Lietuvos žurnalistų sąjunga kreipėsi į VU dėl LRT direktorės vykdomo dėstytojos persekiojimo

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) valdyba kreipėsi į atsakingus Vilniaus universiteto asmenis, informuodama apie mobingo situaciją ir nepag...

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) valdyba kreipėsi į atsakingus Vilniaus universiteto asmenis, informuodama apie mobingo situaciją ir nepagrįstą persekiojimą, taikomą LŽS narės, žurnalistės ir šio universiteto dėstytojos doc. dr. Jolantos Mažylės atžvilgiu. Papildomai apie šią situaciją informuota ir LRT Taryba, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šių metų vasario 23 dieną LŽS gavo Vilniaus universiteto doc. dr. Jolantos Mažylės pranešimą apie jos atžvilgiu taikomą mobingą Vilniaus universitete. Dėstytoja pateikė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto oficialius posėdžių vaizdo ir garso įrašus, taip pat posėdžių išrašus ir komiteto kreipimąsi į universiteto centrinę etikos komisiją.

Gautame pranešime nurodoma, kad Žurnalistikos bakalauro programos komitete vykdomi aiškiai išreikšti veiksmai ir siekis sunaikinti asmens reputaciją ir susidoroti su doc. dr. J. Mažyle kaip dėstytoja.

„Susipažinus su pateikta medžiaga, akivaizdu, kad šį persekiojimą savo kreipimusi į komiteto pirmininką doc. dr. A. Gudauską inicijavo, kryptingai ir atkakliai vykdė VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos socialinė partnerė, šio komiteto narė, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė“, – pažymima pranešime.

Net trijuose Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto, vadovaujamo doc. dr. A. Gudausko, posėdžiuose buvo svarstytas doc. dr. J. Mažylės dalyvavimo TV laidoje „Sengirė“ faktas ir jos asmenybė, profesinė kompetencija, jos vertybės, įsitikinimai. Pažymėtina, kad į šią laidą doc. dr. J. Mažylė buvo pakviesta pristatyti jos parengtą žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Gedgaudo knygą.

LŽS valdyba, susipažinusi su visa medžiaga dėl galimo mobingo vienbalsiai pripažino netinkamu Žurnalistikos bakalauro programos komiteto bei atskirų jo narių, organizavusių doc. dr. J. Mažylės persekiojimą, elgesį.

„Tokiam doc. dr. Jolantos Mažylės niekinimui iš esmės nepritarė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro programos komiteto vadovas doc. dr. A. Gudauskas, kuris nusišalino nuo balsavimo dėl bandymo persekioti doc. dr. J. Mažylę skundžiant ją VU Centrinei akademinės etikos komisijai“, – rašoma pranešime.

„Atsižvelgiant į visas minėtas aplinkybes LŽS valdyboje priimtas sprendimas informuoti atitinkamas organizacijas apie vykdomą mobingą doc. dr. J. Mažylei. Rašte reikalaujama užkirsti kelią dėstytojos persekiojimui bei Žurnalistikos bakalauro programos studijų komiteto kai kurių narių organizuojamam mobingui“, – nurodoma rašte.

Šiame vaizdo įraše galite savo akimis pamatyti, kaip Monika Garbačiauskaitė-Budrienė su sau pavaldžiais (LRT dirbančiais) komisijos nariais organizuoja dėstytojos atleidimą iš darbo už tai, kad ji davė interviu neteisingame kanale. Vertinkite patys. 

Susiję

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė 6674914637167979158

Rašyti komentarą

6 komentarai

Anonimiškas rašė...

Naujųjų komunistų - kaip kitaip juos pavadinti - puolimas, - laisvė pavojuje! Žodžio laisvės nebėra; liko laisvė mintyse, - kai mintis pradės skaityt, demokratijai bus kvit!...

Anonimiškas rašė...

Jeigu savo akimis nematytum ir savo asimis negirdėtum, panašus pasakojimas būtų neįtikėtinas. Košmariška. Primena apie pasakojimuose išlikusius pokario "teismus", kuriuose myriop ar kalėjiman budavo siunčiami nekalti žmonės. Niekas nepaskeitė. Poniai "sekretorei" nepatiko su kuo ir kaip žurnalistė kalba, štai ir suorganizavo susidorojimą. O klapčiukai aplinkui tik pritardami linkčioja galvelėmis... galvelėmis be smegenų, sąžinės, padorumo. Ačiū už pasidalinimą įrašais. Tik viešumas gali šiek tiek pristabdyti tokią valdžios-žiniasklaidos mafiją.

Anonimiškas rašė...

Baisu….

Anonimiškas rašė...

Tiesiog siaubas!
Ir besmegeniai klapčiukai - siaubas kvadratu! Ir kaip iki to nueinama - nesuprantu.

Anonimiškas rašė...

Kremliaus utėlės rauda dėl išmestos kremliaus tarnaitės. Gero kelio jai! Vyksta karas, nelojalių prorusiškų veikėjų niekam nereikia. Masiniai valymai turėtų vykti visur, ne tik pas Garbačiauskaitę.

Anonimiškas rašė...

Gali būti, kad ponios nervai įtampos neatlaiko. - Iš netikrumo, ar bus paskirta 2-ai kadencijai, nusprendė komjaunuolišku būdu parodyti, jog ji dar gali būti naudinga?

item