Lenkija atsisako Stambulo konvencijos

Lenkija atsisako Europos sutarties, kuria neva siekiama užkirsti kelią smurtui prieš moteris, šeštadienį paskelbė šalies teisingumo minis...

Lenkija atsisako Europos sutarties, kuria neva siekiama užkirsti kelią smurtui prieš moteris, šeštadienį paskelbė šalies teisingumo ministras, – praneša BBC.

Zbigniewas Ziobro teigė, kad dokumentas, žinomas kaip Stambulo konvencija, yra „žalingas“, nes jame reikalaujama, kad mokyklos mokytų vaikus apie socialinę lytį (gender).

Jis pridūrė, kad pastaraisiais metais šalyje įgyvendintos reformos užtikrino pakankamą moterų apsaugą. Ponas Ziobro pranešė, jog vyriausybė pirmadienį oficialiai pradės pasitraukimo iš sutarties, kuri buvo ratifikuota 2015 m., procesą. Jis teigė, kad konvencija pažeidžia tėvų teises ir „joje yra ideologinio pobūdžio elementų“, kurie pristatydami „genderinę tapatybę“ stato ją aukščiau biologinės lyties.

„Mes nelaikome reikalingu diegti tokias pažiūras Lenkijos jaunimui“, – pareiškė Zbigniewas Ziobro.

Valdančioji „Teisės ir teisingumo“ (PiS) partija bei jos koalicijos partneriai yra artimai susiję su Katalikų bažnyčia, vyriausybė pažadėjo skatinti tradicines šeimos vertybes.

Prezidentas Andrzejus Duda buvo perrinktas šį mėnesį po rinkimų kampanijos, kurioje jis apibūdino LGBT teisių propagavimą kaip „ideologiją“, savo pobūdžiu pavojingesnę nei komunizmas, o pačius gėjus priešais.


Susiję

Šeimos politika 783591012075936750

Rašyti komentarą

 1. Sveikinu lenkus su dar viena sveiko proto pergale!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Bravo lenkams, geri vaisiai nuo pat pirmųjų Dudo prezidentavimo dienų. Įvykiai Lenkijoje tikrai paveiks ir situaciją Lietuvoje.

  AtsakytiPanaikinti
 3. nebus lenkams paprasta, jau patiria spaudimą: "ES atsisakė finansuoti šešis Lenkijos miestus dvynius, patenkančius į “Laisvą nuo LGBT” zoną. Tai tviteryje paskelbė ES lygybės reikalų komisarė Helena Dali (Helena Dalli). Pasak jos, „ES vertybės ir fundamentalios teisės turi būti gerbiamos šalyse narėse. Štai todėl šeši miestai, nusprendę būti „laisvi nuo LGBT” ir „ginti šeimų teises“, nebus finansuojami“.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apskritai paėmus, tokią Vengriją, o panašu kad ir Lenkiją apskritai reiktų mesti laukan iš Europos Sąjungos, tegu jungiasi pas Putlerį Į Eurazijos Sąjungą.

   Panaikinti
  2. Ko tau Lenkija UŽKLIUVO, gal dėl pasipriešinimo ES diktatui - genderizmas, LGBT, šeimos gynimas,...

   Panaikinti
  3. Anonimas 2020-07-31 22:39

   Kodėl?

   Panaikinti
  4. Kad sakai "Lenkiją šalinti iš ES"

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2021-03-01 16:07

   Taip, bus sunku Lenkijai atsisakyti, bet jie vieningi ir tikiu, kad sugebės. Palaikau Lenkija ir Lietuvai nereikia šios absurdiškos Stambulo konvencijos. Reformų ir įstatymų pakeitimų užtenka, kad visos pusės laimingos liktų.

   Panaikinti
 4. Pastebiu propatrijoje vis didejanti provokaciju kieki.Kad ir cia.Komentaras su bobom ar su zydais.Panasu kazkas labai stengiasi,kad ar tai del antisemitizmo,ar tai del panasiu komentaru propatrija butu uzdaryta.Labai primena leftistines provokacijas... O siaip del Lenkijos tai saunuoliai.Nepasiduoda spaudimui.Nuosekliai gina konservativizmo idejas,reiketu pasimokyti ir paprasyti paspirties.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O ProPatrios administratorius - greičiausiai koks jaunas, kur ima nebrangiai - dabar žabalioja kokiam bare, nes, matote, jo darbo valandos jau pasibaigusios.
   Dėl provokacijų pastebėjimas teisingas, jei tokių dalykų pavojus būtų teisingai suprantamas, tai būtų reaguojama iškart.
   Net ir imant Spam'ą generuojančio asmens IP ir nustatant jo vietą, visa procedūra užima keletą minučių.
   Propatria arba apsileidusi, arba pasamdė netinkamą žmogų, arba gaili pinigų už darbą.

   Panaikinti
 5. Man Radžvilas ir Ko labai negerai atrodo dėl NEVEIKLUMO !!!

  Tokie patys "NEVEIKLŪS" tautininkai, jaunalietuviai, skautai, Puteikis. Kuolys, anot a.a. teisininkės Gajauskaitės, ... (?????????!!!)

  Radžvilai, KOMENTUOK !!!

  ... arba cenzūruok !!!

  ... , bet nuo šito atsakymo NEIŠSISUKSI !!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Spamui valio, o visa kita tegu laukia. Super !!!

   Panaikinti
 6. Smagu,kad Lenkija saugo savo tapatuma ir savo jaunima.Sveikinimai!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2021-02-28 00:00

  https://www.bbc.com/news/world-europe-53538205

  AtsakytiPanaikinti
 8. Perskaičiau,įdomu daug sužinojau.Ačiū Jums

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item