Vytautas Sinica. „Šimašiaus pliažas Lukiškėse - vėl bandymas valstybę ir istoriją pakeisti buitimi“

D. Pipo (DELFI) nuotrauka  www.respublika.lt Pirmadienį Vilniaus centre riaumojo sunkiasvorė technika. Vienas po kito sunkvežimiai ...

D. Pipo (DELFI) nuotrauka 

Pirmadienį Vilniaus centre riaumojo sunkiasvorė technika. Vienas po kito sunkvežimiai vežė smėlį. Antradienį, birželio 23-iąją, Birželio sukilimo dieną, Vilniaus meras Remigijus Šimašius nusprendė pažymėti itin originaliai - vietoj svarbių renginių valstybinėje Lukiškių aikštėje bus atidarytas pliažas su visais priklausančiais elementais: smėliu, skėčiais, šezlongais. Tik jūrą teks patiems įsivaizduoti.

„To dar nebuvo - jau nuo rytojaus Vilnius turės paplūdimį pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje. Pietų Europos kurortai privėrė duris, Baltijos jūros paplūdimiai šią vasarą bus pilni - ką daryti vilniečiams? Atostogauti Vilniuje! Specialiai tam nuo ankstyvo ryto Lukiškių aikštėje pradėjome pilti 1660 kv. m ploto smėlio pliažą, kurį atidarysime ryt ryte. Bus smėlis, tinklinio aikštelė, šezlongai, skėčiai ir net jūros vaizdas su garsu ekrane - šią vasarą atostogausime Vilniuje!“ - džiaugsmo savo socialinio tinklo anketoje pirmadienį neslėpė Vilniaus meras R.Šimašius. Šiemet tai jau antras Vilniuje atidaromas paplūdimys. Visai neseniai Valakampiuose įrengtas nudistų pliažas. Gerai, kad ne Lukiškių aikštėje. Apie pliažo Lukiškių aikštėje idėją kalbiname politologą, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininką Vytautą Sinicą. 

- Sutapimas, kad Birželio 23-iąją Vilniaus Lukiškių aikštėje atidaromas pliažas?

- Jeigu atidarymas būtų kitą dieną, galbūt dar būtų galima manyti, jog tai tiesiog nesuvokimas, kas dera ir kas ne tokiose erdvėse kaip Lukiškių aikštė. Bet įvertinant sutapimą su birželio 23-iosios data ir žinant mero veiklos istoriją, manau, tai akivaizdus bandymas išpolitinti viešąją erdvę, paminant Lietuvos istoriją ir tiesiai sakant, kad čia nebus pagarbos rezistentams vieta. Bandoma parodyti, kad tai nebus pagarbos valstybingumui erdvė, tai bus buitiška vieta mūsų kasdienėms pramogoms - tiesiog pliažas.

1941 m. birželio sukilimas yra pats ryškiausias mūsų Tautos signalas, kad mes, kaip Tauta, norime gyventi laisvi ir nepriklausomi. Nors atkurti valstybingumo tada nepavyko, ši pastanga labai aiški ir svarbi. Birželio sukilimas šiandien yra epicentre įvairių propagandinių karų. Baisiausia, prie sukilimo juodinimo prisideda daug Lietuvos inteligentijos. Negalima leisti tam vykti.

Mero veikla atitinka bendrąją pasaulyje propaguojamą leftistinę liniją. JAV griaunami valstybės ir demokratijos kūrėjų paminklai. Viso šio judėjimo pamatinis siekis yra kurti naują pasaulį be tautų ir valstybių. Tam reikia ištrinti visą atmintį apie valstybingumą, o kartu ir šalių tapatumą. R.Šimašius prie šio judėjimo prisideda visapusiškai stengdamasis - ne griaudamas paminklus, bet neleisdamas jiems atsirasti. Taip pat subuitindamas erdves, kurios dar bent kiek kalba apie mūsų valstybingumą. Manau, tai yra pasityčiojimas iš Laisvės kovotojų ir jų atminimo.

