinantys iš Briuselio: multikultūralizmas, netvarka ir sutarčių laužymas“.

Paklaustas, ar reikia kaltinti Vokietijos vienašališką politiką dėl pabėgėlių katastrofos Europoje, Orbanas pasakė, kad ne, ir pridūrė, jog migrantų banga kilo dėl chaoso Vidurio Rytuose, Sirijoje ir Irake. Vokietijos kanclerė „tik reagavo į tai ir pakvietė migrantus“, sakė jis, pridėdamas, jog yra „įsitikinęs, kad tai darydama, ji galvojo apie savo žmonių gerovę“.

„Aš tikrai viliuosi, jog poniai Merkel seksis daryti tai, ką pradėjo“, tačiau „mes, vengrai, nepriimame šio eksperimento, nes manome, jog toks yra mūsų žmonių interesas“, teigė Orbanas.

Bet kas, į šalį „priimdamas neregistruotų imigrantų mases iš Vidurio Rytų“, taip pat importuoja terorizmą, nusikalstamumą, antisemitizmą ir homofobiją, teigė jis. Vengrija yra kultūrinis „lydymosi katilas“, kuriame „Krikščionys ir žydai gyvena kartu, o ne šalia vienas kito“, ten nėra getų ar no-go zonų ir tokių scenų kaip Naujųjų Metų naktį Kelne, teigė jis, pabrėždamas, kad nenorėtų, jog jo vaikai augtų pasaulyje, kuriame „galėtų atsitikti kažkas panašaus kaip Kelne“.

Ministras pirmininkas taip pat papildė savo ankstesnį komentarą „Bild“, kuriame teigė, jog 1 – ame Vengrijos Konstitucijos straipsnyje rašoma, kad „Vokietijos kanclerė visada teisi“. Mes neturime mėgdžioti visko, ką daro vokiečiai, teigė jis, pridurdamas, jog „Yra alternatyva Vokietijos migracijos politikai, bet aš nematau alternatyvos kanclerei Merkel“.

Paklaustas ar mėgaujasi būdamas Vokietijos kanclerės didžiausiu oponentu, ministras pirmininkas atsakė, jog tai ne „grožio konkursas“. Jis teigė, jog, jei Berlynas ir Briuselis praėjusią vasarą būtų paklausę vidurio europiečių, dabar Europoje turėtume ne daugiau kaip kelias dešimtis tūkstančių „tikrų pabėgėlių“, o ne daugiau kaip milijoną „nekontroliuojamų migrantų“. Orbanas pridūrė, kad Vengrija nuo pat pradžių reikalavo, jog migrantai būtų sustabdyti, užregistruoti ir išskirstyti į pabėgėlius ir ekonominius migrantus.

Paklaustas, kokios Angelos Merkel klaidos lėmė jos izoliaciją Europoje, premjeras pajuokavo, jog 2 – ajame Vengrijos Konstitucijos straipsnyje rašoma: „Niekada nepatark Vokietijos kanclerei“. Orbanas teigė, jog „Mes, vengrai, nemėgstame gyventi kažkieno kito sąskaita. Ir, žinoma, nenorime, kad kas nors gyventų mūsiške“.

Pasak ministro pirmininko, sprendimas paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių tarp ES šalių narių yra „neteisėtas“ ir prieštarauja ES įstatymams.

Ministras pirmininkas pažymėjo, jog paskirstymo formulė yra absurdiška ir neveikia, tačiau niekas Briuselyje nenori to pripažinti.

Kalbėdamas apie Graikiją, Orbanas teigė, jog „Galima padėti tik tam, kuris nori pagalbos“, pridurdamas, jog laiko sukryžiuotus pirštus už Graikiją, kuri „taip pat turi gerbti įstatymus“.

Kalbėdamas apie ES ir Turkijos viršūnių susitikimą, planuojamą kovo mėnesio pradžioje, ministras pirmininkas paaiškino, jog ES „nuolankiai maldauja“ savo išorinių sienų apsaugos, o tai nėra gera politika, nes „Europos saugumas ir ateitis tampa priklausomi nuo Turkijos geros valios“.

