Vytautas Sinica. „Ar Vokietija jau pakankamai spalvinga, ponia Merkel?“

Per 2015 metus daugiau nei milijoną „pabėgėlių“ priėmusi Vokietija Naujųjų metų naktį pasitiko kaip niekad. Kelne ir Hamburge iki tūkstan...

Per 2015 metus daugiau nei milijoną „pabėgėlių“ priėmusi Vokietija Naujųjų metų naktį pasitiko kaip niekad. Kelne ir Hamburge iki tūkstančio migrantų iš musulmoniškų šalių gauja naujametę naktį užpuolė, apvogė ir seksualiai priekabiavo prie bent 120 moterų (tik tiek pateikta skundų, bent du jų – dėl išprievartavimo). Panašių išpuolių, pasirodo, būta ir Šveicarijoje, o Suomijoje jie planuoti, tačiau tarnyboms pavyko užkirsti tam kelią. Tikrovę pusę metų neigusiai Europos daliai tai turėjo būti sukrėtimas, migrantų grėsmes pripažinusiems europiečiams – „ar aš nesakiau“ akimirka. Pirmosios sausio dienos rodo, kad 2016 m. bent dalis vokiečių pabudo drąsesni, užpildę kantrybės taurę, pasiruošę eiti į gatves ir bent plakatuose paklausti: „Ar Vokietija jau pakankamai spalvinga, ponia Merkel?“.

Sprogęs pūlinys

Nedaug Vakarų žiniasklaidos priemonių prisidėjo prie migrantų grėsmės suvokimo. Net Naujųjų nakties nusikaltimams patekti į Europos didžiąją žiniasklaidą prireikė gerų keturių parų, Lietuvoje, kur migrantų grėsmės nušvietimas nepalyginamai geresnis, BNS šią skandalingą žinią visgi išplatino tik sausio 5 dieną. Tai atspindi tendenciją – visus metus daugumą migrantų nusikaltimų ir šiaip elgesio ypatumų kritiškas Europos skaitytojas turėjo susirasti mažesnėse žiniasklaidos priemonėse. Kas tą darė, galėjo matyti, jog iki naujamečio nusikalstamumo protrūkio Kelne Europą vedė ilgas užsispyrusiai ignoruojamo migrantų nusikalstamumo šleifas.

Dauguma migrantų nusikaltimų buvo ir bus seksualinio pobūdžio. Nenuostabu, nes, viena vertus, absoliuti dauguma migrantų yra jauni vieniši vyrai, drąsinami bandos jausmo, kita vertus, dauguma jų yra musulmonai ir europiečių moterų aprangą bei elgesį laiko atviru kvietimu. Trumpai tariant, europietės nemažai daliai ortodoksinio islamo kraštų musulmonų atrodo kaip paleistuvės, kurios visa savo išvaizda pačios prašosi ir gauna, ko nusipelniusios. Įtakingi islamo dvasininkai nesibodi vakarietes moteris vadinti tiesiog „nepridengta mėsa“. Lyg visą gyvenimą kur nors Irake į hidžabais pridengtas moteris žiūrėjusiems musulmonams trūktų paskatinimo.

Dar rugpjūčio viduryje keturios socialinių darbuotojų, dirbančių su „pabėgėliais“, ir moterų teisių gynimo organizacijos kreipėsi į vieną iš Vokietijos regioninių parlamentų, įspėdamos, kad migrantų stovyklose per 80 procentų gyventojų sudaro jauni vyrai, o moterims ir vaikams yra nesaugu dėl prieš juos nukreiptos agresijos ir išprievartavimų gausos. Žinia nuėjo tylomis. Besikartojantys policijos pranešimai apie išprievartavimus liudijo, kad dauguma išpuolių įvyksta prieš migrantes, palikusias musulmoniškas šalis dėl ten vyraujančios seksualinės prievartos kultūros. Deja, ši kultūra atsekė jas į Europą. Patys socialiniai darbuotojai migrantų centrus ironiškai vadina tiesiog bordeliais. 

