Algimantas Rusteika. Mūsų yra daug, o jų mažai

Kiek dabar sutinku puikių, nuostabių, dorų žmonių, kurių akys užgesę. Jie viską supranta, tačiau ir akys, ir galvos nuleistos, kaip belaisvi...

Kiek dabar sutinku puikių, nuostabių, dorų žmonių, kurių akys užgesę. Jie viską supranta, tačiau ir akys, ir galvos nuleistos, kaip belaisvių. Arba karių, kurie pateko į apsupimą.

Apsupta kariuomenė turi dar pakankamai šaudmenų, maisto, medikamentų. Gali kautis ilgai, jei kariai nežino, kad yra apsupti. Pralaimi tada, kai sužino – tada visi ima galvoti tik apie išsigelbėjimą.

Pralaimėjimas ateina, kai sužinai, kad negalėsi laimėti. Kai suvoki esąs vienas. Kai supranti, kad mūsų mažai, kad jų yra daug daugiau. Vienišumas visada lydi pralaiminčius ir kartu juos tokiais padaro.

Jie tą žino gerai. Svarbiausia, kad pasijustum – esi vienas. Tavo mintys teisingos, ketinimai gražūs, jokios savinaudos – galėtum širdį parodyti, jei kam būtų įdomu. Bet juk neįdomu. Esi vienišas.

Ir jūs bejėgiai ir vieniši. Jūsų niekur nėra – sėdit sau vieniši savo nameliuose, jei tokius turit, vieni kitų negirdit ir nematot. Ir niekas jūsų negirdi ir nemato. Jūsų nerodo ir neskaito. Jūsų be galo daug, bet esat vieni.

Jūs vieniši, apsupti ir jie galvoja, kad pralaimėjot. Ir jūs galvojat, kad pralaimėjot. Ir tokiais būsim, jei taip galvosim, nes atsitinka tik tai, kas jau yra mūsų galvose. Norint pakeisti pasaulį, pirmiau pasikeitimo reikia viduje – kito būdo tiesiog nėra.

Būna piktų, reikalaujančių kraujo, keršto, griovimo, nedelsiant ir visko. Taip, kartais apsupta kariuomenė kovoja aršiau – bet ne todėl, kad tikisi pergalės, o kad nenori būti atiduota pasityčiojamai, kankinamai mirčiai. Jie jau pralaimėjo ir puikiai tą žino.Tai pasmerktųjų kova net ne dėl išlikimo, o dėl garbingesnės baigties.

Nebe už idėją ar bendrą tikslą, kurie jau prarasti, o už save asmeniškai. Duok šansą atsitraukti – ir visi apsidžiaugę pabėgs. Nejaugi nesupratot, kad čia ne apie kariuomenę, o apie mus ir jus? Pralaimima tada, kai pralaimi viduje.

Kai būni savo noru ir apsisprendimu vienas. Tada tikrai tave apsupa. Tikrai atkerta nuo visų ir daugybė žmonių savo vienatvėje sėdi ir galvoja, kad yra vieni, nors taip ir nėra.

Jie gudriai paliko mums kelius atsitraukti – ir atsitraukėme į savo vienatves. Nesąmonių pasaulio, pilkos ląstelienos, kur perkama ir parduodama viskas, atakos. Čia protas, žmogiškumas ir vertybės vertingi tik tiek, kiek padeda daryti pinigus.

Mūsų ir jūsų niekur nėra. Išstumti iš ekranų, puslapių, politikos, gatvių. Atkirsti nuo visų ir apsupti. Tai atsitiko nepastebimai ir beveik negrįžtamai. Jiems pavyko įteigti, kad mūsų nedaug, kad blizgančioje, triukšmingoje susinaikinimo fiestoje mūsų nėra.

Ar mes susitaikėm, apsigyvenome vienišume? Ar namo niekada nebegrįšim? Ar mylim savo vienatves ir mums patinka apsupimas? Ar tai viskas, kas mums liko, ar mes pralaimėjom?

Viskas yra atvirkščiai. Ne mes vieni ir vieniši. Mes nesam apsupime – apsupti mūsų yra jie, tai mūsų yra daug, o jų mažai. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom.

Supraskim.Susiję

Įžvalgos 6937930133327510818

Rašyti komentarą

 1. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Burtininko skambutis dr. Ajayi padėjo man susigrąžinti vyrą po 2 metų išsiskyrimo dėl nesusipratimo, ir aš kelis kartus maldavau jo grįžti namo, kad būtų su manimi ir mūsų trim vaikais, tačiau atsisako apsistoti pas kitą moterį, kuri, manau, manipuliuoja juo. Ieškodamas pagalbos internete pamačiau liudijimą apie burtininką dr. Ajayi, kuris paaiškino, kaip jis padėjo jai išvesti brolį iš kalėjimo atlikęs jai malonės užkeikimą, labai noriu, kad mano vyras grįžtų namo, todėl rašau rašybos ratukas „WhatsApp“: +2347084887094 ir pasakiau, ką reikia daryti, aš vykdžiau visus nurodymus ir šiandien taip pat turiu pasidalinti savo liudijimu, nes mano vyras grįžo namo praėjus trims dienoms po to, kai daktaras Ajayi atliko burtą, kad jis grįžtų namo, mes dabar gyvename laimingai. Aš turėjau abejonių, bet dabar jau nebeabejoju, nes visi burtų ratukai man pasakė, kas nutiko, kai jis man paaiškino, taigi, jei jums reikia burtų ratuko pagalbos dėl bet kokios rūšies gyvenimo problemų, susisiekite su dr. Ajayi paštas: drajayi1990@gmail.com arba „WhatsApp“: +2347084887094.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Cia ir yra esme.Gi konservatyviom vertybem tikinciu ir jas ispazystanciu zmoniu yra kur kad daugiau. Taciau radikalai paprastai yra aktyvesni ir agresyvesni. Antra vertus jegos kurios remis radikalizma troksta esminiu permainu/kad taptu labiau itakingos ir galingos/ . Esme ta, kad nereikia issizadeti tu vertybiu kuriomis tu tiki ir nepasiduoti smegenu plovimams

  AtsakytiPanaikinti
 5. Algimantai, mes tą supratome 1988-aisiais ir laimėjome. Tačiau laimėję užsnūdome ir vagys privatizavo mūsų namus. Dabar dauguma tūno savo urveliuose, nes maisto dar yra. Ir muzika groja.
  Tačiau jau bundame, trimitą girdime! Pakelkim galvas, lietuviai, atsiimkime valstybę!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Trumpa atmintis. Juk ponas Algimantas su juozaiciais ir atitempe tuos vagis-privatizatorius-ambalus-slezevicius i valdzia, matot cia jie taip pries Landsbergio diktatura kovojo. Velesni ivykiai parode, kad kovojo su sloga nusipjaudami sau galva.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item