Džiugas Luščinskas. Ar Rusija siekia Armėnijos pralaimėjimo?

Šį rugsėjį prasidėjus pilno masto konfliktui Kalnų Karabache tarp Azerbaidžano ir Armėnijos, lietuviškoje žiniasklaidoje galime rasti daugyb...

Šį rugsėjį prasidėjus pilno masto konfliktui Kalnų Karabache tarp Azerbaidžano ir Armėnijos, lietuviškoje žiniasklaidoje galime rasti daugybę komentarų, kuriuose paprasti skaitytojai džiaugiasi, kad azerbaidžaniečiai muša „okupantus“ ir „rusų Kremliaus marionetes“ armėnus. Neapsieinama ir be  Kalnų Karabacho lyginimo su Krymo, Sakartvelo ar Ukrainos teritorijų okupacija. Realybėje, apart kelių amunicijos ir atsarginių dalių siuntų, kurias armėnai ir taip pirktų iš rusų, nes jos būtinos Armėnijos naudojamai rusiškai technikai ir diplomatiško pasiūlymo abiem pusėms „derėtis“, Rusija daugiau į šį atsinaujinusį konfliktą nesikiša.

Nors Rusija ir Armėnija yra CSTO (tai rusiškas NATO atitikmuo) narės ir 1992-1994 karo metu Rusija labiau rėmė Armėniją arba bent jau siekė pusiausvyros tarp dviejų konflikto pusių, šį kartą Rusija apsiriboja tik moderatoriaus vaidmeniu. Kyla klausimas, kodėl Rusija vengia įsikišti, jei iš pirmo žvilgsnio, Azerbaidžanas yra Rusijos konkurentas pasaulinėje naftos ir gamtinių dujų rinkoje? Ne paslaptis, jog Azerbaidžanas šiomis žaliavomis aprūpina kaimyninę Turkiją ir todėl milijonus kainavęs dujotiekis iš Rusijos į Turkiją, einantis per Juodąją jūrą stovi nenaudojamas, negana to, Azerbaidžanas yra artimas Turkijos draugas, su kuria Rusija kariauja hibridinius karus Sirijoje ir Libijoje.

Visų pirma, reiktų pabrėžti, jog įsikišti į konfliktą Rusiją galėtų bet kada, padedama Armėnijai apginti strategiškai svarbiausią Lačino koridorių šiame konflikte. Visgi egzistuoja veiksniai, kurie šiandien priverčia Rusiją skaičiuoti bei dėliotis prioritetus. Rusijos karo frontas niekada nebuvo taip plačiai išsiplėtęs nuo šaltojo karo pabaigos. Karas Ukrainoje, Sirijoje, Libijoje, įšalęs konfliktas Šiaurės Kaukaze, neramumai Baltarusijoje, kuriems Rusija neabejotinai turi būti pasiruošusi, bei šiuo metu, tikėtina su Turkijos pagalba inspiruoti masiniai protestai Kirgizijoje, verčia Rusija rimtai apgalvoti į kuriuos konfliktus ji vis dar gali leistis. 

Dar vienas atsakymas gali būti ir Armėnijos aksominė 2018-ųjų revoliucija, kai prorusiškas Armėnijos ministras pirmininkas Seržas Sargsianas buvo privertas atsistatydinti ir jo vietą užėmė labiau liberalus Nikolas Pašinianas. Nors pats premjeras kuris nors teigia, kad nėra nei prorusiškas, nei provakarietiškas, jis propaguoja vakarietiškos demokratijos ir skaidrumo vertybes, kovoja su korupcija ir jo valdymo metu Armėnija išgyvena ekonominį pakilimą. Oficialiai Pašinianas teigia, kad laikosi „non-alignment“ politikos, siekia, kad jo šalis išliktų nepriklausoma tarp Rytų ir Vakarų ir per daug nesiintegruotų nei į vieną bloką. 

