Alexandra Desanctis. JAV sportininkės atsisako varžytis su translyčiais atletais

* 2012 m. duomenys. Šaltinis „The Atlantic“ y-news.lt Trys jaunos lengvaatletės iš Konektikuto (JAV) pateikė skundą Švietimo skyria...

* 2012 m. duomenys. Šaltinis „The Atlantic“

Trys jaunos lengvaatletės iš Konektikuto (JAV) pateikė skundą Švietimo skyriaus Pilietinių teisių biurui, prašydamos įvertinti jų galimą diskriminaciją.  Konektikuto studentų sportą reguliuojančios organizacijos (Connecticut Interscholastic Athletic Conference, angl.) sprendimas leisti biologiniams vyrams, save laikantiems moterimis, konkuruoti mergaičių rungtyse, anot šių sportininkių, atima joms ir daugeliui kitų moterų, galimybę laimėti ar net apskritai patekti į varžybas.

Tuo tarpu, praėjusį mėnesį, katalikiška mergaičių vidurinė mokykla, kurią pati esu baigusi, paskelbė, pasitraukianti iš analogiškos Vašingtono mieste ir apylinkėse sporto rungtynes reguliuojančios organizacijos varžybų, kai pastaroji priėmė tokį pat sprendimą leisti studentams konkuruoti pagal lytinę tapatybę, o ne biologinę lytį.

Kai Oakcresto mokykla paaiškino savo pasipriešinimą naujajai politikai, jos argumentai rėmėsi ne katalikų požiūriu į gender ideologiją, bet ​​rūpesčiu dėl savo moksleivių saugumo ir galimybės laimėti rungtynėse. „Mes laikėmės labai logiško, mokslu pagrįsto požiūrio, kurio pagrindas buvo moksleivių saugumas ir varžybų sąžiningumas“, – sako Oakcresto mokyklos administratorė Miriam Buono. „Tuo metu buvome vienintelė mergaičių mokykla regione. Esame įsitikinę, kad privalėjome pasisakyti už savo mergaičių ir visų kitų mergaičių saugumą ir teisingas sąlygas.“

Oakcrest mokyklos atstovių išreikštas susirūpinimas toli gražu nėra nepagrįstas ir jokiu būdu nekyla iš neapykantos asmenims, save laikančiais priešingos lyties. Skirtingai nei teigia translyčių aktyvistai, lytis yra biologinė realybė, iš kurios kyla konkrečios praktinės pasekmės. […] Atskiros dušo patalpos vyrams ir moterims, jau nekalbant apie atskiras sporto komandas, yra poreikiai paremti tikrais kūno skirtumais, o ne asmeninėmis „lytinės tapatybės“ preferencijomis. […]

* 2012 m. duomenys. Šaltinis „The Atlantic“

Dėl to yra keista, kad grupės, deklaruojančios feministinius tikslus, neskuba stoti į sportininkių pusę. Pavyzdžiui, [pilietinių teisių organizacija] ACLU laikoi pozicijos, kad „uždrausti translytėms mergaitėms (biologiniams vyrams) dalyvauti mokyklų sporto varžybose nėra nei feministiška, nei teisėta“ – nors niekas iš čia minėtų sportininkių nesiūlo uždrausti šiems atletams varžytis. Kai teniso čempionė ir LGBT aktyvistė Martina Navratilova parašė, kad „yra nesąžininga leisti vyrams – pakeitus savo vardą ir perėjus hormonų kursą – varžytis su moterims“, jos buvusios sąjungininkės ją pasmerkė. (Beje, verta paminėti, kad Konektikuto studentų sporto organizacijos politika net nereikalauja, kad su moterimis konkuruojantys vyrai vartotų testosteroną slopinančius hormonus; vienintelis jos kriterijus yra atleto savęs laikymas moterimi).

Skaityti visą tekstą (anglų k.) – nationalreview.com.

Y-News

Susiję

Įžvalgos 2042553714479380332

Rašyti komentarą

4 komentarai

Anonimiškas rašė...

joo,seniai taip reikėjo. Kai tokias rungtis ims boikotuoti pačios moterys sportininkės,kai tokių varžybų nebeeis žiūrėti sirgaliai,labai greitai pasibaigs tokie "sportai" ir viskas stos į savo vėžes.

Unknown rašė...

Ar kas galėjo pagalvoti, kad teks įrodinėti tokias nesąmones? Kad vyras yra vyras, o ne moteris ir ne žiurkė.

Pikc Kažinkavičius rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Unknown rašė...

Ačiū, Kažinkavičiau, kad pataisei mano mintį ir kad pagyrei! Ir ką mes be tavęs čia darytume?

item