Šarūnas Jasiukevičius. Perskaičius tą nelemtą konvenciją

Autorius yra Nacionalinio susivienijimo tarybos narys Kad jau visi, tai ir aš perskaičiau tą nelemtą Stambulo konvenciją, nors galvojau, kad...

Autorius yra Nacionalinio susivienijimo tarybos narys

Kad jau visi, tai ir aš perskaičiau tą nelemtą Stambulo konvenciją, nors galvojau, kad kažkaip pavyks praslyst virš šių nesąmonių.

Apgailėtinai atrodo konvencijos šalininkų melas. Atrodo, kad ta būtų konvencija būtų paslaptis. Matyt, tikėjosi, kad niekas jos neskaitys. Nepamirškit, kad yra internetas ir kiekvienas norintis gali susirasti. Ne viduramžiais gyvenam. 

Paskaičius galima įsitikinti, kad konvencijos 4.3 punkte yra įpareigojimas valstybėms nediskriminuoti dėl socialinės lyties (gender). T.y. jei žmogus tą dieną pasirenka būti mergaitė, ar bet kuo iš nuolat augančio naujų lyčių repertuaro, jam turi būti sudarytos sąlygos savo fantazijas realizuoti. Bet čia nėra blogai. Realizuoti galima namie prieš veidrodį. 

Blogiau, kad į tą žaidimą bus verčiami įsitraukti ir kiti žmonės. Aš jau nekalbu apie tokias smulkmenas, kaip teisingi kreipiniai, stereotipiniai lyčių elgsenos modeliai. Pvz.: bus galima parašyti policijai pareiškimą dėl diskriminacijos, jei į kažką nesikreipti „jūsų didenybė“ ir priklaupus nepabučiuoti rankos. Aišku čia ironija, bet esmę paaiškina. 

JAV kavinė gavo 9000 dolerių baudą, nes neįleido keistai atrodančio vyro į moterų tualetą. Kaip vėliau paaiškėjo, jis save įsivaizdavo moterimi. Ši istorija mūsų žinaisklaidoje buvo nutylėta. Čia jau ne ironija. 

Dabar atrodo komiškai, bet radikalai jau prakalbo apie translyčių asmenų diskriminaciją, kuomet su jais lytinių santykių atsisako heteroseksualios orientacijos žmonės. Žinoma, galima sakyti, kad tai radikalų kliedesiai, bet prieš gerus 10 metų į kalbas apie pasakas apie du princus irgi buvo žiūrima, kaip į radikalų kliedesius.

Realus blogis, kad pasirašius konvenciją atsiranda reali moterų diskriminacija. Jau dabar įvairiose šalyse, ir tose, kurios ratifikavo konvenciją, biologiniai vyrai dalyvauja moterų sporto varžybose ir nepalieka joms jokių šansų laimėti. Realiai taip naikinamas moterų sportas. Gal čia vyrams ir nieko tokio, bet moterims, kurios tam atidavė savo gyvenimą turėtų būti apmaudu. Jokių pastangų neįdėjęs, bet biologiškai stipresnis vyras nubrauks jos viso gyvenimo pastangas. Progresyviais save vadinantys tuo sako, kad moterims sporte apskritai ne vieta?

Kalbant apie privačias erdves, moterys ir merginos netenka privatumo ir psichologinio saugumo bei komforto, kuomet į jų dušus ar tualetus veržiasi biologiniai vyrai. Aišku, čia galima kalbėti apie vis populiarėjantį nudizmą ir siūlyti būt moderniais, progresyviais, išeiti iš tamsos ir atsiverti pasauliui. Bet mano nuomone, šiuos procesus reikėtų palikti pačių žmonių apsisprendimui ir visuomenių normoms, o ne prievarta moteris išrengti prieš vyrus, kaip tai darė naciai koncentracijos stovyklose.

