Teroro aktas prieš Pakistano krikščionis ir kitus civilius Lahoro mieste

Sekmadienį pavakare pasirodė pirmoji žinutė apie Pakistane, Pundžabo provincijos sostinės Lahoro miesto Gulshan-e-Iqbal parke įvykusį spr...

Sekmadienį pavakare pasirodė pirmoji žinutė apie Pakistane, Pundžabo provincijos sostinės Lahoro miesto Gulshan-e-Iqbal parke įvykusį sprogimą, paminint, jog yra keletas aukų ir keliolika sužeistųjų. Kas valandą aukų ir sužeistųjų skaičius buvo tikslinamas ir jis, deja, tik augo. Pirmadienio popietę Pakistano tarnybos patvirtino 72 žuvusių ir 320 sužeistųjų skaičių, priduriant, jog dauguma aukų yra moterys ir vaikai – pastarųjų bent 29. Pasak policijos, galingą sprogmenį atsinešęs savižudis susisprogdino visai šalia vaikų žaidimų ir karuselių aikštelės. Dar apie dvidešimt sužeistųjų yra labai sunkios būklės. Nors neturima tikslių duomenų, bet Pakistano žiniasklaidos priemonės, minėdamos įvairius skaičius, patvirtina, jog tarp aukų daug krikščionių – nuo keliolikos iki penkiasdešimties.

Žiniasklaida cituoja vieną policijos pareigūną, pasak kurio nežinoma ar savižudžio išpuolis buvo tikslingai nukreiptas prieš krikščionis, bet aiškėjančios aplinkybės rodo, kad taip.

Daugiamilijoniniame Lahoro mieste gyvena sąlyginai skaitlinga krikščionių bendruomenė, kuri visoje šalyje sudaro beveik 2 procentų religinę mažumą. Sekmadienį Pakistano katalikai, kartu su viso pasaulio katalikais, šventė Velykas ir ėjo į šventąsias Mišias – Lahoro mieste yra vyskupo katedra ir bent šešios kitos didesnės bažnyčios, kurios buvo saugojamos karių ir policijos. Po Mišių šeimos ir draugai ėjo kartu pietauti, šventės dieną praleisti kartu ir miesto parkai buvo viena iš tokių susibūrimo vietų. Lahoro dienraštis anglų kalba „The Express Tribune“ cituoja vyskupą Sebastianą Shaw, pasak kurio, „teroristai puolė mūsų maldos vietas praėjusiais metais, dabar jie nusitaikė į mūsų bendruomenę poilsio vietoje“. Vyskupas užsiminė apie praėjusių metų savižudžių išpuolius dvejose bažnyčiose.

Tarptautinė žinių agentūra „AFP“ praneša, kad sulaukė skambučio iš vienos Pakistano talibų grupuotės, Jamaat-ul-Ahrar, atstovo, kuris organizacijos vardu prisiėmė atsakomybę už teroro aktą, pasakė, jog buvo taikytasi į krikščionis ir norėta pasiųsti žinutę valdžiai, jog islamistai „įžengė į Lahorą“. Kai kurie apžvalgininkai mini kitas aplinkybes, kurios siutina ekstremistus – šiuo metu Pundžabo provincijoje svarstomą įstatymo projektą apie moterų teises ar vis dar nenurimstantį sąmyšį dėl mirties bausmės vienam ekstremistui, nušovusiam ankstesnį Pundžabo gubernatorių dėl to, kad jis, būdamas nuosaikiu musulmonu, kritikavo piktžodžiavimo įstatymą ir gynė Asia Bibi, piktžodžiavimu apkaltintą moterį krikščionę. Kaip tik sekmadienį Pakistano sostinėje vyko manifestacija tų radikalų, kuriems gubernatoriaus žudikas yra herojus.

Pakistano valdžios, ypač Lahoro miesto ir Pundžabo provincijos valdytojai, griežtai pasmerkė baisų nusikaltimą prieš šeimas; provincijoje paskelbtas trijų dienų gedulas. Pundžabo gubernatorius Shahbaz Sharif davė kraujo sužeistųjų gydymui ir aplankė juos ligoninėje, policija pranešė apie pirmuosius areštus. Pakistanas sulaukė ir tarptautinės bendruomenės solidarumo: JTO generalinio sekretoriaus, JAV prezidento atstovo spaudai, Prancūzijos prezidento, ES užsienio politikos atstovės, Italijos premjero ir taip pat istorinės konkurentės Indijos prezidento skambučio.


Susiję

Pasaulis 7449212970401183344

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item