Arkiv. B. Auza. Seksualinė prievarta konfliktuose ypatingai sužaloja moteris

Jungtinių Tautų Organizacijos saugumo tarybos posėdyje arkivyskupas Bernardito Auza, kuris yra Šventojo Sosto nuolatinis stebėtojas šio...Jungtinių Tautų Organizacijos saugumo tarybos posėdyje arkivyskupas Bernardito Auza, kuris yra Šventojo Sosto nuolatinis stebėtojas šios organizacijos būstinėje Niujorke, pasisakė debatuose apie „moteris, taiką ir saugumą“, dar kartą pasmerkdamas seksualinę prievartą ginkluotuose konfliktuose.

Jau gerai dokumentuota, kad šiuolaikinius konfliktus lydi įvairios seksualinės prievartos formos. Moterys, merginos, mergaitės yra išprievartaujamos, ne vien dėl pavienių asmenų smurto, tačiau kaip sisteminis būdas pažeminti jas, kaip ir tą religinę ar etninę grupę, kuriai jos priklauso. Dar kitais atvejais jos pavergiamos ir parduodamos, priverčiamos prostitucijai, šantažuojant vaikais ar kitais pažeidžiamais šeimų nariais. Visa prievarta prieš žmogaus gyvenimą yra baisi, tačiau seksualinė prievarta moterį nužmogina ir demoralizuoja išskirtiniu būdu, palieka ilgalaikes, fizines ir psichologines žaizdas. Šių nusikaltimų palikta neapykanta ir pažeminimas neabejotinai tampa kliūtimis taikai ir saugumui, kurie yra pagrindiniai Jungtinių Tautų tikslai.

Praėję metai, deja, pasižymėjo smurtu ir atakomis prieš moteris iš tokių organizacijų, kaip „Boko Haram“ ar „Islamo valstybė“. Daug moterų nukentėjo vien todėl, kad išpažino kitą tikėjimą. Tai kelia labai didelį susirūpinimą krikščionims, tačiau, remiantis bendru žmogiškumu, kuriuo dalijamės, tai reikalauja visų kultūrų ir tikėjimų įsipareigojimo, visų pasmerkimo ir veiksmų, kuriais tokia prievarta būtų sustabdyta.

Šventojo Sosto delegacija pritaria ir remia, pasakė arkivyskupas Auza, JT generalinio sekretoriaus ataskaitoje išdėstytiems pasiūlymams apie tai, kaip moteris ir merginas apsaugoti, kaip pareikalauti nusikaltėlių atsakomybės, kaip, žiūrint plačiau, užtikrinti pagarbą moterims visuose visuomenės sektoriuose. Šventasis Sostas taip pat remia pastangas mediciniškai, socialiai ir teisiškai padėti moterims, kurios tapo seksualinės prievartos aukomis, liudytojomis, kaip ir jų šeimoms. Daug katalikiškų organizacijų ir agentūrų jau realiai dirba šioje srityje. Šiame kontekste Šventojo Sosto diplomatas taip pat pridūrė, kad abortas neturėtų būti traktuojamas kaip seksualinę prievartą patyrusių moterų „gydymas“, nes tai yra dar viena prievartos forma.

Susiję

Religija 4468781011511605985

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item