Dar vienas liūdinantis dalykas, kad Lietuvoje greičiausiai neliks privalomos karo tarnybos. Nes kas nenorės, galės neiti. Nes moterų į kariuomenę privalomai nešaukia. Užteks gavus šaukimą identifikuoti save kaip moterį. Ir ta aplinkybė kažkaip labai  sutampa su Kremliaus interesais. Arba turės pradėti šaukti ir moteris, kas moterims greičiausiai nepatiktų.

Nors konvencijos deklaratyvus tekstas teigia, kad ji kovos prieš diskriminaciją, bet atrodo, kad viskas subalansuota specifinių poreikių turintiems vyrukams, ir iš tiesų jos rezultatas būtų dar didesnė moterų diskriminacija.

Taip akcentuojamai smurto prevencijai įgyvendinti mums nereikia pasirašinėti jokių konvencijų. Ta draudžia jau esami įstatymai ir net JTO konvencija dėl visų formų diskriminacijos prieš moteris panaikinimo. Tiesiog reikia jų laikytis.

Kiek matau, kas agituoja už tą konvenciją, tai pagrinde visokie gyvenantys ne iš tikro darbo, o imituojantys jiems patiems reikalingas veiklas ir čiulpiantys įvairius fondus. Čia yra dar viena didžioji tos konvencijos blogybė, apie kurią mažai kas kalba. Milijonai eurų vėjais, bet daug bukapročių, susirūpinusiais veidais galvojančių, kad tampa svarbūs ir reikšmingi. Tokių pas mus irgi jau užtenka. Nebedauginkime. Nereikia prikurti dar begalės kontorėliu, kurias patys paskui turėsim išlaikyti.

O dabar dėmesio!

Pagal 1995 metų Konstitucinio Teismo sprendimą, ratifikavus konvencijas, nacionalinė teisė privalo būti adaptuota, kad atitiktų konvencijos postulatus. Reiškia, kad visi įstatymai, kurie tam prieštarauja, turės būti perrašyti. Ir sutapk tu man taip, kad mūsų įstatymuose aprašytas šeimos modelis iš vyro ir moters neatitinka konvencijos. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad mūsų valstybės įstatymai, parašyti atgavus nepriklausomybę ir nustatantys mūsų, kaip tautos esmę, bus perrašyti pagal kitų valstybių primestus reikalavimus. 

Nieko neprimena? Kažkaip asociacijų kyla įvairių…Susiję

Šeimos politika 9103481882600722734

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2021-02-27 12:00

  "Pagal 1995 metų Konstitucinio Teismo sprendimą, ratifikavus konvencijas, nacionalinė teisė privalo būti adaptuota, kad atitiktų konvencijos postulatus"-----taigi kviečiu visus geros valios žmones pasirašyti peticiją prieš šią KLASTINGĄ KLASTINGĄ KLASTINKĄ konvenciją.......

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sporte užima moterų vietas vyrai? Parodyk man atvejį nors vieną,kur vyras kur laimėjo aukso medalį moters šakoje. Nebemeluojam ir neskleidžiam propogandos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "propogandos", kokia tavo tautybė?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2021-02-27 12:57

   Pirma nuoroda iš google: https://www.wired.com/story/the-glorious-victories-of-trans-athletes-are-shaking-up-sports/

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2021-02-27 21:56

   Prašom paziurekit https://youtu.be/r_4dzpZxoOk

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2021-02-27 22:14

   https://m.youtube.com/watch?v=iJe82yniZQo

   Pasižiūrėkite. Net keista kad girdi pirmą kartą, jau toks bukumas. Pasakiškas....

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2021-03-01 01:42

   Aš prieš konvenciją, bet už tokius grasinančius komentarus į kalėjimą sodinčiau!

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2021-03-01 08:44

   Gerbiamasis Do, nesiputokit demagogiškai - jau prieš 20 metų apie transgenderius sporte buvo keliamas klausimas: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Transgender_people_in_sports#:~:text=In%20October%202018%2C%20Rachel%20McKinnon,the%2035%E2%80%9344%20age%20bracket.