Prievartavimų ir užpuolimų banga iš migrantų apgyvendinimo centrų netruko pasklisti į viešąsias erdves. Šalyje padaugėjo ne tik išprievartavimų ir priekabiavimo prie moterų atvejų, tačiau ir smulkių vagysčių iš parduotuvių. Policija pripažino, jog laikosi politikos neviešinti smulkių migrantų padarytų nusikaltimų, jei juose pavyksta išvengti smurto, todėl belieka spėlioti, kiek tokių istorijų lieka nežinoma. Vokietijos policininkų profsąjungos vadovas Reineris Wendtas viešai pareiškė, kad migrantai paprasčiausiai negerbia Vokietijos įstatymų. Tai girdint, ne taip ir keista matyti migrantus televizijos reporteriams (tiesa, Olandijoje) aiškinant, kad jiems taip reikia sekso, kad net – atsiprašau skaitytojų – „peraugo kiaušai“, o į migrantų stovyklą negalima parsivesti jokios merginos, nes tektų ja dalintis su dar 400 likimo draugų. Vienas Kelno chuliganų policininkams pareiškė, kad „privalote su manimi elgtis gražiai, mane čia pakvietė ponia Merkel“. Skaitant su migrantais dirbančių žmonių liudijimus, atrodo, kad tai paplitęs atvykėlių požiūris. 

Kas turi dėtis žmogaus galvoje, kad viešai kalbėtų tokius dalykus? Absoliuti nepagarba priimančiai šaliai, žinant, kad ši vis tiek pakęs ir priims bet kokį elgesį, ar nuoširdus barbaro nesuvokimas, ko geriau nekalbėti? Abu scenarijai – tiek panieka europiečiams, tiek jų normų nesuvokimas – vokiečiams ir kitoms migrantų bangas priimančioms tautoms nieko gero nežada ir jos tai vis geriau supranta.

Tautos reakcija

Vokiečiai, kaip ir švedai, netruko pajusti smukusio viešojo saugumo lygio ir savo saugumu susirūpinti patys. Metų pabaigoje Vokietijoje užfiksuotas savigynos ginklų pirkimo šuolis. Dar vasarą stovėję traukinių stotyse su plakatais „sveiki atvykę“, vokiečiai gruodį įsigijo 6 kartus daugiau pipirinių dujų nei rugpjūtį, ginklų parduotuvėse dažnai rikiuojasi eilės, o šaunamųjų ginklų savininkų skaičius ne viename Vokietijos regione pasiekęs rekordinį lygį. Nors politikai ir žiniasklaida vengia sieti šį reiškinį su migrantų baime, tiesiogiai su pirkėjais susiduriantys ginklų prekeiviai dažniausiai teigia, jog priežastis būtent ši. 

Galima sakyti, kad  2015-aisiais vokiečiai tik ginklavosi, taigi iš esmės problemą laikė privačioje erdvėje. PEGIDA judėjimo prieš Vokietijos islamizaciją protestai vyko ne viename mieste, tačiau dauguma vokiečių jų prisibijojo ir vengė tapatintis. Tauta, kurią pusę amžiaus drastiškai mokė gėdytis tautiškumo ir ignoruoti visus kultūrinius skirtumus, šiandien išgyvena keisčiausią ilgai neigtos tikrovės patirtį, kai kultūriniai skirtumai visu smarkumu atsiliepia kasdieniame vokiečių gyvenime. Tokį ugdymo ir tikrovės disonansą patiriantiems žmonėms išjudinti galimai buvo reikalingas sprogimas.

Regis, jis iššovė Naujųjų naktį. Itin tolerantiškame ir „atvira visuomene“ pasižyminčiame Kelne po užpuolimų prasidėjo demonstracijos, įtraukusios daug įvairesnę publiką nei PEGIDA protestai. Į trečios bangos feministes ar kurių kitų postmodernių kairiųjų idėjų šalininkes panašios merginos susirinko reikalauti viešojo saugumo užtikrinimo. Nors prieš kameras jos vis dar pabrėžia, kad nusikaltėlių tautybė ir religija nesvarbu, protestuose švysčioja iškalbingi plakatai „ar Vokietija jau pakankamai spalvinga, ponia Merkel?“.

Kol valdžia sureaguos į demonstracijas, buriamasi į savisaugos būrius. Grupė „Diuseldorf Is Watching“ paskelbė, kad jos nariai patruliuos miesto gatvėse savaitgaliais ir švenčių dienomis. Tokia pati grupė telkiama ir Štutgarte. „Kiekvienas turime merginą, motiną, seserį, tetą ar žmoną“ – motyvacijos toli neieško grupės iniciatoriai. 