Tačiau tokia politika tiesiog siutina V. Putiną, kuris kaip diktatorius absoliučiai nepakenčia nepaklusnumo. Šiuo metu galima pastebėti, kad jis vykdo posovietinių šalių, išlikusių Rusijos orbitoje „centralizaciją“, siekia labiau jas ekonomiškai ir politiškai prišlieti prie Rusijos. Puikus to pavyzdys yra Baltarusijos įvykiai, kur protestų į kampą užspeistas Lukašenka darosi visiškai priklausomas nuo Rusijos caro malonės. Putinas sugalvojo puikų planą, kaip iš valdžios pašalinti „rusofobą“ Pašinianą susitarti su Turkija ir „kita Turkija“ - Azerbaidžanu. Susitarimas skamba taip: Rusija nesikiš ir leis Turkijos apginkluotam ir jos pilnai palaikomam Azerbaidžanui sutriuškinti armėnus Karabache, Azerbaidžanas gaus nuo seno išskirtinai armėnų apgyvendintą Kalnų Karabachą, Turkija išplės savo įtakos ribas, o pergalė pasitarnaus Erdogano propaguojamai panturkizmo ideologijai.  Rusija tuo tarpu tikisi dar labiau padidinti Armėnijos priklausomybę nuo Maskvos. 

Kaip ir visuose tokio tipo konfliktuose, pralaimėjusios pusės valdžia lekia iš postų. Armėnijai praradus jiems istoriškai svarbią teritoriją, šalyje kils visuotinio liūdesio ir nusivylimo valdžia banga. Panašiai kaip per Folklandų karą, pralaimėjusios Argentinos sostinėje kilo riaušės ir Argentinos karinė chunta buvo nuversta, o tuo tarpu Jungtinę Karalystę valdžiusi konservatorių partija užsitikrino dar penkiolika metų valdžioje. Toks pats scenarijus, tik atvirkštine tvarka, kartosis ir čia ir tai puikus būdas Azerbaidžano „sultonui“ Ilhamui Alijevui sustiprinti savo valdžią. Šiandien visi turime aiškiai suprasti, kad kai du sultonai naikina europietišką, krikščionišką kultūrą, išlošia ir caras.Susiję

Užsienio politika 8548099971476761985

Rašyti komentarą

 1. Gal Rusija nepadeda Armėnijai, nes negali? Pažiūrėjus Armėnijos žemėlapį, 99% jos teritorijos ribojasi su Gruzija, Turkija ir Azerbaidžanu - šalimis, kurios per savo teritoriją nepraleis nieko iš Rusijos. Lieka mažytis koridoriukas ties Iranu. Rusija gal nori padėti, bet neturi galimybių?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Turiu daug ką pasakyti, bet neturiu laiko, nes skaičiau apie visus, kurie galėjo rašyti mano istoriją. Labai dėkinga būti čia. Kai vyras išėjo, jaučiausi kaip mirštanti. kai praėjusią savaitę važiavome ir jis man paglosto nugarą. mes taip ilgai nesidžiaugėme, jį užbūrė mergina, kurią jis sutiko būdamas komandiruotėje Bolivijoje, ir jis žiauriai elgėsi su savimi ir dukra, palikdamas mus be jokių finansinių šaltinių, aš jo nekaltinu, nes jis nebuvo sveiku protu, visa tai ačiū dr. Ajayi, kurie padeda atlikti burtą, kad jį sugrąžintų pas mus, jei išgyvenate sunkų laiką, nes nebesuprantate vyro elgesio santuokoje arba esate skyrybų ir jums reikia buvęs vyras ar žmona, ar išgyvenate sunkius laikus savo santykiuose ir jums reikia greito sprendimo, galite susisiekti su dr. Ajayi savo el. paštu Drajayi1990@gmail.com ARBA Whatsapp / Viber +2347084887094. PAŽADU, KAD GRAŽIUČIU ČIA ir JAM AČIŪ

