Victoras Gaetanas. Viltis Vengrijoje: abortų mažėja, santuokų daugėja, šeimos vertinamos
„Tradicinės šeimos reprezentuoja vertybę, kurią mes norime apginti ne tik Vengrijoje, bet ir tarptautiškai.“ – Vengrijos Šeimos, jaunimo...
Ministrė patvirtino, kad ši programa paremta krikščioniškųjų tautos šaknų svarbos supratimu.
Vengrija krikščionybę priėmė XI a. pradžioje, šventuoju paskelbto karaliaus Stepono valdymo metu. Šiandien, Pew Research Center duomenimis, ~56 proc. vengrų save laiko katalikais, ~22 proc. – protestantais.
Vengrija taip pat leidžia bažnyčioms valdyti viešąsias mokyklas: tol, kol laikomąsi esminių mokymosi plano dalykų, mokyklose galimos ir religinio turinio ugdymo pamokos.
Komentuodami Vengrijos ministrės vizitą ir bandymą gerinti gimstamumo rodiklius, The Washington Post cituoja buvusį Obamos patikėtinį, kurio teigimu, Vengrijos planas „atitinka geriausias priimtas praktikas“.
Dar negimusių vaikų apsaugos strategija
Antrajame Vengrijos konstitucijos straipsnyje teigiama: „Žmogaus orumas turi būti neliečiamas. Kiekvienas žmogus turi turėti teisę į gyvybę ir žmogiškąjį orumą; vaisiaus gyvybė turi būti saugoma nuo pradėjimo momento.“ Šiuo straipsniu Konstitucija papildyta po 2011-aisiais metais priimtų reformų.
„Net vienas abortas yra per daug, bet mes padarėme didelę pažangą sumažindami jų skaičių“, – sakė Vengrijos ministrė. [...]
Vengrijos ministrės teigimu, atliktų abortų skaičiaus sumažinimui svarbiausi buvo 2 veiksniai: ugdymas ir privalomo pobūdžio konsultacijos moterims, kurios nori atlikti abortą, bei mokesčių lengvatos ir parama šeimoms, kurių vaikas dar tik įsčiose.
„Sukurdami šeimoms sąlygas paramą gauti antrojo nėštumo trimestro metu, mes šeimos vertybes pritaikome praktiškai, net ir dar tik gimsiančio vaiko atžvilgiu“, – pabrėžė Katalina Novak.
Vengrija siūlo kūrybišką paskatų šeimoms rinkinį. Pavyzdžiui, 35 tūkst. dolerių vertės subsidiją jaunoms susituokusioms poroms, valstybės teikiamas paskolas būstui įsigyti, mažesnes paskolas šeimoms, auginančioms vaikus, paramą įsigyti automobiliui ar 3 metų ir vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams teikiamas darželio paslaugas.
Europos Sąjunga versus Vengrija
Vengrija surengė keletą viešų švietimo kampanijų, skatinančių tradicines šeimas, taip pat įsivaikinimą.
Reaguodami į šią už dar negimusių vaikų gyvybių išsaugojimą pasisakančią kampaniją, Europos Sąjungos biurokratai pasipiktinę aiškino, kad Vengrijos valdžia netinkamai naudoja ES paramą.
Tai buvo ankstyva ES priekabiavimo prie Vengrijos kampanijos pradžia. Kampanija surengta dėl to, kad Vengrija drįso turėti nacionalinę viziją, kuri eksplicitiškai, netgi įžūliai, nepriklausoma.
Vengrijos valdžia davė atsaką, atmesdama daugelį globalistų remiamų politinių iniciatyvų, įskaitant atvirų sienų skatinimo, vienalyčių „santuokų“ ir genderizmo ideologijos įteisinimo bei narkotikų legalizavimo pasiūlymus.
Kuomet Vengrija pasisakė prieš masinę imigraciją ir pareiškė, kad ekonomiškai ir kultūriškai šalis negalėtų asimiliuoti naujų gyventojų, ES pradėjo Vengrijai nubausti sukurtą procesą.
Tai, ką daugelis atsisako pripažinti: Vengrija ateistinį diktatorišką režimą kentė daugiau nei 40 metų ir dabar ji grįžta prie krikščioniškų šaknų tam, kad susigrąžintų žmogiškąjį orumą.
Ši istorinė praeitis paaiškina 2011-ųjų metų Vengrijos Konstitucijos preambulės formuluotę:
Mes didžiuojamės, kad mūsų karalius šventas Steponas Vengrijos valstybę pastatė ant tvirtų pamatų ir prieš tūkstantį metų padarė mūsų valstybę krikščioniškosios Europos dalimi...
Mes pripažįstame krikščionybės vaidmenį išsaugant tautiškumą. Mes vertiname įvairias mūsų valstybės religines tradicijas...
Mes manome, kad šeima ir tauta sudaro mūsų sambūvio struktūrinį pagrindą ir kad mūsų darnos esminės vertybės yra ištikimybė, tikėjimas ir meilė.
Briuselio „ideologinės kolonizacijos“ (terminas – popiežiaus Pranciškaus) visuotinio atmetimo ženklais yra ir tvirtasis Višegrado ketvertas (Lenkija, Vengrija, Čekija, Slovakija), populistų sėkmė Italijos rinkimuose ir „geltonųjų liemenių“ protestai Prancūzijoje.
Prieš trisdešimt metų ištrūkusi iš Rytų komunistų jungo krikščioniška Vengrija šiandien dalyvauja Vakaruose vykstančioje kovoje: V. Orbanas, praeitą mėnesį paskelbdamas šeimos stiprinimo programą, Briuselį pavadino „naujojo internacionalizmo tvirtove“.
6 komentarai
Fantastika. Šią informaciją reikia PLATINTI VISUR.
Duok ,Dieve, mūsų tėvynei Lietuvai sekti Vengrijos pavyzdžiu.......o ne Norvegijos...
Mes, lietuviai , esam per daug mandagūs. Lipa ant galvų vagys ir sukčiai, o mes dar padedam lipti - juk norim būti tolerantiški, pakantūs, ne pikti...
NEPLATINSIM. Orbanas - populistas ,kenofobas ,Eurovertybių priešas ,Putino draugas ...
GERAS! :D
Rašyti komentarą