Valdžios reakcija

Kreipimasis į A. Merkel reikšmingas ir taiklus. Nelaimę šaliai savo veiksmais tiesiogine prasme prikvietusi kanclerė šiuo metu turėtų sunkiai rinkti retoriką ir tolesnę strategiją išeiti iš susidariusios situacijos. Kol pati A. Merkel „smerkia ir netoleruoja“, ne vienas aukštas valstybės pareigūnas avansu persergėjo, kad reakcija į išpuolius Kelne neturėtų būti nukreipta prieš migrantus kaip grupę. Taigi ryšys tarp atvykėlių antplūdžio bei nusikalstamumo bangos yra toliau neigiamas bet kokia kaina. Jo nepripažinus, neįmanoma ir išspręsti problemos. Susidariusi situacija atveria galimybes krautis politinį kapitalą vienintelei Vokietijoje antiimigracinei partijai „Alternatyva Vokietijai“ bei iškilti vidinei opozicijai pačiuose krikdemuose. Delsimas – ne A. Merkel naudai. 

Visgi baisiausia su migrantų išpuoliais susijusi žinia kol kas buvo ne patys išpuoliai, o Vokietijos politikų reakcija. Kelno merė pažadėjo išplatinti instrukcijas, kaip siekiant išvengti konfliktinių situacijų turėtų elgtis... Vokietijos moterys. Iškart pasigirdo kritika, jog toks siūlymas reiškia aukų laikymą kaltomis dėl jų užpuolimo. Tiesa, bet nutylima ir kita, politiškesnė reikalo pusė. Tokia savo instrukcija valdžia piliečiams pasakė, kad kilus įtampai tarp jų ir imigrantų elgesio normų, prisitaikyti ir pakeisti elgesį turi būtent šalies piliečiai. Kad prireikus aukojamos gali būti būtent vokiečių, o ne migrantų elgesio normos. Negali būti radikalesnio modernios suverenios valstybės pamatinių principų apvertimo nei toks pareiškimas. Jis reiškia, kad valstybės, kurios kaip ir visų modernių valstybių egzistavo pagrindas ir vienintelė teisė yra sudaryti sąlygas ją kuriančiai tautai nusistatyti jos kultūrą atitinkančias viešąsias normas, atsisako šios teisės ir siūlosi prisitaikyti prie neretai neteisėtai šalyje atsidūrusių perėjūnų. 

Galima sakyti, kad Vokietijos moto po šio pareiškimo (bent kol merės nepasmerkė joks valstybės vadovas) yra „Vokietija – imigrantams“ kaip priešingybė nacionaliniam principui „Vokietija – jos piliečiams“. Gyvenantiems amžinoje nacionalizmo baimėje, galima patikslinti, jog kalbama ne apie kieno teisę gyventi šalyje, o apie tai, pagal kieno normas bus sugyvenama. Šimtui šalies piliečių per naktį nukentėjus nuo imigrantų, Vokietijos valdžia išspaudžia tik abstrakčius pasmerkimus, raginimus neprovokuoti užpuolikų ir gausius įspėjimus neversti kaltės migrantams, kurie šiuo atveju ir yra kalti – nepriklausomai nuo to, kuriai neintegruotai migrantų bangai priklauso. 

Sprendimo laukimas

Tekste ne veltui supriešinta tauta ir valdžia. Atrodo neišvengiama, jog Vakarų šalių piliečiai anksčiau ar vėliau nustos taikstytis su jiems užkrauta prisitaikymo prie atvykėlių savo pačių valstybėse našta. Vokietijai ši našta teko skaudžiausiai, tačiau ir patys vokiečiai dėl istorinių priežasčių yra kantriausiai ją nešti galinti tauta. A. Merkel išbandė jų kantrybę, tačiau užsispyrusiu kvietimu taikstytis su tautai primesta padėtimi vis tiek rizikuoja prieiti ribą. Postmoderni Vokietijos visuomenė per daug brangina savo postmodernias laisves, kad jas varžytų dėl ant galvos lipančių ir teisės negerbiančių musulmonų. 