„Briuselis dabar sako Turkijai, jog mes nesugebėsime išlaikyti – arba nenorėsime išlaikyti“, teigė jis, pridėdamas, jog mano, kad planas perkelti šimtus tūkstančių migrantų iš Turkijos į Europą ir paskirstyti juos tarp šalių narių tėra iliuzija. „Žmonės Budapešte nulinčiuotų mane, jei su tuo sutikčiau“, sakė ministras pirmininkas.

versta iš www.kormany.hu


Susiję

Viktoras Orbanas 8392236816399342320

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-03-04 12:21

  Teisingai, demokratija yra laisvų sąjunga, o ne tokia kokia sovietų, skelbiama kad laisvų, o iš tikrųjų kalėjimas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ak, na koks nuobodus ir vienpusiškas tas madjarų premjeras- ar prieš metus, ar vakar, visada kalbą vienodai. Atsilikimas ir tamsumas!
  O vat mes turime modernų Premjerą kuris yra lankstus ir nepaliaujantis stebinti. Šiandien mūsų Premjeras kalba visai kitaip nei vakar, o rytoj, mūsiškis būtinai visus priblokš netikėtai nauja pozicija. Maža to, jeigu susiklosto aplinkybės, mūsų Premjetras gali nuomonę pakeisti ir kelis kartus per dieną. Vokiečių žurnaliūgos ko gero net nenutuokia koks lobis yra beveik kaimynystėje. Ot atsiskleistų mūsų Premjero gabumai. Galima drąsiai ląžintis, jog mūsiškis reitingų liūtas sugebėtų savo poziciją kardinaliai pakeist 3-4 kartus vieno interviu metu. Na, bet mums ir nuskilo. Dūskyt pavidolei!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Smagiai ir taikliai! :)
   Antra vertus, mes irgi turim pastovių ir prognozuojamų veikėjų - va, pavyzdžiui, libkonai ir liberastai visada elgsis taip, kaip, jų nuomone, Briuselis pageidautų - bet kokioje situacijoje. Tad dar ir dėl šito pavidolei gali dūst. Mums, sakyčiau, dvigubai nuskilo! :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2016-03-04 22:52

   Tas Butkevicius, is kurio cia juokiates, yra kokio nors Rimanto Dagio brolis dvynys. Ir jusu visu pusbrolis. Tas pats kraujas. Kaip ir jusu bei visu paminetu kriksto tevo Marcinkeviciaus. Seimynele, tsakant.

   Panaikinti
  3. Jargau, homjaunuoli, grynai iš užuojautos duosiu nemokamą patarimą: kai tavo psichiatras sako, kad jo skirtus vaistus reikia gerti - tai reiškia, kad juos TIKRAI reikia gerti. ;)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2016-03-05 19:23

  Issizadi bendrumo su Marcinkeviciumi? O gal net su savo nesamoniu viesu ruporu Dagiu? Tai tu dar ir menkysta isdavikas, issizadantis savu. Nieko nuostabaus.

  AtsakytiPanaikinti
 4. to Ano-nimiškam2016-03-08 10:47

  Kas ir bebūtų, jei modernusis-liberalusis komjaunuolis ANO-nimiškas pradėtų bendrysčių su J.Marcinkevičium ieškoti? Ne juokais išsigąstume. Tas, kas minta grybais, pelėsiais,nuodingom putinaičių išspaudom ar paukštvanagaičių dvėsenom, patologiškai nekenčia visko,kas yra tikra, šviesu,švaru ir sveika.
  Štai skaitai normalaus skaitytojo komentarą- iškart pagauni jo dėstomą mintį,prasmę, pajunti žmonišką šilumą. Bet kai skaitai etninio komjaunuolio skiedalą,supranti, kad velniai krakoviaką trypia.
  Žiūrėkit,net vardas "Anonimiškas" viską pasako: belytis -nei Jis, nei Ji, o "Ano"(suprask,niekatrosios giminės), toliau-"nimiškas"; nei "me", nei "bū", tik nesąmonių kratiniai, paistalai ir visiškos pievos.
  Pasveikinkim šitą belytį, betautį, bešalį, be proto, be širdies padarą kovo 8-osios proga ir pagirkim,kad jam komunistuot ir liberastuot sekasi puikiai !!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Piktai, bet teisingai. :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2016-03-08 17:59

