Vytautas Sinica. Kas yra ir kas nėra „Pro Patria“? (atsakymas Skirmantui Malinauskui)

Autorius yra politologas, Vilniaus universiteto doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Rugpjūčio pabaigoje garsus apžvalgin...

Autorius yra politologas, Vilniaus universiteto doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas

Rugpjūčio pabaigoje garsus apžvalgininkas Skirmantas Malinauskas vienoje savo laidų pareiškė: „Pro Patria“ ir kitos panašios jėgos dabar lipa su Viktoru Uspaskichu į vieną sceną, dalyvauja jo apmokėtuose mitinguose, kalba šalia su Uspaskichu, su Algirdu Paleckiu, su Vaidu Lėkstučiu ir kitais asmenimis, kurie yra teisti už antivalstybinę veiklą, šnipinėjimą ir panašius dalykus“. 

Savo naujoje laidoje teigiu, kad tai visiškai melagingas teiginys, nes „Pro Patria“ nariai niekada nebuvo vienoje scenoje su nė vienu iš šių asmenų, nebent (dabar pagalvojau) rinkimų debatuose, ko Skirmantas tikrai neturėjo galvoje. 

Skirmantas į tai atsakė, kad aš pats melagis, nes Jurga Lago buvo Vytauto Radžvilo rinkiminio komiteto 2019 metų EP rinkimuose kandidatė, taip pat ne kartą publikuota propatria.lt portale ir kadangi ji kalbėjo viename mitinge su minėtais asmenimis ir jai tiktų tai, kaip Skirmantas apibūdino „Pro Patria“, tai vadinasi jis ir nemeluoja, o aš išsisukinėju. 

Tai gražus išvedžiojimas ir gal juo patikės dalis Skirmanto sekėjų (žinau, yra patikėjusių), tačiau cituoto Skirmanto sakinio tai nepadaro tiesa ir aš spėju (negaliu žinoti), kad pats Skirmantas tokiu išvedžiojimu netiki, tiesiog kai jau pasakė, tai renkasi laikytis savo. Daug geriau būtų pripažinti suklydus, nieko neišvedžioti, pamiršti šį liapsusą ir judėti toliau. Vis dar tai siūlau. Bet jeigu ne, tai tenka paaiškinti – deja, ir vėl viešai, – kodėl visgi paaiškinimas nieko nekeičia ir Skirmanto teiginys klaidinantis. 

„Pro Patria“ yra jaunimo organizacija, turinti įstatus, organus ir narius. Turi ji ir portalą, bet tame portale skelbiami žmonės dauguma jau vien dėl amžiaus negali būti ir nėra „Pro Patria“ nariai ir negali kalbėti „Pro Patria“ vardu. Niekas jų neklausė, ar jie norėtų būti su „Pro Patria“ tapatinami, tikriausiai didelė dalis ir nenorėtų. Neklausė, nes paprastai tokios keistos idėjos niekam nekyla – jeigu aš daug metų rašiau į DELFI, mano pozicija netapo DELFI pozicija ir man gyvenime nekiltų mintis taip teigti. Taigi: 

„Pro Patria“ nėra Vytauto Radžvilo rinkiminis komitetas

„Pro Patria“ nėra Nacionalinis susivienijimas

„Pro Patria“ nėra visi jos sukurto portalo autoriai

„Pro Patria“ nėra Jurga Lago

„Pro Patria“, t.y. jokie jos nariai asmeniškai ar juo labiau jos vardu įgalioti kalbėti žmonės, niekada nekalbėjo toje pačioje scenoje su Uspaskichu, Lekstučiu, Paleckiu ar kitais už antivalstybinę veiklą ar šnipinėjimą teistais asmenimis. Nekalbėjo, nes mūsų sąmoninga laikysena yra visada to vengti ir jeigu kada nors ir neišvengsime, tai tik todėl, kad kažkas apie vieną ar kitą žmogų mums nebus žinoma. Pradžioje (ir laidoje) pacituotas Skirmanto Malinausko teiginys tad yra visiškai klaidingas ir klaidinantis visus jo klausytojus. 

