Seniausiai Italijoje veikianti lietuvių mokyklėlė švenčia 10-ies metų jubiliejų

Romoje lietuvių įkurta lituanistinė vaikų mokyklėlė „Bitutė“ mini 10 metų jubiliejų. Tai seniausiai Italijoje veikianti mokyklėlė, kurio...


Romoje lietuvių įkurta lituanistinė vaikų mokyklėlė „Bitutė“ mini 10 metų jubiliejų. Tai seniausiai Italijoje veikianti mokyklėlė, kurioje savaitgaliais nemokamai galima mokytis lietuvių kalbos ir puoselėti lietuvišką kultūrą.

„Bitutės“ mokyklėlę 2005 m. įkūrė tuometinis Italijos lietuvių bendruomenės vadovas Kęstutis Liobikas. Pirmaisiais metais lietuvių kalbos, istorijos ir lietuvių liaudies muzikos pamokėles vedė Italijos lietuvės, mokytojos Rasa Rakauskaitė-Kačiulienė, Nerija Marciukaitė ir Emira Dervinytė.

„Norėjome suteikti mūsų vaikams lietuvybę ir ją išlaikyti. Didžiausia misija buvo, kad vaikai su savo mama ir su savo 50 proc. giminės iš mamos pusės prakalbėtų lietuviškai“, - prisiminimais apie ir šiandien aktualius iššūkius pasidalino pirmoji mokyklėlės vadovė Emira Dervinytė.

Dabar jau pilnamečiai pirmieji „Bitutės“ mokiniai, kurių didžioji dalis gimę mišriose šeimose, prisipažino tik ūgtelėję įvertinę lankytos mokylėlės prasmę. „Įgijau lietuvių kalbos ir istorijos žinių, kurios pravertė atvažiavus mokytis į Vilniaus lietuvių namų gimnaziją, kurią šiemet baigiau“, - sakė 19-tis Valentino Casu. Būdamas paauglys jis pats vienas persikėlė gyventi į Lietuvą ir čia baigė gimnaziją.

Dešimtmetį skaičiuojanti lituanistinė mokyklėlė susiduria ir su iššūkiais.  Pasak paskutiniuosius 4-rius metus „Bitutei“ vadovaujančios Rasos Pierbattisti, tėvams ir vaikams trūksta motyvacijos mokytis ir bendrauti lietuvių kalba, taip pat trūksta įvairių dalykų mokytojų. „Tiesa, šiuo metu turime istorijos specialybės praktikantą, bet būtų puiku turėti ir muzikos, vaidybos mokytojų savanorių. Be to, skiriasi vaikų kalbos mokėjimo lygis ir amžius“, – sakė R. Pierbattisti.

Italijos lietuvių bendruomenės iniciatyvą mokyti vaikus globoja  Lietuvos Respublikos ambasada Romoje ir suteikia patalpas.  Šiuo metu mokyklėlę lanko 15 vaikų, kurių amžius siekia nuo 3-16 metų. Vaikai yra skirstomi į dvi – mažųjų ir vyresniųjų – grupes, mokosi lietuvių kalbos, istorijos ir geografijos.


Susiję

Pasaulis 1519517251579838169

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item