EP siūlo „Islamo valstybės“ veiksmus pripažinti genocidu

Vadinamosios „Islamo valstybės“ (IS) elgesys su religinėmis mažumomis turi būti pripažintas genocidu, o jį vykdantys asmenys – griežtai ...


Vadinamosios „Islamo valstybės“ (IS) elgesys su religinėmis mažumomis turi būti pripažintas genocidu, o jį vykdantys asmenys – griežtai nubausti. Tai sakoma rezoliucijoje, kurią ketvirtadienį priėmė Europos Parlamentas (EP).

Kaip rašoma pranešime spaudai, europarlamentarai griežtai smerkia grupuotę IS ir jos „pasibaisėtinus“ žmogaus teisių pažeidimus, kuriais ji siekia išnaikinti vietos religines ir tautines mažumas, taip pat jų religijos ir kultūros paveldą. Pagal Romos statutą, tokie veiksmai prilygintini nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, o Jungtinės Tautos juos taip pat turėtų pripažinti genocidu, pažymima rezoliucijoje. „Asmenys, vykdę genocidą, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus, negali likti nenubausti“, – pabrėžia europarlamentarai.

Parlamentas ragina visas ES valstybes „aktyviai kovoti su radikalėjimu“ ir teisiškai užkirsti kelią jų piliečiams prisijungti prie IS, o asmenis, prisijungusius prie minėtos grupuotės ar kurstančius paramą jai internetu, kuo greičiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn. EP taip pat primena, kad Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba yra uždraudusi teikti bet kokią pagalbą IS ir kitoms teroristinėms organizacijoms, visų pirma ginklais ir finansais, įskaitant neteisėtą prekybą nafta. Jei kurios nors valstybės nesilaikys šio draudimo ir taip pažeis tarptautinę teisę, kitos JT narės „turės teisinę pareigą įgyvendinti JT Saugumo Tarybos rezoliuciją imdamosi veiksmų“, pažymi europarlamentarai.

Europarlamentarai ragina tarptautinę bendruomenę „pagal tarptautinę teisę užtikrinti apsaugą ir teikti pagalbą, įskaitant karinę“, visiems, į kuriuos nusitaikė IS ir kitos Artimuosiuose Rytuose veikiančios teroristinės organizacijos, pavyzdžiui, tautinėms ir religinėms mažumoms. Jie taip pat siūlo paskirti ES specialųjį atstovą religijos ir tikėjimo laisvės klausimais.


Susiję

Pasaulis 5743391095370102624

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2016-02-11 13:59

    Tuo tokiu "pripažinimu" EP parlamentas prisipažįsta esąs neveiksniu. Tik nesveikas subjektas gali pripažinti ar nepripažinti. Visi normalūs - daiktus vadina savais vardais, o ne pripažįsta, kaip nori. Sukčiams būdinga juoda vadinti balta, o balta juoda. Ir tik iš polinkio sukčiauti gali kilti "būtinybė" kažką pripažinti vienaip ar kitaip.

    Niekas net nebando ginčyti paskelbto genocido fakto. Atkreipiamas dėmesys tik į tai, kad EP vykdo nesąžiningą politiką. Šiame paskelbime nėra tyčinio tiesos iškraipymo. Bet to fakto paskelbimo forma talpina savyje patį sukčiavimo principą, kaip galimybę manipuliuoti informacija ir kraipyti faktus.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item