Tuo tarpu politiniai elitai atskirties/įtrauktiems klausimais yra tapę labai nelankstūs ir nepajėgūs priimti skaudžių, bet būtinų sprendimų nacionaliniams interesams ir piliečiams apsaugoti. Tikėtina, kad valios laiku tą padaryti Vokietijos valdantiesiems neužteks. Tačiau kviesdama migrantus ir leisdama jiems elgtis kaip nori, Vokietija – vieningos Europos simbolinė ir faktinė lyderė – iš tiesų niekingai siūlosi prievartaujama į jos namus įsibrovusių barbarų, kartu įkyriai siūlydama bent kiek paprievartauti ir kitus ES klubo narius. Susimąstai ir apima svetima gėda. Juk esame europiečiai. Tą suvokiant, visiems Europoje reikėtų pagal išgales prisidėti drąsinant ponią Merkel nutraukti šią beprotybę. Susiję

Vytautas Sinica 3173108979317032107

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2016-01-09 10:20

  Labai keista, kad Vokietija nepasimoko iš savo istorijos. Istorikams puikiai žinoma, kad rusams II-ojo pasaulinio karo metais, užėmus Vokietiją, prasidėjo vokiečių masiniai prievartavimai. Na, dėlto kažkiek tarsi būtų galima kaltinti ir pačius vokiečius, girdi, Hitleris kančių pridarė rusams, tai rusai tarsi turi pasiteisinimą, kodėl suteikė tuomet kančių vokietėms.

  Bet dabar istorija kartojasi. Bet dabar ateina ne nugalėtojai. Pati Merkel prievartautojus pasikvietė į Vokietiją. Pati Merkel tam tikra prasme "iškastravo" vokiečių policininkus, kad jie patapo romiais bejėgiais veršiukais, bejėgiškai stebinčiais kas vyksta jų gimtojoje šalyje. Lygtai turi pajėgumų, bet va, valstybės galva susirgusi ir visam Vokietijos organizmui duoda klaidingus signalus.

  Būtent tokie ekscesai Vokietijoje neišvengiamai verčia valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje, kurti teisinį mechanizmą, kuriuo pagrindu tauta galėtų greitai nušalinti nuo valdžios asmenis, kurie aiškiai pradeda veikti prieš tautos valią ir interesus. Toks mechanizmas, kaip apsauginis vožtuvas, būtinas tam, kad kritiškais valstybės atvejais valstybei vadovavimas būtų atkurtas be prievartos. Kai tokio mechanizmo nėra, tai galų gale baigiasi neramumais, maištais valstybėje. Ir vistiek tuo metu valstybei vadovavimas atstatomas, bet to kaina - nužudyti žmonės, suluošinti žmonių gyvenimai.

  Kaip analogiją galima paimti akcinę bendrovę. Jei savininkas nusamdė direktorių, kad jis vykdytų savininkų nurodytas užduotis, siekiant užsibrėžtų tikslų, o direktorius staiga pradėtų veikti prieš bendrovės interesus, naikindamas jos turtą, arba savo veiksmais faktiškai padėdamas stiprėti bendrovės konkurentams, kaip atrodytų akcinės bendrovės savininkų padėtis, jei įstatymais būtų nurodyta, kad bendrovės direktorius negali būti pašalintas anksčiau, nei po 4 metų? Taigi, jei akcinės bendrovės savininkas mato, kad samdinio veiksmai nukreipti prieš pačią bendrovę, jis turi teisinių priemonių tokį direktorių iš bendrovės pašalinti iš karto. Tai jeigu valstybės mastu bendrovė yra smulkmena, tai ar nėra gyvybiškai svarbu, kad ir valstybėje būtų teisinis ir nesmurtinis mechanizmas, kuriuo remiantis tauta, valstybės "savininkė", galėtų iš valstybės valdymo greitai pašalinti "išprotėjusį" asmenį.

  Šiaip Merkel elgesys, veikiant prieš Vokietiją, man primena dikroceliozės ligos, kuria dažniausiai serga avys, arba kiti žolėdžiai, sukėlėjo parazito sąlygotą elgesį. Šio ligos parazito - lacentinės siurbikės - lerva - cerkarija - siekia, kad būtų suėsta skruzdžių. Patekusi į skruzdės organizmą, cerkarija aktyviai migruoja į jos galvos smegenis ir jas pažeidžia. Pakinta skruzdžių elgesys. Dienos metu jos elgiasi normaliai, bet vakare, atšalus orui, negrįžta į skruzdėlyną. Žandais suspaudžia žolės stiebelį, dažniausiai jo viršūnę, ir nejudėdamos kabo iki ryto. Užsikrėtusios skruzdėlės, kabančios ant žolės stiebelių viršūnių, turi didesnę galimybę patekti į galutinio šeimininko (dažniausiai žolėdžio gyvūno, avies) organizmą. Taigi, normali skruzdė stengiasi nepatekti į žolėdžio nasrus, tačiau užsikrėtusi skruzdė elgiasi priešingai.

