Austrija ir Vokietija sustabdė prieglobsčio suteikimą Sirijos migrantams, svarstoma apie jų deportaciją

  Žlugus B. al Assado režimui Sirijoje, Austrija ir Vokietija paskelbė sustabdančios prieglobsčio suteikimo procedūras Sirijos migrantams, o...

 

Žlugus B. al Assado režimui Sirijoje, Austrija ir Vokietija paskelbė sustabdančios prieglobsčio suteikimo procedūras Sirijos migrantams, o Vienos vyriausybė netgi rengia tūkstančių sirų deportacijos planus.

„Žlugus diktatūrai Sirijoje, reikia iš naujo įvertinti saugumo padėtį“, - pareiškė Austrijos kancleris Karlas Nehammeris po to, kai iš Artimųjų Rytų šalies atėjo žinia, kad džihadistų grupuotė ‚Hayat Tahrir al-Sham‘ (HTS) nuvertė prezidentą Basharą al Assadą.

Tai naujas svarbus Europos migracijos krizės etapas: per pastarąjį dešimtmetį Europoje prieglobsčio prašė šimtai tūkstančių sirų, kurių daugelis bėgimo priežastimi nurodė B. al Assado režimo persekiojimą. Dabar Europos valstybės gali – suprantama – Siriją paskelbti saugia šalimi, o tai reiškia, kad daugelis sirų turės grįžti namo.

Kaip pabrėžė Karlas Nehammeris:

„Sirijai dabar reikia jos bendrapiliečių! Asado režimo žlugimas keičia bendrą padėtį. Tai reiškia, kad saugesni namai ir galimybė grįžti į Siriją yra pasiekiami tūkstančiams sirų.“

Kancleris sakė, kad prieglobstis suteikiamas kaip „laikinos apsaugos“ priemonė, tačiau dabar, kai daugeliui saugu grįžti namo, jo vyriausybė dės visas pastangas, kad sudarytų tam palankesnes sąlygas.

Pirmiausia Austrija paskelbė, kad Sirijos prieglobsčio prašytojų prieglobsčio procedūros ir šeimos susijungimo procedūros bus nedelsiant sustabdytos. Antra, bus iš naujo įvertintos jau suteiktos prieglobsčio išmokos. Trečia, vidaus reikalų ministras Gerhardas Karneris pareiškė, kad per pirmąjį deportacijos etapą į Siriją gali būti išsiųsta 7 300 asmenų.

Šiuo metu Austrijoje gyvena apie 95 000 prieglobsčio apsaugą turinčių sirų, o per šiuos metus sirai pateikė beveik 13 000 prieglobsčio prašymų.

Kaimyninės Vokietijos valdžios institucijos taip pat sustabdė prieglobsčio suteikimo sirams procedūras, o tai turės įtakos daugiau kaip 47 000 nagrinėjamų prašymų, tačiau vyriausybė vengia pradėti deportacijas. Vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser įspėjo, kad „padėtis vis dar pernelyg paini ir nepastovi“, kad būtų galima diskutuoti apie repatriaciją.

Vyriausybės jaunesnieji partneriai žalieji, palaikantys migracijos politiką, taip pat pavadino diskusijas dėl deportacijų „žalingomis“ ir „netinkamomis“, pabrėždami, kad „visiškai neaišku“, kaip klostysis reikalai Sirijoje.

Vokietijos valdžios institucijos teigia atidžiai stebinčios įvykius Sirijoje, o vyriausybė Berlyne vertins islamistų grupuotę HTS pagal tai, kaip ji artimiausiomis savaitėmis elgsis su etninėmis ir religinėmis mažumomis Sirijoje, sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Kitaip nei Austrijoje, kur prieglobsčio suteikimas bus vertinamas iš naujo, Vokietijoje gyvenantys sirai, kurių prieglobsčio prašymas buvo patenkintas, kol kas nebus trukdomi.