Skirmantas Malinauskas sako, kad „Pro Patria“ turėtų atsiriboti nuo Jurgos Lago, tada jo teiginys netektų prasmės. Tačiau kadangi „Pro Patria“ nėra jos portalo autoriai, „Pro Patria“ neturi dėl ko ir nuo ko atsiriboti. Jurga Lago yra laisvas ir savo laisvę branginantis žmogus, sąmoningai nesitapatinantis su jokia partija ar (kiek žinau) kita organizacija, puoselėjantis savo laisvę šnekėti ką nori ir kaip nori. Daug kur „Pro Patria“ su ja sutaria ir kai sutaria, jai leidus, paskelbia jos pasisakymus. Egzistuoja kelios mums žinomos ir potencialiai nežinia kiek nežinomų temų, kuriose mes nesutariame. Ir tame nėra nieko blogo ir jokio pagrindo atsiriboti. Nes Jurga Lago yra puiki visuomenininkė ir pilietiška menininkė, kurią bent aš asmeniškai labai gerbiu ir žaviuosi, ne visiems jos pasirinkimams pritardamas kaip ir ji ne visiems mano pasirinkimams pritaria. Būtų nepaprastai keista, jeigu būtų kitaip. Santykis su minimu mitingu, beje, yra vienas tokių skirtingų pasirinkimų. Bet tai nėra svarbu ir nereikalauja jokio viešo paaiškinimo, nes – dar kartą – joks portalas niekaip neatsako už savo autorių pasirinkimus ir neturi jokio reikalo nuo jų atsiriboti. 

Apskritai darboviečių, portalų, sporto komandų, leidyklų ir kitų darinių vieši atsiribojimai nuo kažką pasakiusių kolegų yra iš principo giliausia prasme niekinga „cancel culture“ dalis. Tikiuosi, kad niekada to nepadarysiu ne tik tokioje to visiškai nereikalaujančioje situacijoje, bet ir apskritai. 

Būtent dėl to visas šis įrašas pačiam autoriui atrodo akivaizdybės įrodinėjimas ir tuo kiek absurdiškas. Bet jeigu jau Skirmantas teigia kitaip ir jeigu yra kitaip manančių, iliustruokime akivaizdybę dar taip: 

Net apie Vytautą Radžvilą ką nors sakyti įvardijant jį kaip „Pro Patria“ būtų klaida arba melas (priklauso, ar sąmoningas), nes jis nėra „Pro Patria“, nors įkvėpė judėjimo atsiradimą TSPMI studentų tarpe. Kaip dėl to, kad, tarkime, profesorius Rakutis yra kalbėjęs „Pro Patria“ renginyje, jis netampa „Pro Patria“, o aš, dėl to, kad dirbau įvairių partijų parlamentarams, netampu tomis partijomis. Jeigu aš stovėjau vienoje scenoje su Jurga Lago (beje, neteko garbės) ar su Rasa Čepaitiene (ši garbė teko), o jos atsistojo vienoje scenoje su antivalstybiniais veikėjais (labai abejoju, ar žinodamos, kad taip bus, nors tai ir nėra esminga šioje vietoje), manęs tai jokia prasme, jokiu būdu ir pagal jokius logikos dėsnius į vieną sceną su antivalstybiniais veikėjais nepastato. Nesunku suprasti, kad pagal tokį Skirmanto siūlomą mąstymą būtų galima teigti, kad visi stovėjo vienoje scenoje su visais. Bet taip nėra ir niekada nebuvo. Taip tik išvedžioja Skirmantas. 

Asmenys ir organizacijos yra tai, kas jie iš tiesų yra, ir nėra niekas kitas, kuo juos būtų galima pavadinti per asociacijas. Tai gana paprasta taisyklė, kurią nesunku suprasti ir taikyti praktikoje. Sakyti, ką pasakė Skirmantas cituotame sakinyje, nebūtų melas, tik jeigu tuo būtų įvardijami mano, Dovilo Petkaus, Martyno Katelyno ar kurio kito „Pro Patria“ nario veiksmai. Suprantu, kad nėra (ir pagal įstatymus neturi būti) jokio viešo „Pro Patria“ narių sąrašo, todėl Skirmantas ar kas kitas negali žinoti. Ką daryti? Nešnekėti dalykų, kurių negali žinoti. Nes yra didelė rizika, kad kas pasakyta bus netiesa. 