   Aš Marcinkevičiaus neišsižadu. Man jis - pusiau didvyris, pusiau menkysta, paprasčiau sakant - tikras savo laiko žmogus iš kūno ir kraujo. Todėl aš visiškai nekompleksuoju matydamas akivaizdžias jo prisitaikėliškumo ir silpnumo kvailystes, bet kartu ir žinau jo kūrybą, kuri, nepaisant dviejų milžinų Tomo Venclovos ir Sigito Gedos griežto požiūrio kaip į silpną nieką, daugeliui mūsų Tautoje davė reikalingus impulsus savo laiku. Tai tavo gentainiai, veisliniai iracionaliai tautiškai nusiteikę kvailiai išsižada.. Išsižada, kai tai naudinga. Neva su sovietiniu užtaisu nieko bendra neturintys klounai. Bendrumą neigia, todėl nesigydo. Todėl niekada ir neišgis. Apskritai gana juokinga, kai visi argumentai į asmenį. Tai labai simptomiška. Žinoma, tai kartu ir graudu - juk tokie dar rinkimų teisę turi, kol su senatvinės demencijos (marazmo) diagnoze į prieglaudą nepriduoti. Todėl nuo gražulių ir dagių su razmom iki bradauskų, komskių, paksų ir kitokių niekalų tauzytojų pilnas Seimas atitinkamą atmosferą valstybėje kuria. Klounai rinkėjai, klounai ir politikai. Kuria cirką vietoje valstybės. Nė vienas jūsų nieko viešumoje tikro nėra padaręs, nė vienam žmogui, ką jau kalbėti apie žmonių grupę, nesate nieko gera padarę - gal tik savo giminaičiams ką sukombinavę, tiems, kuriems pagal jus bet kokiomis sąlygomis priklauso būti ištikimiems iki septinto kelienio.. Visa jūsų menkutė energija ir dar menkesnės intelektinės pastangos skirtos išleisti dujas šitame portale. Kurio niekas neskaito, išskyrus jus pačius - kelis niekuo vienas nuo kito nesiskiriančius..

   Panaikinti
  3. Che, homjaunuolis ryškiai kovo 8 užsišventė. Suprantu, kad profesinė šventė - bet saiką vis dėlto reik žinot. ;)
   Beje, "milžiną" Venclovą užskaitau belenkaip! :D

   Panaikinti
 5. Anoniminiam "drąsuoliui"2016-03-08 19:05

  Cha, cha,tik pažiūrėkit, nekopleksuojantis veislinis, iracionaliai netautiškai nusiteikęs nekvailys Ano-nimas aptiko...dujų. Tai gal Independelį atvaryk - šlamančių pasikrausi.Žinia, kur dujos,ten ir naftos yra.Galėsi daug daug prieglaudų senatvinės demencijos (marazmo) diagnozę pasigavusiems ir postuose užstrigusiems politikieriams, patriarxams,jų patarnautojams ir kitokioms megztoms beretėms atidaryt.
  O tiems, kas "nieko viešumoje tikro nėra padaręs',net savo giminaičiams nieko nesukombinavusiems - kalėjimus atidarysi.Ir patapsi jau ne kokiu nupiepusiu anonimėliu,bet neetninės Lietuvos polytiniu Pynočetu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-03-08 19:12

   kaip besistengtum, kaip bestenėtum - nejuokinga. Apgailėtina.

   Panaikinti
 6. V.Orbanas elgiasi garbingai ir dirba savo Tautai. Apie "mūsiškius" politikus to nepasakysi,deja...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item