Šveicarai nuo šiol gali „pasikeisti lytį“ be medikų pagalbos

www.laikmetis.lt Šveicarijoje žmonės gali teisiškai pasikeisti lytį apsilankę civilinės metrikacijos įstaigoje. Tai įmanoma nuo šeštadienio,...

www.laikmetis.lt

Šveicarijoje žmonės gali teisiškai pasikeisti lytį apsilankę civilinės metrikacijos įstaigoje. Tai įmanoma nuo šeštadienio, todėl Šveicarija yra viena iš Europos lyčių saviidentifikavimo judėjimo lyderių.

Kiekvienas, norintis pasikeisti lytį, gali tai padaryti, jei yra tvirtai įsitikinęs, kad yra priešingos lyties. Medicininių pažymų ar medicininių įrodymų, kad norite fiziškai priartėti prie naujos lyties, nereikia.

Keisti galima kelis kartus: jei laikui bėgant persigalvojate, galite pakeisti savo sprendimą. Apie tai pranešė Šveicarijos dienraštis „Neue Zürcher Zeitung.“ Pasak dienraščio, lyties pakeitimas neturės jokios įtakos šeimos teisiniams santykiams. Kiekvienas, kuris yra susituokęs, lieka susituokęs. Tas pats galioja ir tėvystei: moteris, pagimdžiusi vaiką ir vėliau pakeitusi lytį į vyrišką, teisiniu požiūriu išlieka motina.

Prašymas yra mokamas ir kainuoja 75 frankus (apie 72 eurus). Jaunesniems nei 16 metų pareiškėjams reikalingas teisėto atstovo sutikimas. Rusijai priklausančio leidinio „SNA News“ duomenimis, lyties pasirinkimas egzistuoja tik tarp dviejų klasikinių lyčių variantų.

Priėmus naująjį įstatymą, Šveicarija prisijungė prie Airijos, Belgijos, Portugalijos ir Norvegijos kaip viena iš nedaugelio žemyno šalių, kuriose leidžiama teisėtai pakeisti lytį be hormonų terapijos, medicininės diagnozės ar kitų vertinimo ar biurokratinių veiksmų.Susiję

Šeimos politika 1987407787980960252

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2022-01-07 19:49

  O kiek lyčių galima turėti? Būtų gerai, jei 7 - po vieną kiekvienai savaitės dienai. Ar net 8 - jei pirmadienį, pagiriom, kartais ne įprastos pirmadieninės, o kažkokios dar nežinomos lyties pasijaustum?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man tai nesuvokiami dalykai. Suprantu, kad tokių žmonių yra mažai, bet kitaip, kaip psichine liga to nepavadinsi. Kuo blogesnis savęs pasiskelbimas Napoleonu, ar panašiai ? O gal jau nebeliko pasaulyje psichinių ligų ir ligonių ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2022-01-08 11:11

   Tai pabandykite, Įsitaisykite bent du pasus - vieną šios, kitą anos lyties. O tada uošvei, kai varys šiukšles išnešti, rodot reikiamą pasąsakot: o aš moteris, lai vyrai nešioja! O kai uošvė lieps bulvių priskusti, jūs pareiškiat, jog tai bobų reikalas. Ir vėl kyšt pasą (tik nesupainiokite, katrą rodyti reikia).

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2022-01-08 13:04

  Jau ir anksčiau mūsų kaime žinojo tokį lyties keitimo metodą :ANT VIENO AKMENS PADEDI SAVO KIAUŠINIUS IR KITU AKMENIU SMUGIUOJI PER JUOS..

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Už balos

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

item