Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį turėjo svarstyti, ar Vilniuje esančios gatvių pavadinimų lentelės užsienio kalbomis yra teisėtos. Posėdyje buvo nuspręsta, kad galutinį sprendimą teismas skelbs vasario 15 dieną.
Lentelės Žydų, Totorių, Rusų, Lenkų, Vokiečių, Islandų, Latvių, Karaimų gatvėse bei Vašingtono aikštėje užsienio kalbomis nuo 2015 metų pabaigos įrengtos Vilniaus savivaldybės vadovų iniciatyva.
Su ja nesutinka vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė – ji pernai spalį kreipėsi į teismą siekdama įrodyti, jog lentelės yra kabinamos neteisėtai.

Gyventojai taip pat nepritaria. Gatvių užrašai turi būti tik valstybine kalba.
AtsakytiPanaikintiNe "už", o "po", beraščiai rusakalbiai.
AtsakytiPanaikintiTeip - ir dar rusų agentaj!
PanaikintiBet pala: jeigu atidžiau pažiūrėsite, tai po tekstu pamatysite šaltinio - kontoros, kuri kažkada vadinosi "Lietuvos radijas ir televizija", logotipą. Tai va į tuos beraščius rusakalbius ir kreipkitės su priekaištais. ;)
Kažkodėl suomiam netrukdo švediški užrašai, kroatams itališki. Man netrukdytų ir lenkiški - jei nuo to lenkakalbis jausis geriau - visiems bus geriau. Vilnius daugiatautis miestas ir tai reikua suprast.
AtsakytiPanaikintiLenkakalbiai jaustųsi geriau jei litvinai rašytų ir kalbėtų lenkiškai, o Gedimino bokšte plevėsuotų dvispalvė.
PanaikintiSakot jums netrukdytų... ?
Ir kas tie visi, kuriems būtų geriau?
Vat teisingai drg. Gluosnis sako - o tuo pačiu reikia sugrąžint rusiškus užrašus visuose miestuose. "Visiems" bus geriau. :)
PanaikintiP.S. Palyginimų adekvatumą - užskaitau! :)
Kažkodėl suomiam netrukdo švediški užrašai, kroatams itališki. Man netrukdytų ir lenkiški - jei nuo to lenkakalbis jausis geriau - visiems bus geriau. Vilnius daugiatautis miestas ir tai reikua suprast.
AtsakytiPanaikintijoo,ne tik "Vilnius daugiatautis",bet dar ne taip seniai pati Lietuva dvirespublikė dvikalbė buvo,o po to ir Tarybų Lietuva buvo.Betgi mums tai netrukdo(ir netrukdė).ANE?Tik niekaip nesuprantu,kam tada Sąjūdžius kėlėme.Galėjome sėkmingai likti si visomis tomis svetimomis kalbomis ir svetimomis tvarkomis.
PanaikintiNa nemanau kad mano tėvai sąjūdyje dalyvavo tam kad ignoruotume tautines mažumas ir jų interesus ir ko frontuotume su jomis.... Kam reikalinga konfrontacija? Nepaneigsit kad Vilnius Visada buvo daugiatautis ir daugiakalbis.
AtsakytiPanaikintiNu tai ir sakau: daloj nacianalyzm - dajoš avtonomijū! Ješče jedinstva ne zginela! :)
PanaikintiO jei rimtai - šovinistinės separatistų organizacijos NĖRA "tautinės mažumos". ;)
Sitas sovinizmas igryso iki gyvo kaulo. Problemos yra ne lentelese ir ne ju rasyboje, problemos yra jusu galvose...
AtsakytiPanaikintiTuo metu kai dauguma jusu sedejo kaimuose,
mano seneliai sita miesta state, buvo persekiojami ir tremiami del politiniu priezasciu,
gelbejo zydus nuo okupantu ir kolaborantu.
Siandien mano gimines negali taisylingai uzsirasyti savo pavardes yra niekinami ir vadinami nelojaliais.
Kuo labiau stengiantes menikinti kitus, tuo labiau menkstate patys.
-V
joo,bet Armija Krajova ir per KAIMUS ėjo... P.S.-Lietuviškus kaimus.
Panaikinti