Seimo nariai siūlo būdą nutraukti šeimą apibrėžiančios pataisos vilkinimą

Lapkričio 19 d. Seimo nariai užregistravo protokolinį nutarimą, kuriuo siūloma vietoje Konstitucijos 38 straipsnio pataisos svarstymą vil...

Lapkričio 19 d. Seimo nariai užregistravo protokolinį nutarimą, kuriuo siūloma vietoje Konstitucijos 38 straipsnio pataisos svarstymą vilkinančio Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pagrindiniu šio projekto svarstymui paskirti kitą Seimo komitetą.

Seimo narys, vienas Konstitucijos pataisos iniciatorių Rimantas Jonas Dagys džiaugiasi aktyvia Seimo narių pozicija: „Reaguodami į užplūdusius vilkinimo neapsikentusių piliečių laiškus, palyginus per labai trumpą laiką surinkome 51 parašą. Atėjo metas užbaigti šią neeilinę situaciją, kai 106 parlamentarų užregistruotas projektas vilkinamas dvejus metus. Pirmiausiai tai darė Konstitucijos komisija, kurią kaip darbo neatliekantį papildomą komitetą nušalinome tokiu pačiu – protokolinio nutarimo – būdu. Dabar Seimui to tenka imtis neapsikentus Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko sabotažų, laikant projektą įkalintą stalčiuje ir toliau teisinantis Seimo Pirmininkei, kad laukia Konstitucinės komisijos nuomonės. Jis juk puikiai žino, kad Seimas dar praeitų metų gruodį šią komisiją nušalino nuo šios pataisos svarstymo. Viliuosi, kad ir šįsyk pavyks pakeisti neveikiantį komitetą. Jau gana tyčiotis iš 106 pataisą registravusių Seimo narių ir visų mūsų piliečių, negalinčių sužinoti, ką tokiais reikšmingais klausimais mano galimybės balsuoti negaunantys jų atstovai Seime“, – teigia R. Dagys.

2013 m. lapkričio 15 d. 106 Seimo nariai iš visų frakcijų užregistravo Konstitucijos 38 straipsnio pataisą, kuria siūloma apibrėžti, kad šeima kyla iš vyro ir moters santuokos, tėvystės ir motinystės.

Susiję

Šeimos politika 7064222568180920422

Rašyti komentarą

 1. Šiaip, keistoka ir kvailoka situacija, kai vienas neobolševikas gali laisvai blokuoti šimtinės seimūnų sprendimą. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2015-11-22 22:54

  Tas "neobolsevikas" gal yra bent vienas is simto, suvokiantis, kad tokia talibaniska Konstitucijos pataisa sukels Lietuvai problemu su Europos zmogaus teisiu ir pagrindiniu laisviu konvencijos laikymusi. O jos laikytis Lietuva isipareigojo. Nepatinka Konvencija ir Pagrindiniu teisiu chartija? Talibai kuria savo ISIS, galite jungtis. ES tokiems ne vieta, niekas nevercia.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2015-11-23 09:01

   Nereikia savintis termino "talibai" naudojimo monopolio. Mane dar daugiau jaudina padėtis Europoje - čia kuriamas bedievių talibanas-kalifatas ir besiformuojanti jo sąjunga su siauraakių putleristanu. Naivu tikėtis, kad karo veiksmo vyks tik ISIS teritorijoje. Kare kariaujančios pusės visada trokšta karo veiksmus vykdyti priešų teritorijoje.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item