Konservatoriai atsiribojo nuo socialdemokratų siūlymų įteisinti eutanaziją, abortus ir vienalytes „santuokas“

Gegužės 26 d.  Seimo TS-LKD frakcija išplatino pranešimą, kuriame atsiribojo nuo socialdemokratų siūlymų įteisinti eutanaziją, abortus i...


Gegužės 26 d.  Seimo TS-LKD frakcija išplatino pranešimą, kuriame atsiribojo nuo socialdemokratų siūlymų įteisinti eutanaziją, abortus ir vienalytes „santuokas“.

A. Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės teisingumo ministras ir vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių vicepirmininkas Juozas Bernatonis pasiūlė Lietuvos politinėms partijoms tartis ir pasirašyti susitarimą „Dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“.

Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus teigimu, paskaičius pateiktą tekstą tenka suabejoti arba socialdemokratų politine nuovoka, arba nuoširdžiai nusistebėti jų politiniu įžūlumu. „Socialdemokratai siūlo partijoms pritarti tam, kad Lietuvoje būtų įteisinta eutanazija ir abortai, taip pat būtų sudarytos sąlygos Vyriausybei įteisinti vienalytes „santuokas“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas A. Kubilius.

„Tokios socialdemokratų siūlomos nuostatos kelia nuostabą, nes iki šiol A. Butkevičius viešai ne vieną kartą išsakė skeptišką požiūrį dėl tokių naujų „teisių“. Todėl lieka iki galo neaišku, kam atstovauja J. Bernatonis, pateikdamas tokį susitarimo projektą: socialdemokratams, Vyriausybei ar tik pačiam sau?“ – klausia A. Kubilius.

TS-LKD frakcija pareiškė, kad negali sutikti su tokiais socialdemokratų siūlymais, prieštaraujančiais pamatiniams TS-LKD partijos įsitikinimams ir bandantiems panaikinti susiformavusias vertybines takoskyras tarp politinių šalies partijų.

„Matydama klaidingas šio susitarimo prielaidas bei suvokdama tikruosius už dokumento slypinčius socialdemokratų ketinimus, siekiant visiškai kitų tikslų nei žmogaus teisių ir gerovės užtikrinimas, Seimo TS-LKD frakcija atsisako dalyvauti rengiant šį partijų susitarimą ir atsiriboja nuo šio susitarimo, kaip prieštaraujančio TS-LKD partijos vertybėms bei įsitikinimams“, – rašoma  Seimo TS-LKD frakcijos žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Partijų susitarimą pasirašyti siūlantis A. Bernatonis, sužinojęs apie  konservatorių pareiškimą, apgailestavo: „Gaila, kad konservatoriams nerūpi žmogaus teisių problemos Lietuvoje“. Jis pareiškė, kad susitarimas bus pasirašytas be konservatorių.

Susitarimo projektas „Dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“ praeitą savaitę buvo pateiktas penkioms pagrindinėms parlamentinėms partijoms – LSDP, TS-LKD, Darbo partijai, „Tvarkai ir teisingumui” ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui.

Pasak socialdemokratų vicepirmininko, jeigu konservatorių vadovybė atsisakys dalyvauti tolimesnėse diskusijose dėl susitarimo, jas tęs LSDP, Liberalų sąjūdis, „Darbo partija” ir „Tvarka ir teisingumas“.

Vardindamas šiuo susitarimo projekto teikiamus siūlymus dėl žmogaus teisių sistemos gynimo tobulinimo mūsų šalyje ir dėl kitų Lietuvai svarbių dalykų J. Bernatonis vengė minėti, jog šiuo susitarimu taip pat yra pasisakoma už eutanazijos, abortų ir amoralių vienalyčių „santuokų“ įteisinimą.

Susiję

Šeimos politika 2153082822336384656

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2015-05-27 09:36

  Pagarba Konservatoriams (prisipažinsiu bijojau kad nueis lengvesniu keliu) dabar garantuotai balsuosiu už juos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Greičiausiai BŪTENT dėl tokios priežasties jie šitą pareiškimą ir padarė, nes pastaruoju metu jų reitingai ne kažką, o čia - TOKIA proga juos pasikelti! :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2015-05-27 15:10

   O anūkėlis išsisukinėja, kad viskas gerai, tik jam deklaracijos "FORMA" nepatinka. Mižnius bijo deklaruoti savo nuomonę, nes nežino, kaip paveiks reitingus. Be to, prisibijo šeimininkų.

   Panaikinti
  3. Tai su juo, manau, situacija tokia: pats būtų linkęs pritarti (ir liberaliai-tolerantiška beigi progresyvi žmonelė būtų už), bet nėra kaip po bendrapartiečių pareiškimo, tad tenka išsisukinėt. Vis dėlto, dėl visa ko pasiliko atvirą koridorių būsimiems sandėriams su liberastais. :)

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2015-05-28 11:54

   Buvau užmiršęs, kad ir senelis EP pritarė visokioms Lunaček iniciatyvoms. Galai susieina. Dabar reikia konservatorių senukus apdirbti ir paprašyti, kad Adomėnas susigalvotų kitą būdą reklamuotis, nei vaikščioti procesijose aplink Katedrą Velykų metu.

   Panaikinti
  5. "Buvau užmiršęs, kad ir senelis EP pritarė visokioms Lunaček iniciatyvoms." - va, va! :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2015-06-01 17:38

  Tai kad konservatoriai (atmetus dalį jų) Lietuvoje jokie tikri konservatoriai, o liberalai, kuriems rūpi tik valdžia, o ne jokios ideologijos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2015-12-15 14:49

  Mamona, valdžia, malonumo dievas, baigia užvaldyti daugelio smegenėles, todėl kelias į pakalnę platėja ir greit tikriausiai dardėsim.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item