Kad nepasiklystume. Skirmantas yra sukūręs daug gerų laidų, jo tinklalaidės projektas, mano akimis, nepalyginamai sąžiningesnis už Laisvės TV ar kokios Miliūtės žurnalistiką, nors (savaime suprantama) labai daug kam ten negaliu pritarti. Tai neapsaugo jo nuo klaidų, bet turėtų paskatinti padarytas klaidas pripažinti. Iš pirmos reakcijos suprantu, kad ši klaida - pradžioje cituotas sakinys apie „Pro Patria“ - pripažinta nebus. Ką padarysi. Skaitytojams ir klausytojams belieka savo galva nuspręsti, kas kalba sąžiningai, o kas ne.  Susiję

Vytautas Sinica 5519472473936539787

Rašyti komentarą

 1. Skirmantas Malinauskas pridėjęs į FB J.Lago priklausymo PP "įrodymų". Va įrodymas, kad jis pats "priklauso" ProPatria ww w.propatria.lt/2013/10/skirmantas-malinauskas-pirmasis.html

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kai S. Malinauskas viename iš savo reportažų apie Švinių pratrūko meile ,,laisvės partijai'', numojau į jį ranka.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2021-09-11 16:14

  Kas iš to kad Sinica teisus organizacine, įstatų prasme. Paprasti žmonės ar rinkėjai nesikuis po organizacines struktūras, tas moterėles jie sieja su NS, Pro Patria taip pat su NS, ir jei mato kad istorikės ir juvelyrės bendraminčiai yra Lėkštutis, Paleckis ir Lobovas, atitinkamai visą NS laikys 5os kolonos sambūriu.

  Ką daryti? Nepublikuoti ir nesitapatinti su Stalino saulės mylėtojais. Ar jau nebėra adekvačių autorių? Nes ką Pro Patria bepaskelbtų - autorius visada bus kremlinas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2021-09-11 17:27

   Bėda ta, jog tamstos paminėta 5toji kolona pati aktyviai bando prisišlieti prie bet kokio antivalstybinio mitingo ar diskurso, kur tik yra kritikuojama esama valdžia, todėl visiškai atsisijoti nuo "susitepusių" žmonių yra praktiškai neįmanoma. Tie patys maršistai savo susirinkime yra minėję Radžvilą, kaip savą žmogų kurį reikia kviesti į jų organizuojamą mitingą, ir nors NS pateikė savo oficialų atsiribojimą nuo šeimos maršo, pagal Malinausko logika Radžvilas jau galėtų būti priskirtas prie šio renginio organizatorių. Kitaip tariant, tai banali "Guilt by association" loginė klaida ir bandymas nekurti asociacijų su priešiškai stovyklai nepatinkančiais asmenimis galiausiai privestų iki to, jog portalas nebegalėtų publikuoti jokio turinio apskritai, nes kažkada kažkas su kažkuo buvo prasilenkęs gatvėje ir Laisvės TV augintiniui (šį ginklą galima efektyviai panaudoti ir prieš jį patį) Skirmantui tas kažkas labai nepatinka.

   Panaikinti
  2. to> Anonimiškas 2021-09-11 16:14

   Jei tikrai manai, kad ,,Paprasti žmonės ar rinkėjai nesikuis po organizacines struktūras'', tai labai gerai.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2021-09-12 15:28

   Valstiečių valdymo pradžioje Tapinas po Seimo langais irgi buvo surengęs gausų mitingą prieš valdžią ir prieš jos nesąmoningus draudimus. Kodėl ten nepasirodė nė vienas "susitepęs" ́žmogus? Nes "susitepėliai" protestuoja ne prieš valdžią, o prieš laisvą Lietuvą ir ankstesnė valdžia su Tomaševskiu, Rozova ir Karbauskiu kaip potencialūs vedliai į Rusiją juos pilnai tenkino.