  Taigi, jei Vokietijos vadovybė būtų neužsikrėtusi liberalizmo idėjomis, ji, kaip ir bet kokia valstybės vadovybė elgtųsi taip, kad jos valstybės piliečiai valstybėje jaustųsi saugūs. Nemanau, kad šiandien dauguma vokiečių pasakytų, kad jie jaučiasi saugūs.

  O jei jie nesijaučia saugūs, kokia prasmė kurti, stiprinti ir puoselėtisavo valstybę, jei bet kas, atėjęs į valstybės valdymą, valstybės pastangas apsaugoti savo piliečius gali paversti niekais?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Panašu, kad bent dalis visuomenės NORI būti nesaugi - va, kai prieš nelegalus impotenciją pademonstravusi Kiolno policija šauniai kovojo prieš tikrąsias esamos situacijos priežastis įvardijusius žmones, liberastiniai lieviakai demonstravo "against end of sexual violence, racism and Islamophobia, while defending the right for refugees to seek safety" (http://www.independent.co.uk/news/world/europe/cologne-attacks-police-use-water-cannon-and-pepper-spray-on-anti-immigration-pegida-protesters-a6803996.html).

   Panaikinti
 2. Auklėti reikia, Nežiniuk, auklėti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kol autorius dirba rašikliu, atėjūnai dirba falu. Pamatysim, kas stipresnis.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pasak įvykio dalyvių ir korespondentų, kurie ėmėsi tirti Kiolno atvejį, viskas labai panašu į suplanuotą akciją. Tiek migrantų, tiek policajų. Kažkam buvo/yra tai naudinga. Didelė dalis policajų buvo išvežta į Bavariją, pastiprinimo prašymai ingoruojami, atsisakymai priimti nukentėjusių pareiškimus. Kažkam labai naudinga buvo sukelti šuršalą ir leisti jam vykti. Pats gyvenau Kiolne ir žinau, kad policajus už civilį gyvybę atiduos ir ten tikrai efektyvi ir veiksminga policija. Labai panašu į įsakymą nesikišti iš viršaus. Šiandien bet kokie pasisakymai apie tai, kad nemaža dalis nukentėjusių yra apsišaukėlės ir kad ne visi migrantai kalti šalinami iš Facebook'o. Nufilmuotas ir transliuojamas filmukas, kurio pagrindinis veikėjas aktorius, pastebėtas kituose propogandiniuose video, pasakoja apie siaubus, kurie vyko. Jį kompromentuojantys komentarai taip pat šalinami. Žodžiu keliama isterija. Jokiu būdu nenumenkinu grėsmės keliamos migrantų iš Afrikos. Grėsmė reali ir nusikaltimai daromi jų akivaizdūs. Noriu tik pabrėžti, kad pati akcija suplanuota. Pasekmės gal bus ir visai neblogos, nes reikėjo pažadinti visuomenę, bet civilių vistiek gaila ir manau, kad tokia kaina yra kiek per didelė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pala pala, ar aš teisingai supratau? Teigiate, kad tolerastinė vokiečių valdžia sudarė sandėrį su babajais, kad tie nebaudžiami vietinius paterorizuotų? Kokia prasmė? Beje, austrų valdžia irgi darė tą patį? O suomiai kažko tarpusavy nesutarė, kad finale "nugesino" tą babajų "akciją"?
   "Šiandien bet kokie pasisakymai apie tai, kad nemaža dalis nukentėjusių yra apsišaukėlės ir kad ne visi migrantai kalti šalinami iš Facebook'o." Ėėė- ką? Jums leidus, perklausiu - iš snukiaknygės trinami oficialią liberast-tolerastinių politikanų nuomonę palaikantys komentarai? Tikrai?
   Arba aš kažko SMARKIAI nesuprantu šitoje sąmokslo teorijoje, arba ji SMARKIAI susipykusi su logika. Tikiuosi, pagelbėsite išsiaiškinti, kuris čia variantas.

