Pranciškus: Gyvename krikščionių persekiojimų laikais

Krikščionių kankinystė tai ne praeities reiškinys. Ir šiandien daug tikinčiųjų tampa neapykantos Jėzui Kristui aukomis. Taip kalbėjo po...Krikščionių kankinystė tai ne praeities reiškinys. Ir šiandien daug tikinčiųjų tampa neapykantos Jėzui Kristui aukomis. Taip kalbėjo popiežius  Pranciškus penktadienio ryto Mišių homilijoje komentuodamas šios dienos Evangeliją, pasakojančią kaip karalius Erodas Antipas liepia nukirsdinti Joną Krikštytoją. Prisiminti krikščionis kankinius skatina ir šią dieną liturgijoje minėtas kankinys šv. Paulius Mikis, kartu su dvidešimt penkiais bičiuliais atidavęs gyvybę už Kristų šešioliktojo amžiaus Japonijoje.
Jonas Krikštytojas niekada neišdavė savo pašaukimo, - kalbėjo Pranciškus. Jis nusižeminęs skelbė ateinantį Mesiją, pats save suvokdamas tik kaip „balsą“, nes ne jis, bet po jo ateinantysis buvo tikrasis Žodis. „Galiausiai, po viso to apsivalymo, po nuolatinio nusižeminimo, kad parengtų kelią po jo ateinančiam Jėzui, baigėsi Jono gyvenimas. Tas visą laiką dvejojęs karalius staiga pasidaro ryžtingas. Ne. Jo širdis ir toliau baili, drąsos jam suteikė tik išgertas vynas. Jonas nužudomas nevykėlio, girto ir korumpuoto karaliaus įsakymu, dėl šokėjos kaprizo ir dėl svetimaujančios moters keršto. Miršta Jonas Didysis, su kuriuo negalėjo lygiuotis nė vienas žmogus gimęs iš moters“.

Kai skaitau šią jaudinančią Evangelijos ištrauką, - sakė Pranciškus, - visada pagalvoju apie du dalykus. „Pirma, pagalvoju apie mūsų kankinius, apie mūsų dienų kankinius, apie vyrus, moteris, vaikus, kurie yra persekiojami, nekenčiami, varomi lauk iš namų, kankinami, žudomi. Ir tai ne praeitis. Tai dedasi šiandien. Mūsų kankinius žudo korumpuoti, sugedę žmonės, nekenčiantys Jėzaus Kristaus. Atsiminkime mūsų kankinius. Šiandien (vasario 6 d.) atsimename Paulių Mikį. Tačiau tai įvyko šešioliktajame amžiuje. O šiandien juk 2015-ieji. Atsiminkime šių laikų kankinius.“

Antra, jų ir Jono Krikštytojo pavyzdys tepaskatina mus pamąstyti ir apie save. „Ir mano gyvenimais baigsis. Visi mirsime. Nieks negali „išsipirkti“ nuo mirties. Norime ar nenorime, visų mūsų laukia gyvenimo sunykimas, o tai, bent jau mane, skatina melstis, kad būčiau kiek įmanoma panašesnis į Jėzų Kristų, į jo sunykimą“.

lt.radiovaticana.va

Susiję

Religija 2550709759436617917

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item