„Mums pavyko“ – A. Merkel teigia, kad 2015-ųjų migrantų krizė buvo įveikta sėkmingai

Po to, kai praėjusią savaitę migrantas iš Sirijos peiliu sunkiai sužalojo 4 žmones tarpmiestiniame traukinyje, kanclerė Angela Merkel skelb...

Po to, kai praėjusią savaitę migrantas iš Sirijos peiliu sunkiai sužalojo 4 žmones tarpmiestiniame traukinyje, kanclerė Angela Merkel skelbia pergalingai įveikusi migrantų krizę, kurią ji pati padėjo įžiebti 2015 metais.

Interviu su vokiečių laikraščiui Deutsche Welle metu, Merkel apžvelgė 16 metų trukusios kadencijos didžiausius laimėjimus ir iššūkius, iš kurių išskyrė du – Covid pandemiją ir migrantų krizę. 

Ji atsakė į klausimą kaip vokiečiai pragyveno daugiau nei milijono migrantų atvykimą į šalį, ir ar jos garsioji 2015-ųjų rugpjūtį išsakyta mintis „Wir schaffen das“ (mes tai galime) tebegalioja.

„Taip, mums pavyko“, ji atsakė Deutsche Welle, ir pridėjo, kad ne visko vyko kaip turėjo, tačiau į pagalbą atskubėjo vietinių miestelių valdžios ir nevyriausybinės organizacijos. Anot Merkel, visa migrantų krizės istorija suteikė daug naudingos patirties.

Nuo migrantų krizės pradžios, Vokietijoje įvyko teroro atakų, išaugo seksualinio smurto rodikliai ir šalį sukrėtė daugybė įvairiausių tragedijų, susijusių su Merkel sprendimais 2015-aisiais. Vien šiemet, somalietis prieglobsčio prašytojas su peiliu nužudė tris moteris Viurcburge, tarp kurių buvo ir motina, pasiaukodama gynusi savo dukrą. Merkel šios tragedijos net nekomentavo. Tik jos atstovas spaudai paliko „Twitter“ žinutę: „Tai yra kraupus išpuolis prieš žmoniją ir kiekvieną religiją.“

Bandymai integruoti daugybę į šalį įleistų migrantų, kainavo Vokietijos mokesčių mokėtojui dešimtis milijardų eurų ir nedavė gerų rezultatų. Įvairūs žiniasklaidos šaltiniai, tarp jų ir Remix News, detaliai apžvelgė politinius, socialinius ir ekonominius kaštus, sukeltus Merkel sprendimo pasikviesti ir įsileisti milijonus neeuropiečių migrantų 2015-aisiais.

Per savo interviu Deutsche Welle, Merkel pripažino, kad migrantų krizės metu „įvyko keletas kraupių incidentų, pavyzdžiui, Naujųjų metų naktis Kiolne.“ 

2015-ųjų Naujųjų metų naktį Kiolne, daugiau nei 1000 moterų buvo apiplėštos, patyrė seksualinį smurtą, o tam tikrais atvejais buvo išprievartautos Kiolno katedros aikštėje ir kituose Vokietijos miestuose. Anot Kiolno prokuratūros ir miesto policijos komisaro, atsakingi už šias atakas buvo asmenys iš Alžyro ir Maroko.

Kalbėdama apie Europos Sąjungą, Merkel pasidalino mintimi, kad ES turi sukurti „bendrą sistemą prieglobsčiui ir migracijai“ ir pasiekti „ryšį tarp migrantų kilmės šalių ir tų šalių, į kurias migrantai atvyksta pirmiausia“, kad būtų kovojama su „šakninėmis migracijos priežastimis.“

Praeityje Merkel pareiškė „dėl nieko nesigailinti“ dėl vykdomos atvirų sienų politikos ir pridūrė, kad jei galėtų atsukti laiką atgal, ji darytų „lygiai tą patį.“

Paklausta, ką žada veikti palikusi kanclerės postą, Merkel, atsakė dar nežinanti, tačiau pirmiausia norėtų pasiilsėti.


Išversta iš rmx.news



Susiję

Pasaulis 1009498587875795012

Rašyti komentarą

item