Algimantas Rusteika. Kas geriau - atviras priešas ar momento draugelis?

propatria.lt nuotr. Demokratija gyvena ne rinkimų dieną aktų salėje su krūvele apsnūdusių stebėtojų prie plastmasinės dėžės su arkliuku. Dem...

propatria.lt nuotr.

Demokratija gyvena ne rinkimų dieną aktų salėje su krūvele apsnūdusių stebėtojų prie plastmasinės dėžės su arkliuku. Demokratijos negalima stebėti, įjungti ir išjungti kaip virdulį. Ji yra kiekvieną dieną arba jos nėra.

Laisvės niekas dykai nedalina, neatneša prie laiptinės ir neįmeta į pašto dėžutę.  Ir jokie gelbėtojai neišgelbės - gyvenimas pasikeičia, kai atsiranda lemianti, permainų siekiančių ir kas dieną veikiančiųjų masė. Nemokami pietūs būna tik kariuomenėje arba kalėjime.

Dabar ir vergvaldžiai, ir laisvės vergai vis blaškosi, ieškodami kaltųjų ir priešų. Iš tikrųjų, kas geriau - atviras ir baisus priešas, kuris gali tave sunaikinti? Ar pats nežinantis savo tikrumo, pas nugalėtoją laiku atšliaužiantis momento draugelis?

Ar komunistas M. Burokevičius, dėl įsitikinimo mirusia idėja pasirinkęs savo tautos išdavystę ir šeimos gėdą, baigęs kalėjimu ir mirtim blokiniam bute, užmaršty ir visų niekinamas? Ar tos vėtrungės, kurios neturi jokių įsitikinimų ir pasisuks pasikeitus vėjui? 

Kiek komunistų, tapusių aršiais dešiniaisiais, dėl naudos pasirinkusių savo pašarinių pažiūrų išdavystę, padarė svaigias politikos karjeras ir savo sodybose sočiai laukia valstybinių titulų, pensijų ir laidotuvių?

Nereikia jokių pigių politikavimų, atsakykit, kas tikrasis priešas? Ir po to į kitą - kaip būtumėt pasielgę patys, jei būtų atsitikę kitaip? Tik be gražaus melo, prašom. Jei atvirai, tyliai patys sau pagalvosit - suprasit nemažai apie pasaulį ir gyvenimą.

Atgrasūs abu kraštutinumai, bet dabar nebe vienodai. Burokevičininkai mažiau, nes numirėliai baisūs tik filmuose, nors ir išaugino mums "antikomunistinę prezidentę". Tautiniai, profesionaliais patriotais patapę, riebiai atsipenėję dešinieji "antikomunistai" pavojingesni.

Dauguma prasigyvenusiojo už eurą elito tikro pavojaus akivaizdoje išsilakstys, o likusieji pasiduos, atsiduos ir aršiai susitaikys. Taps savais, kaip jie gerai moka ir vėl sėdės pirmosiose eilėse. Pirmosios eilės - jų atpažinimo ženklas.

Jie ir patys tą žino, jų antikomunizmas ir patriotizmas - parodomasis dobermanų lojimas, kaukė pasauliniame Vienos baliuje. Tautiniai bailiai visada drąsūs kol nereikia ir kovoje už jūsų ir visų pasaulio kaimynų laisves užsmaugs kokias tik nori laisves.

Pasaulio perdalinimas lėtai, bet negrįžtamai artėja prie kulminacijos taško. Jeigu prasidėtų, išgelbėtų kaip visada - apšauktieji, atstumtieji, kurie tyli ir viskuo abejoja, kurių dabar tarsi nėra. Nemažai jų būtų iš tų, kuriuos laikinieji viršininkai ir amžinieji pakalikai vadina priešais. 

Tikrieji priešai yra tie, kurie ieško priešų.

Susiję

Įžvalgos 3998915154911253759

Rašyti komentarą

 1. Kam tas momentas? Yra gražus lietuviškas žodis akimirka.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gerbiamas Algimantai, kam vynioti žodžius į vatą? Juk tie "patriotai" turi savo gaujų pavadinimus- konservatoriai, socdemai ir liberastai, atliekantys komsomolo funkciją...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki, aš labai ne į temą, bet protingesnių žmonių norėčiau paklausti, ką reiškia tarkim toks prierašas prie FB įrašo:
  "Politinė reklama apmokėta iš Nacionalinio susivienijimo rinkiminės sąskaitos."