   Panaikinti
  2. Sąmokslo išaiškintojai2016-01-10 07:01

   Argi neakivaizdu, kad globalistai siekia sumaišties? Jiems suplanavus radosi daug emigrantų Europoj, dabar bus per žiniasklaidą sukelta panika, o toliau ji bus valdoma naudinga linkme.

   Panaikinti
  3. Pala - tai kad kaip tik buvo dedamos visos pastangos, kad informacija apie babajų siautėjimus neišlįstų viešumon (jei ne soc. tinklai, klausimas, ar apskritai būtume apie tai sužinoję, nes purvasklaida pradėjo apie tuos įvykius rašyti tik tada, kai nuslėpti jau nebebuvo įmanoma), ir tos "sumaišties" stengiamasi išvengti spaudžiant vietinius, kad prisitaikytų prie nelegalų "kultūrinių ypatumų", ir protestai "gesinami" dujomis, vandens patrankomis ir areštais. Globalistams jokiu būdu nenaudinga "skleisti paniką", nes tikėtina, kad rezultatas bus ne panika, o pasipiktinimas (čia geriausiu atveju), ir pradės braškėti ne tik tų globalistų (iš esmės - raudonųjų) ideologija, bet ir kėdės.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2016-01-10 20:07

   pritariu Ringaudas Kalnikas kad tai suplanuota akcija. Neaišku kas ją suplanavo bet prie įgyvendinimo labai prisidėjo ponia Merkel pakviesdama tuos, kurie jaučiasi pabėgėliais, į ES. Dar eina kalbos kad putinas moka vokiškai ir yra liudininkų mačiusių juos bendraujant, bet tai nepaaiškina kodėl imigrantų staiga užsigeidė dauguma ES šalių, net ir tų, su kurių vadovais putinas nebendrauja. Mįslė... beje jūsų užuomina apie apsišaukėles nukentėjusias man priminė chrestomatinį pavyzdį apie škotą sužinojusį kad Londone kažkoks škotas išprievartavo moterį. Informacijos gavėjas pareiškė kad tai netiesa, o kai jam pateikė tą istoriją aprašytą laikraštyje, jis pareiškė, kad vadinasi tai buvo apsišaukėlis škotas...

   Panaikinti
  5. Kokių tik sąmokslo teorijų nesklando!
   Populiariausios (ne eilės tvarka):
   1. Čia Putinas viską suorganizavo;
   2. Čia globalistų sąmokslas panikai visuomenėje skleisti, opaskui ją, supanikavusią, užvaldyti;
   3. Čia ISIS sąmokslas, kad Vakarai deportuotų babajus ir jie grįžę iš pykčio prisijungtų prie islamo kovotojų;
   4. Čia "neonaciū" sąmokslas, kad Merkel nuverstų ir kokį "naciū" valdžion pastatytų;
   Gal kas dar kokių įdomesnių versijų girdėjo? :)

   Panaikinti
  6. Priminsiu daug kam žinomą anekdotą.
   Ganosi karvės. Viena karvė ir klausia kitos:
   - Ar girdėjai, žmonės ne tik mūsų pieną geria, bet ir papjovę suvalgo.
   Antroji atsako:
   - Liaukis vienąkart tu su tom sąmokslo teorijom!

   Panaikinti
  7. Įtikėjau, atsiverčiau ir skubu pasitaisyti. Taigi, gal kas dar tokių pat visiškai protingų, logiškų ir pagrįstų, kaip ir aukščiau išvardintos keturios, versijų girdėjo? :)

   Panaikinti
 5. Nesuprantu ka bendro turi Vokietijos "spalvotumas" ir sitie lytiniai nusikaltimai? Esme ne tame, kokia buvo prievartautojo odos spalva, gimtoji kalba, religija, ar kultura. Esme tame, kad policija neatliko savo darbo. Jei pvz. kokie girti anglu futbolo sirgaliai nuvaziuotu i Dubaju ir pradetu graibstyti arabes, jiems ten labaaai liudnai baigtusi. Del to, kad tenykste policija gerai dirba, o ne del to, kad Dubajus pakankamai ar nepakankamai rasiskai ar etniskai grynas. Beje, Dubajuje 85 proc gyventoju sudaro imigrantai, taciau visi taikiai sugyvena ir jokio nusikalstamumo ar etniniu riausiu nera. Europieciai geriau tegu tvarka iveda savo salyse, o nekaltina visos rases, tautos ar religijos del tu nusikaltimu. Juk ir mums labai nepatinka kai del kai kuriu lietuviu darbeliu Ispanijoje ar Anglijoje su nepasitikejimu imama ziureti i visus lietuvius...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-01-10 19:38

