L. Kasčiūnas siūlo S. Lavrovo kaltinimus laikyti komplimentu

Rusijos užsienio reikalų ministro pareiškimą apie tai, kad Ukrainoje kariauja daugybė lietuvių ir lenkų, politologas Laurynas Kasčiūnas...Rusijos užsienio reikalų ministro pareiškimą apie tai, kad Ukrainoje kariauja daugybė lietuvių ir lenkų, politologas Laurynas Kasčiūnas vertina kaip komplimentą šioms šalis. Tinkamiausias atsakas Rusijai, pasak jo, būtų atkurtas glaudus Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas.

Pasak Rytų Europos studijų centro analitiko, Sergejaus Lavrovo pareiškimas yra informacinio karo elementas.

„Tai yra bandymas ištraukti lietuvius ir lenkus iš europinio konteksto. Pasakyt, kad šiandien Ukrainą remia ne Vakarai, ne Europa, vokiečiai, Prancūzija, o tik buvusios postsovietinės šalys, tokios kaip Lietuva ir Lenkija“, – sako L. Kasčiūnas.

Esą bandoma pasiųsti signalą ir daliai Vokietijos ar Prancūzijos politikų, kurie galėtų patikėti, jog Lietuva ar Lenkija yra „vieno klausimo valstybė“, kuri „nuolat šokinėja prieš Rusiją“ ir „suvedinėja istorines sąskaitas“.

S. Lavrovo žinutė taip pat skirta Rusijos „vidaus auditorijai“ bei Baltijos šalims, kad jų pozicija neliks be atsako.

„Bet šiuo atveju reikėtų visa tai priimti kaip komplimentą“, – sako L. Kasčiūnas.

Pasak jo, geriausias šalių atsakymas Rusijai būtų „kuo glaudesni Lietuvos ir Lenkijos santykiai“.

„Manau, Rusija šiandien sukūrė pakankamą erdvę mums pamiršti laikinus nesutarimus dėl visokių smulkmenų ir imtis strateginio bendradarbiavimo – strateginio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos. Tai būtų pats geriausias atsakymas Rusijai, parodant, ką jūs savo intervencija, kariniais grasinimais sukūrėte“, – sako politologas.

Pirmadienį Rusijos URM paskelbtame S. Lavrovo interviu, kurį jis davė „Bloomberg“ televizijai, Rusijos diplomatijos vadovas teigia, kad Ukrainos „oligarchų sukurtuose ir finansuojamuose batalionuose“ kovoja „daugybė lenkų, lietuvių, europiečių".

Šaltinis: www.lrt.lt

Susiję

Aktualijos 2792768969533437313

Rašyti komentarą

  1. Iš vienos pusės - gal ir taip, bet iš kitos - patirtis rodo, kad lenkų atveju su tomis "strateginėmis partnerystėmis" - nieko gero... Tad benradarbiauti, aišku, reiktų, bet atsargiai, stačia galva nešokant bičiuliautis - mano priešo priešas nebūtinai yra mano draugas. Jei Kacapstanas lenkams dosniai palankiomis sąlygomis pažadėtų dalį "kresų" - dar neaišku, kaip lenkai sureaguotų...

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item