  AtsakytiPanaikinti
 3. Praėjusiais metais tuo metu aš jaučiau ašaras ir palaužiau širdį, nes subyrėjo mano septynerių metų santuoka, palaiminta dviem gražiomis dukromis, ir aš nežinau, kas nutiko ne taip, mano vyras pateikė skyrybų prašymą ir išvyko, o merginos vienos rūpinosi savimi, tai man ne problema, nes esu sunkiai dirbanti moteris, bet man reikia vyro meilės ir noriu, kad jis būtų namuose. Mano laimei, aš perėjau kai kuriuos santuokos problemų tinklaraščius, kai pamačiau liudijimą, kaip daktaras Ajayi, puikus burtų ratukas, gali padėti žmonėms savo santuokiniuose namuose naudoti magišką burtą. Aš paėmiau jo kontaktą ir paaiškinau jam savo problemas, jis man pasakė priežastį, kodėl mano vyras elgiasi taip, kaip jis elgiasi, ir papasakojo reikalingus dalykus, nes aš rašau tai, kad mano vyras yra svetainėje, žaidžiantis su vaikų ir mes esame laiminga šeima, vėl gyvenanti meilėje. Norėčiau rekomenduoti dr Ajayi jums kaip jo žodžių vyrui, susisiekite su juo dėl bet kokios gyvenimo problemos, su kuria susiduriate, ir gaukite ilgalaikį sprendimą. El. Paštas: drajayi1990@gmail.com arba „Whatsapp / Viber“: +2347084887094.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Caras neislosia jis nesikiša dėl to nes bijo pralaimėti tačiau jo karinę technika kurią jis parduoda Armėnams į skolą faktiškai dykai patiria visišką katastrofa

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveiki, ponia ir ponai, ar jums reikalinga finansinė pagalba? Aš Susan Benson. Esu skolintojas, taip pat finansų konsultantas.

  Ar jums reikia verslo paskolos, asmeninės paskolos, hipotekos paskolos ar paskolos, kad užbaigtumėte savo projektą? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, rekomenduosiu kreiptis į mano įmonę. Mes teikiame visų rūšių paskolų paslaugas, įskaitant ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas. Norėdami gauti daugiau informacijos, parašykite mums el. Paštu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) arba išsiųskite man žinutę tiesiogiai „WhatsApp“ telefonu: +447903159998 ir gaukite atsakymą per akimirką.

  Esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame pasiryžę padėti jums pagerinti ilgalaikius ir trumpalaikius finansinius tikslus. Mes specializuojamės veiksmingiausių ir greičiausių struktūrizuotų finansų sprendimų teikimo srityje asmenims ir įmonėms.

  Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte kreiptis į mus dėl paskolos;
  * Patogumas - galite kreiptis dėl paskolos bet kada ir bet kur.
  * Lanksti suma - jūs nusprendžiate, kiek norite pasiskolinti.
  * Greitas tiesioginis finansavimas - gaukite paskolą per 24 valandas po patvirtinimo.
  * Lanksti 3% palūkanų norma.
  * Aukštos patvirtinimo normos
  * Lankstus grąžinimas - galite pasirinkti grąžinimo datą kas savaitę, mėnesį ar metus 1–30 metų laikotarpiui.
  * Paprasta internetinė programa.
  * Asmeninės konsultacijos ir patirtis.
  * Jokių paslėptų mokesčių

  Nepraraskite galimybės dėl lėšų trūkumo. Susisiekite su mano įmone dabar, mes galime jums padėti paskolai gauti, nes mes padėjome daugybei asmenų ir organizacijų, kurios visame pasaulyje susidūrė su finansiniais sunkumais

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie mūsų paskolos pasiūlymą, maloniai atsiųskite mums savo paskolos prašymą:
  El. Paštas: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  „WhatsApp“: +447903159998

  Tarpininkai / konsultantai / brokeriai kviečiami atvesti savo klientus ir yra 100% apsaugoti. Visiškai pasitikėdami dirbsime visų dalyvių labui.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

item