   Panaikinti
  7. Anonimiškas2021-03-01 16:03

   100 m. bėgime vyras, pasijutęs moterimi, užėmė pirmą vietą. Geriausios sportininkės negalėjo jo pralenkti. Mačiau laidą per užsienio TV. Šitas faktas žinomas visiems. Tai dar nėra masinis reiškinys, bet JIE pradeda nuo mažo. Panašiai buvo su vaikų teisėmis, kurios atvėrė duris į vaikų suvalstybinimą, atiminėjimą iš šeimų, pardavimą jų nežinia kur ir nežinia kam. Vaikų atskirų teisų nereikia, yra žmogaus teisės. Vaikai irgi žmonės. Tas pats ir su šita konvenciją - kojos įkišimas į tarpdurį, o paskui jau agresyvus spjaudymas į visus ir visas vertybes.

   Panaikinti
  8. Labai keista, kuomet komentatorius komentuoja nelabai nusimanydamas reikaluose. Biologinių vyrų vaidmuo sporte ir moterų rekordų šturmavimas jau seniai tapo problema, apie kuria gėdimasi diskutuoti, nes gi "transphobic"

   https://www.prageru.com/video/the-end-of-womens-sports

   Panaikinti
 3. Autoriau, NS tarybos narį, ką jūs ten veikiate?
  Jau greit metai..., o šitas NS tik filosofinius traktatus keverzioja...
  Net parašų rinkti nesugeba.
  Suknisti ...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Net jei ta konvencija ir nebūtų blogesnė už mūsų konstituciją,kodėl mums norima primesti svetimą valią,kodėl?Susimastykit pagaliau

  AtsakytiPanaikinti
 5. Mums nereikia tos konvencijos.Kuo daugiau protingų žmonių pareikš nuomonę tuo daugiau vilties kad žmonių balsas bus išgirstas

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2021-02-27 15:49

  Na, jau labai daug kas pasirinko balsuodami už liberalus. Susiviliojo kai kuriais pažadais, užmiršdami, kad liberalai atstovauja liberalias "vertybes". Ir už konservatorius, kurie jau seniai pamynė konservatyvias vertybes ir tapo liberalesni už kai kuriuos liberalus.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Visiškai neesminė klaida, bet redakcijai ją verta ištaisyti, po ko ištrinti ir šį mano komentarą: antroje pastraipoje sakinys "ta būtų konvencija būtų paslaptis" reikia ištrinti besikartojantį žodį "būtų".

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2021-02-28 02:13

  Už Stambulo konvencijos stovi milijoniniai farmacijos ir kt. kompanijų pinigai, skirti lyties keitimui (hormonai, brangios operacijos), grožio industrija, žodžiu, tai naudinga visai ekonomikai. Naujasis žmogus - transgenderis - bus auginamas nuo darželio, skaitant pasakas apie du princus.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aš prieš Stambulo konvenciją

  AtsakytiPanaikinti
 10. Visais laikais buvo invalidų, bet jie slėpė savo negalią nuo visų.Dabar viskas apsivertė aukštyn kojom: neįgalūs didžiuojasi savo neįgalumu ir nori, kad kiti sektų jų pavyzdžiu. ŽMONĖS, BŪKITE BUDRŪS!

  AtsakytiPanaikinti
 11. No va ir demokratija, nuo vilko (СССР) bėgome ant meškos užsirovėme.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Perskaičius šį straipsnį kyla klausimas ar tikrai autorius skaitė šią konvenciją. Reikėtų autoriui perskaityti pradžioje bent pavadinimą. Kai paimamas vienas terminas ir pradedama daryti išvados remiantis savo ir kitų šio termino išvedžiojimais, viskas atrodo liūdnai.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Anonimiškas2021-03-01 16:04

  100 m. bėgime vyras, pasijutęs moterimi, užėmė pirmą vietą. Geriausios sportininkės negalėjo jo pralenkti. Mačiau laidą per užsienio TV. Šitas faktas žinomas visiems. Tai dar nėra masinis reiškinys, bet JIE pradeda nuo mažo. Panašiai buvo su vaikų teisėmis, kurios atvėrė duris į vaikų suvalstybinimą, atiminėjimą iš šeimų, pardavimą jų nežinia kur ir nežinia kam. Vaikų atskirų teisų nereikia, yra žmogaus teisės. Vaikai irgi žmonės. Tas pats ir su šita konvenciją - kojos įkišimas į tarpdurį, o paskui jau agresyvus spjaudymas į visus ir visas vertybes.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Anonimiškas2021-03-01 16:16

