Tautinėms mažumoms rūpimus klausimus spręs specialus departamentas

Vakar posėdyje Vyriausybės strateginis komitetas sutarė dėl Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės steigimo...Vakar posėdyje Vyriausybės strateginis komitetas sutarė dėl Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės steigimo. Kitų metų liepą savo veiklą pradėsiantis Departamentas palaikys ryšius su tautinių mažumų bendruomenėmis ir vykdys etnopolitikos analizės bei formavimo funkcijas, praneša Vyriausybės kanceliarija.

„Specialaus departamento steigimo poreikį rodo ir tai, kad tautinių mažumų klausimai tebėra aktualūs vidaus politikoje ir išlieka jautrūs santykiuose su kai kuriomis kaimyninėmis valstybėmis. Todėl kitais metais veiklą pradėsiantis departamentas ne tik bendradarbiaus su valstybės ir savivaldybių įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, bet taip pat ir su užsienio šalimis ir  diplomatinėmis atstovybėmis, kurių atstovai (tautinės bendrijos) gyvena Lietuvoje“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Ypač svarbiu uždaviniu išlieka bendradarbiavimas vyriausybiniame lygmenyje su Jungtinių Tautų Organizacija, Europos Taryba (ET), Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, Europos Sąjungos institucijomis ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis, besirūpinančiomis tautinių mažumų padėtimi, ir aktualios informacijos apie Lietuvoje įgyvendinamą tautinių mažumų politiką sklaida.

Tautinių bendrijų atstovai ne vienerius metus kėlė klausimą dėl atskiros institucijos, galėsiančios apimti visus tautinėms bendrijoms rūpimus klausimus, steigimo. Šis klausimas buvo numatytas ir Seime patvirtintoje Šešioliktosios Vyriausybės programoje. Tautinių mažumų departamento steigimą paskatino ir šiuo metu svarstomoje ET Patariamojo komiteto nuomonėje dėl Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos įgyvendinimo Lietuvoje ne kartą pabrėžtas faktas, kad, panaikinus Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą prie LR Vyriausybės, kilo neigiamų pasekmių.

Nuo 2010 m. sausio 1 d. reorganizavus Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą, jo funkcijos buvo perduotos Kultūros, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijoms. Už tautinių bendrijų politiką nuo 2010 m. sausio 1 d. atsakinga Kultūros ministerija. Tautinių mažumų ir išeivijos departamente prie Vyriausybės tautinių bendrijų veiklą koordinavo penkiolika žmonių, o jį panaikinus beliko penki. Kultūros ministerijos Tautinių mažumų reikalų skyriaus atstovavimas yra nepakankamas, ypač tarptautiniame lygmenyje.

2011 m. visuotinio gyventojų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno 154 tautybių atstovai, kurie sudarė 15,8 proc. visų gyventojų.

Susiję

Aktualijos 4393848093691127379

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2014-11-11 12:08

  O tai kam Lietuvoje reikia tokio departamento - juk kiek čia tų tautinių mažumų atstovų tėra... Na kiek gi Lietuvoje gyvena kurdų, baskų ar katalonų, kad dėl jų reikalų reikėtų steigti atskirą departamentą???

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kažkaip įtariu, kad čia bus dar viena liankų kontora, kuri aiškins, kad liankaj yra teisėti visų Lietuvos etninių grupių atstovai. :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2014-11-18 22:57

  Tiesiog sunku patikėti, kai Vyriausybė kalba, kad reikia mažinti valdymo išlaidas, kuria planus kaip naikinti mažas įstaigas (iki 20 žmonių), vis dar lieka sumažinti atlyginimai, pensijos ir tuo pačiu metu pučia biurokratinį aparatą, kuria naujus departamentus. Kuo blogesni užsienio lietuviai? Tada buvo bendras departamentas užsienio lietuviams ir tautinėms mažumoms prie Vyriausybės. Dabar norima tautinių mažumų reikalus "pakelti" į aukštesnį lygį, lyg užsienio lietuvių problemos būtų antraeilės , tik ministerijų lygmenyje.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item