Šiuo metu Vokietijoje gyvena beveik milijonas sirų, dviem trečdaliams jų suteiktas pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga. Kiti turi įvairių rūšių leidimus gyventi šalyje, pavyzdžiui, šeimos susijungimo pagrindu.

Praėjusiais metais prieglobsčio prašė daugiau nei 100 000 sirų, o iki šių metų lapkričio pabaigos – 72 000.

Anot „Die Welt“, klausimas, kas potencialiai gali būti išsiųstas atgal į Siriją, gali priklausyti nuo to, kam buvo suteiktas prieglobstis dėl to, kad buvo politiškai persekiojamas B. Assado režimo. Federalinis migracijos ir pabėgėlių biuras (BAMF) pareiškė negalintis įvertinti, kiek sirų bėgimo priežastimi nurodė politinį persekiojimą.

Be Austrijos ir Vokietijos, Prancūzija pareiškė, kad ji taip pat sustabdys sirų prieglobsčio prašymų teikimą, o Belgijos, Nyderlandų, Šveicarijos, Italijos, Danijos, Švedijos ir Norvegijos valdžios institucijos paskelbė apie panašius veiksmus.

Parengta pagal Europeanconservative.com informaciją

Susiję

Šiaurės Airijoje – 8 tūkstančių žmonių eisena už gyvybę

Liepos 5 dieną Belfaste (Šiaurės Airija) vyko kasmetinė eisena už gyvybę, sutraukusį kol kas rekordinį skaičių žmonių. Eiseną organizavo tėvai, turintys vaikų su gyvenimą sunkinančiais sutrikimai...

Britanijoje surinkta įrodymų apie mažiausiai 20 įtakingų pedofilų

Didžiojoje Britanijoje toliau plečiasi skandalas dėl įtarimų lytiniu vaikų išnaudojimu. Buvusio vaiko apsaugos tarnybos darbuotojo teigimu, yra įrodymų, kad mažiausiai 20 įtakingų asmenų, įskaita...

Europos žmogaus teisių teismas: integralus veido uždangalo draudimas Prancūzijoje yra teisėtas

Liepos 1 dieną Europos žmogaus teisių teismas paskelbė sprendimą S.A.S byloje prieš Prancūziją. Šios bylos centre buvo nuo 2011 metų Prancūzijoje įsigaliojęs įstatymas, kuris draudžia veido uždan...

Rašyti komentarą

NAUJAUSI

NAUJAUSI

Vytautas Sinica. Svarbiausias metų politinis įvykis

Ne karas Artimuosiuose Rytuose, ne NATO viršūnių susitikimas ir ne joks įstatymas, kurį priėmė šis Seimas, yra svarbiausias šių metų politinis įvykis.Palyginti tyliai įvyko tikras politinis žemės dreb...

Romualdas Žekas. Nepykite pavadinti kurmiais. Verčiau susimąstykite.

Kartais taip pavadinu kai kuriuos savo kolegas gydytojus. Dažnai labai gerus specialistus. Net su mokslinėmis regalijomis. Protingi neužpyksta, nes tai darau be jokio pykčio ar nepagarbos. Taip kartai...

Valdas Sutkus. O tuo metu Amerikoje

Niujorko žydų Stokholmo sindromas - jie balsavo už antisemitąNiujorko Demokratų partijos pirminius kandidatų į mero postą rinkimus laimėjo atvirai antisionistinėmis nuostatomis garsėjantis iš Ugandos ...

Vytautas Sinica. Tautos atmintis ir tautinė savigarba

Tauta turi atmintį ir tauta turi savigarbą. Tiksliau, gali turėti. Dar tiksliau, privalo turėti. Yra įmanoma neturėti jų abiejų, nors kiekvienos sveikos ir išlikti siekiančios valstybės tikslas yra jų...

V. Sinica siūlo Birželio sukilimo deklaraciją pripažinti Lietuvos valstybės teisės aktu

Seimo narys, Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica penktadienį užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma 1941 metų birželio 23 dieną Kaune per radiją perskaitytą pareiškimą „Lietuvo...

item