  Ir ką tai galėtų reikšti - visur tą konvenciją vadina "apginti moteris nuo smurto". Tai ko gi tie homoseksualai taip sujudo? Ko jiems taip parūpo moteriškės? Argi Lietuvoj nėra įstatymų, ginančių moteris nuo smurto?
  Ir kam reikia įteisinti soc. lytis? Nuo kada reikia įstatymu įteisinti psichikos išsidirbinėjimus? Ir jau visai nesuprantamas tokių žmonių siekis jau nuo darželio šitai aiškinti vaikams. Argi mokyklose mokoma apie visokias psichikos ligas? Kiek jų visokių yra, kad vaikai būtinai žinotų? Kiek žinau, niekur ir niekam. Tai kodėl išimtis šitam instinktų utriravimui? Kodėl reikia vaikams kimšti į nesubrendusias galvas jų šitą šlamštą, su kuriuo ir patys nesusitvarko?
  Tai eilinis politikų marazmas. Politikai išprievartauja net kalbą, vienus žodžius drausdami, kitus prikišamai vartodami. Visuomenė nėra politikų nuosavybė. Ir šitą reikia aiškiai pabrėžti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Socialinė lytis reiškia socialiai apibrėžtą žmogaus vaidmenį pvz. "moters vieta prie puodų", "vyras šeimos maitintojas" ir tt. Ir esmė tame, kad moteris nebūtų diskriminuojama ar patirtų smurtą dėl to, kad nesėdi prie puodų. O tie visi išvedžiojimai skamba,kaip neišsilavinusio žmogaus samprotavimai neturint pakankamai žinių.

   Panaikinti
  2. Sunku pasakyti, ar "ADR" komentaras yra "neišsilavinusio žmogaus samprotavimai neturint pakankamai žinių", ar naivumas, ar piktybiška demagogija - tčiau bet kokiu atveju supažindinu: 4 straipsnis, 3 punktas: "The implementation of the provisions of this Convention by the Parties, in particular measures to protect the rights of victims, shall be secured without discrimination on any ground such as sex, GENDER, race, colour, language, religion, political or other opinion, national or social origin, association with a national minority, property, birth, sexual orientation, GENDER IDENTITY, age, state of health, disability, marital status, migrant or refugee status, or other status." (https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/rms/090000168008482e); paaiškinimas, kas tai yra (53 punktas): "Certain groups of individuals may also experience discrimination on the basis of their gender identity, which in simple terms means that the gender they identify with is not in conformity with the sex assigned to them at birth." (https://rm.coe.int/CoERMPublicCommonSearchServices/DisplayDCTMContent?documentId=09000016800d383a)

   Panaikinti
  3. Beje, jau pati formuluotė "sex assigned to them at birth" yra gana "savotiška" - atseit, žmogus ne gimsta vyriškos ar moteriškos lyties, bet ji jam "priskiriama" (tai jei "nepriskirtų", tai ir belytis liktų, ne? :)).

   Panaikinti
 15. Anonimiškas2021-03-02 09:55

  Ačiū genderistams-fanatikams už tai, kad arogantiškai perlenkė lazdą - tai pagaliau pažadino lėtapėdžius lietuvius iš letargo. Taip jau būna, kad užsimiršta ir "suvalgo" patys save. Kairuoliai, rodžias, irgi jau taip padarė.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Genderiams reikia atskiros sutarties, o moterims dar vienos atskiros sutarties, nes musulmonai supranta tik savo įstatymus ) Mums katalikams musulmonų problemos nereikalingos .

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O Lietuvai TIKRAI reikia DAR kokio nors įstatymo ar sutarties?
   https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.222522/asr
   https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.400334/asr

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item