  Tarkim pas Martyną Katelyną yra keletas tokių įrašų. Ar tai reiškia, kad už tai, kad jis pasidalino kažkuom feisbuke jam Nacionalinis Susivienijimas kažkiek sumokėjo iš suaukotų pinigų?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Panižo galą mi..., t.y. - nagus dėl svetimų pinigų? Savus skaičiuok.

   Panaikinti
  2. Viskas labai paprasta: ką koks nors kandidatas beparašytų - net jei visiškai ne apie rinkimus, VRK gali prisikabinti ir pradėti aiškinti, kad čia politinė reklamą, po to dalinti baudas ir t.t. ir pan. (tiesa, panašu, kad ne visiems vienodai tokios sąlygos taikomos - pvz. https://youtu.be/jWVnSH1HVEc?t=599). Dėl to tokius prierašus ir deda.

   Panaikinti
 4. Stinger < Ne, nieko man neniežti. :) Nereikia pult už paprastą klausimą. Jei partijos biudžetą laikysim ne vieno žmogaus nuosavybę, turbūt sutiksite, kad visi turėtų turėti galimybę susipažinti kaip tie pinigai naudojami. Tiesiog noriu suprasti ar kai kurie kandidatai tokiu būdų gali bandyti "išsigryninti" partijos pinigus? T.y. pasidalina tarkim nuorodą į LRT debatus, prirašyt, kad tai "Politinė reklama apmokėta iš <...>" ir tada iš partijos kasos pasiimt sau keletą eurų.
  Man tai atrodo piguva ir smulkmė, bet jei dėl kelių eurų neatsilaiko, tai ką kalbėt apie valstybės finansų valdymą.

  Pikc < Taip, aš žinau, kad priešrinkiminiu laikotarpiu beveik visi politikų pasisakymai vertinami kaip politinė reklama. Bet aš klausiu apie tokius prierašus koriuose paminima, kad ta reklama yra partijos apmokėta. Būtent pas minėtą kandidatą tokį prierašą pamačiau prie keletos FB įrašų, tiesa dabar facebook'e tie įrašai pataisyti ir apie apmokėjimą nebekalbama. Bet klausimas vis tiek išlieka, ar politikai gali patys sau susimokėt už reklamą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, už reklamą mokama ne politikui - politikas moka už reklamą tam portalui, kur ta reklama įdedama. Jei jis priklauso partijai - mokama iš partijos lėšų, jei ne - iš savo kišenės. Jei įrašai apie apmokėjimą buvo, bet dingo (kaip tame fb), tai greičiausiai todėl, kad tas prierašas buvo paprasčiausiai perkopijuotas iš kitur, kur iš tikrųjų mokėti reikjo, o kadangi fb ėjo kaip paprastas įrašas, o ne mokama reklama, tai ir info apie mokėjimą nebereikėjo, todėl ir ištrynė.

   Panaikinti
  2. Pikc < Lyg ir logiška. Viliuos, kad taip ir yra.

   Panaikinti
  3. Žinau, kad taip ir yra - pažįstu žmonių, kurie kandidatuoja ir reklamuojasi. Ten pinigų ėdžia kaip reikiant.

   Panaikinti
 5. 4 savaites ašarojau, nes mano vyras pasakė, kad nori skyrybų, aš buvau toks sutrikęs ir nuo širdies. Iki labai geros dienos, kai išgirdau apie daktarą Ajayi, jo svetainėje perskaičiau keletą liudijimų, kaip jis sugebėjo suderinti nutrūkusius santykius, todėl nusprendžiau pabandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė dalykus, kuriuos reikėjo padaryti, kad jis užburtų. Iš pradžių svarsčiau, ar turėčiau tai padaryti, ir nusprendžiau pabandyti. Aš padariau tai, ką daktaras Ajayi burtų leidėjas man liepė tai padaryti, tada ne iki 7 dienų pertraukos iš niekur mano vyras, kuris mane be jokios priežasties paliko, vieną vakarą grįžo namo ir maldavo mane sugrąžinti, jis netgi atėjo su broliu ir maldavo atleisti. Po tiek skausmo, kurį patyriau, mano vyras vis tiek grįžo ... esu labai laimingas ... dėka daktaro Ajayi, galite kreiptis į jį dėl bet kokio rašybos darbo. Tikiu, kad jis pamatys jus per jūsų RYŠIŲ problemas.

  El. Paštas: drajayi1990@gmail.com
  „Viber“ / „Whatsapp“: +2347084887094

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item