Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ Lietuvos nepriklausomybę minėjo Čikagoje

Š. m. kovo 8 d. Čikagoje buvo surengta Lietuvos nepriklausomybei skirta šventė „Celebrate Lithuanian Independence“, kurioje apsilankė ga...


Š. m. kovo 8 d. Čikagoje buvo surengta Lietuvos nepriklausomybei skirta šventė „Celebrate Lithuanian Independence“, kurioje apsilankė gausi lietuvių bei amerikiečių bendruomenė. Čia juos sukvietė itin turtinga kultūrinė programa, pristačiusi liaudies šokius, dainas, bei teatralizuotą lietuviško kaimo gyvenimą.

Festivalio meninėje programoje pasirodė Čikagos lietuvių tautinių šokių kolektyvai „Suktinis“ (vad. G. Elekšytė Knieza), „Lietuvos Vyčiai“ (vad. L. Ringus) ir „Grandis“ (baletm. G. Grinkevičius), vaikų pop choras „Svajonė“ (vad. A. Šimkuvienė), solistė Agnė Giedraitytė ir muzikė Genė Razumienė. Ypatingo svečių dėmesio ir pasisekimo sulaukė teatro grupės „Žaltvykslė“ (rež. I. Čiapaitė) sukurtas teatralizuotas lietuviškas sodžius, kurio besidarbuojančiais, dainavusiais, žaidimus žaidusiais ir svečius prisijungti kvietusiais gyventojais tapo „Žalvykslės“ aktoriai. Prie jų prisijungė audusios, verpusios bei margučius marginusios Čikagos lietuvių tautodailės instituto narės, molį minkęs ir su vaikus skulptūrėles lipdęs keramikas Alvydas Pakarklis ir pynėjas iš vytelių Bronius Ilevičius.

Šio renginio kulminacija tapo grupės „Skylė“ ir Aistės Smilgevičiūtės pasirodymas, uždegęs tautiečius patriotinėmis dainomis ir žavėjęs klausytojus roko muzikoje besipinančiais lietuviškais etniniais motyvais bei, žinoma, užburiančiu A. Smilgevičiūtės vokalu. Vėliau atlikėjai vyko į Vašingtoną, kur Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV su tautiečiais taip pat minėjo 25 metų Lietuvos nepriklausomybės sukaktį.Po trumpos viešnagės Amerikoje A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kitą savaitę grįš į Lietuvą ir du šeštadienius iš eilės savo klausytojams surengs jau tradicija tapusius pavasario lygiadienio koncertus. Šį kartą šiais ypatingais koncertais, pasižyminčiais savo subtilia ir skaidria nuotaika, galės džiaugtis ne tik vilniečiai, bet ir šiauliečiai. Šiauliuose, pavasario lygiadienio koncertų programa bus sugrota pirmą kartą.
Koncertai vyks:

Kovo 21 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje (bilietus platina „Bilietai.lt“)
Kovo 28 d. Šiauliuose, koncertų salėje „Saulė“ (bilietus platina „Bilietų pasaulis“)
Koncertų pradžia – 19.00 val.

Susiję

Įvykiai 9161239534480767032

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item