   Panaikinti
  4. "Kodėl ten nepasirodė nė vienas "susitepęs" ́žmogus?" - tai kad ten patys organizatoriai "susitepę" kaip reikiant. :)
   "prieš valdžią ir prieš jos nesąmoningus draudimus" - kuriuos į valdžią atėję "protestuotojai" ne tik paliko, bet dar ir naujų prigalvojo. :)
   "Nes "susitepėliai" protestuoja ne prieš valdžią, o prieš laisvą Lietuvą" - o taip, globalistai TIKRAI yra ne tik prieš laisvą Lietuvą, bet ir prieš Lietuvą kaip valstybę apskritai. ;)
   "ankstesnė valdžia su Tomaševskiu" - pala, čia tas pats Tomaševskis, su kurio šutve "konservatnykai" "sanguliauti" norėjo (o triukšmą dėl to pakėlęs Songaila iš Konpartijos išmestas buvo) ir kurio separatistiniai reikalavimai Anūko šutvei nė trupučio nekliūva? ;)

   Panaikinti
 3. ,,Nes Jurga Lago yra puiki visuomenininkė ir pilietiška menininkė'' - Lago buvo leista turėti savo verslą Rusijoje, ir tai apie ją pasako viską.
  ProPatrios ir NS vietoje aš jos artyn neprisileisčiau per patrankos šūvį - jeigu J. Lago kažkuo netiktų Maskvai, rusų tarnybos jos verslą būtų likvidavę per kelias minutes.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2021-09-12 15:18

   Ką prileisti prie NS sprendžia ne įstatai kaip kitose partijose, o specialus Radžvilo politbiuras. Apuosto ir nustato ar lojalus Radžvilui. Nieko stebėtino, kad ištikimiausiųjų žiede vien tik nelaimingi ir kenčiantys, kad Lietuva nėra Putino provincija. Juk prie ruso gyveno geriau.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2021-09-15 13:36

   Tai tokioms kompanijoms kaip Renault, Philip Morris, Auchan, Volkswagen, Toyota, Ikea irgi buvo leista turėti savo verslą Rusijoje - tai jos visos - Kremliaus agentai?

   Panaikinti
  3. Pagalovnai ir adnaznačnai! Na, nebent tarp jų klientų yra Konpartijos narių - tada nesiskaito! :)

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2021-09-17 09:15

   to 13:36, greičiausia kad Kremliaus agentai. Negi manai Kremlius leido vystyti pelningą verslą ir nieko nepareikalavo mainais? Ne mažas vaikas, pats turėtum suprast kad taip nebūna.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2021-09-11 19:16

  Labai patogiai pamirštate Dovilą Petkų, kuris ir į tribūną lipa ir NS priklauso

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2021-09-12 15:14

  Pro Patrija nuo pat įkūrimo yra savotiški "Maskvos namai", tik internete. Skelbiami išimtinai prorusiški autoriai, o po kelių metų veiklos Kreliaus portalo Sputnik buvo pavadintintas partneriu ir ideoligiškai artimiausiu iš visų lietuviško interneto resursų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei ProPatria būtų Maskvos namai, tu čia atėjęs nelotum.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 6. ,,Leiskitės į nuotykius kartu su šunyčiais patruliais!'' - visose Lietuvos Maksimose nuolat skamba reklama.
  Vienas užkietėjęs liberastas prasitarė gan svarbų dalyką apie situaciją sisteminėje melasklaidoje. Dabar nėra reikalo sakyti ką, bet tai tikrai svarbu. Reikia kiek palaukti, kol viskas įsibėgės.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš taj skaitau, kad kas ne Konpartijoi ir jos fanatikų klube, tie visi rusū agentaj, vat!
  O jei rimtai, ar verta reaguoti į etatinių propagandistų šmeižtą visokiais "aiškinamaisiais raštais", "atsiribojimais" ir pan.? NEĮDOMŪS jie nei tiems propagandistams, nei jų "fanklubui" (kas ir matyti komentaruose). Ta "publika" yra, kaip M. Kundrotas yra kažkada taikliai pasakęs, nediskutabili. Nei faktais, nei argumentais NIEKO neįrodysite. Manote, jie nesupranta, kad meluoja? Norite atsikirsti - bylą už šmeižtą, ir baigtas kriukis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2021-09-17 09:25

   Zdaroff debile, Putino ir Lukošenkos fanklubo nary !!!
   Kaip ten pačio kliedesiai apie tai kaip anūkas nuvažiavo į Iraką ir neva paprašė padvigubinti skrydžių kiekį. Tuoj tuoj atskris dvigubai daugiau irakiečių. Tai kur tie tavo dvigubi kiekiai irakiečių, a, mauše? Kada atskris, skrenda jau gal? Tai va, nori bylų už šmeižtą - pats daugiausiai jų ir gausi.

   Panaikinti

emo-but-icon

item