   // Manau, kad kaip tik svarbu odos spalva, ypač religija ir mentalitetas. Europiečiai savo tvarką įvestų atsikratę savo impotentų valdininkų su taip atvirai jų reiškiama „pažangiąja ideologija“ ne pirmųjų naudai. Bus dar matyt kas pirmiau savo tvarką įves ar tokia valdžia su svetimšaliais musulmonais ar europiečiai, nepritariantys tokiam, atsiprašant, „pažangumui“...

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2016-01-10 20:33

   Frodo Baggins įsivaizduokim situaciją: - nukentėjusioji frau ateina į vokietijos policijos nuovada, kad sukurtų užpuoliko fotorobotą. Prisistatęs policininkas įspėja: - apibūdinkite užpuoliką, bet neminėkit prievartautojo odos spalvos, gimtosios kalbos, religijos, ar kulturos, nes tai mums nesvarbu ... mes "nekaltiname visos rases, tautos ar religijos del tu nusikaltimu". Įdomu toks požiūris labiau padeda nukentėjusiai ar nusikaltėliui?

   Panaikinti
  3. Taikliai! Tolerastiniai liberastikai taip bijo pripažinti realybę, kad bando sukti uodegą, kaip tik išmano. Taip ir čia - "multi-kulti" entuziastų sukviesti mosliai babajai eilinį kartą pridarė nesąmonių - bet negi liberastai pripažins, kad apsiš..., prikvietę faunos, kuri yra visiškai svetima rasiniu, kultūriniu, religiniu ir visais kitais požiūriais ir kuri nuoširdžiai nekenčia tų pačių svetingųjų liberastikų ir dar nuoširdžiau (ir, reik pasakyt, visiškai pelnytai) juos niekina? Aišku, kad ne! Todėl "če nesiskaito!", kultūra, rasė, religija. lytis - nesvarbu, visi vienodi, "yra tik viena rasė - debilų liberastų rasė!". :) Kaip jau esu anksčiau minėjęs - bėda su tais kiaurais fanatikais. Dar didesnė bėda, kad dėl jų debilumo NORMALŪS žmonės nukenčia.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2016-01-12 09:50

  "į europietiškas valdžios struktūras gryžo išverstas į išvirkščią pusę fašizmas, kaip avis su vilko dantimis, graužianti savo namus." M.Veleris

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jo, skaičiau jo interviu. Daug kur teisybę sako, vietomis (pvz. dėl "kolektyvinės atsakomybės") dėl suprantamų priežasčių grybą pjauna. Apskritai, dabartinę ideologiją reiktų lyginti ne su fašizmu, o su bolševizmu - vėlgi, autorius to nedaro dėl suprantamų priežasčių. ;)

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2016-01-12 20:57

  Taip jau yra, iš gero gyvenimo vadinamas padaras žmogus, kažkodėl šaukiasi bėdą,o ponia Merkel kažkodėl ypatingai.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, mano vardas yra Juliana Mykolas, iš sukčiavimu padirbtų skolintojų rankas auka, man buvo apgaulė visi labiausiai € 29.000, nes man reikia didelį kapitalą 80.000.000 tūkst, aš beveik mirė, aš neturėjo kur eiti, mano Verslo sunaikinta proceso Aš pamečiau savo sūnų .. Aš negaliu pakęsti tai vyksta dar kartą. 2014 birželio mėn sutikau draugą, kuris supažindino mane su gera motina ponia Elina, kad galiausiai padėjo man užtikrinti paskolą bendrovei, gera mama, aš norėjau pasinaudoti galimybe tai pasakyti ačiū, Tegul Dievas toliau laimina jus, aš taip pat norėčiau pasinaudoti šia galimybe patarti kolegos Lietuva, kad yra daug sukčiai iš ten, jei jums reikia paskolos ir užtikrintos paskolos greitai registruotis tik per ponia Elina elektroniniu paštu: elinajohnson11@hotmail.com~~HEAD=pobj. galite susisiekti su manimi per šį laišką; julianamichael2001@gmail.com jei turite kokių nors abejonių. Prašome ji buvo vienintelis žmogus, patikimas ir patikima.
  Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item