- O gal Vilniuje daugiau nebuvo tinkamos vietos pliažui, tik priešais KGB rūmus, kur buvo šaudomi kovotojai už Lietuvos Laisvę?

- Pliažo vieta niekada neturi būti valstybinėje aikštėje. Tai yra absurdiška situacija. Yra šimtai vietų, kur pliažas galėtų būti. Jeigu meras gerai dirbtų, pliažas galėjo ir turėjo atsirasti prie Neries krantinės arba kitose vietose, prie miestą supančių ežerų. Tačiau tos vietos yra nesutvarkytos. Dar daugiau - stebime juokingą koncepciją „leisti gamtai atsiimti miesto erdves“, nešienaujant žolės, tokiu būdu taupant ir leidžiant mieste veistis erkėms. Tokį apsileidimą bandoma pateisint gražiomis frazėmis, bet miesto valdymas negali apsiriboti vien viešaisiais ryšiais.

Tačiau pliažo įrengimas nėra nei neūkiškumas, nei kvailumas. Tai yra sąmoningas veiksmas, siekiant ištrinti istorijos ir tapatumo pagrindus iš viešosios erdvės. Šioje istorinėje vietoje negalės vykti jokie valstybiniai renginiai, nes mero sprendimu reprezentacinė valstybinė aikštė tapo tam netinkama vieta.

- Kritikuojantys šią iniciatyvą vadinami tamsuoliais. Pagarba savo istorijai laikoma tamsumu?

- Kai pasiduodama naujai ideologiniai srovei, kuri ateina į Lietuvą, būtina to sąlyga - paniekinti, pašiepti, sutrypti ir galiausiai ištinti ankstesnes moralines, kultūros, etiketo normas. Diegiama, esą kultūrines normas ir tradicijas ginti ir joms atstovauti yra gėda. Kai tai tampa gėda, žmonės, saugodami savo statusą, nustoja tai daryti ir naujojo pasaulio statybos vyksta sėkmingiau.

„Laisvės“ partija ir R. Šimašius mėgsta kalbėti apie laisvės ir atsakomybės santykį. Bet iš konkrečių veiksmų matome, kad nėra ne tik atsakomybės, bet ir elementarios kultūros.

Kalbino Justina Gafurova

Susiję

Vytautas Sinica 4239100121562046319

Rašyti komentarą

 1. Kiekvienas žemės plotelis turi savo energiją. Kai kam reikia žinoti tai, kad statyti įvairiausius statinius turi buti labai gerai kokia šiame plote yra energija. Kadangi energijos būna teigiamos ir neigiamos patys galite suprasti kokia ji yra Lukiškių aikštėje.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-23 14:23

   Tamsta iš Energetikos ministerijos?

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2020-06-23 17:43

  Straipsnis - gerai, bet jau turėjo būti viešas oficialus partijos ar kelių partijų bendras pareiškimas, pasmerkiantis Lietuvos istorijos niekinimą.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-06-23 18:07

  Šimašinis ,,paplūdimys" valstybinės reikšmės Lukiškių aikštėje-liberalmarksistinės ideologijos įsigalėjimo,deja, Lietuvoje padarinys.Bjauru ir tai,kad lietuviško švietimo sistema ir aukštasis mokslas bei liberalmarksistinė dičkė žiniasklaida jau išmokė ir išauklėjo jaunąją kartą daugeliu atveju be tautinių vertybių ir istorinės atminties,be valstybinio mąstymo.Tai ši ,,modernioji"jaunoji karta labiausiai remia šimašines antitautines ir antivalstybines veikas.Tad, Lietuva,kas Tau nutiko?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-23 22:22

   prie sovietų buvo daina moj adries nie dom i nie ulica moj adries sovietskij sojus, čia tas pats, naujieji komsomolcai, chunveibinai, ne lietuviai jie tikrai

   Panaikinti
 4. "Nacionalinio" Ėlėrtėo Panorama ,visų žinių pabaigoje, skyrė šiam reikalui apie 50 sek.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2020-06-23 22:16

  Prezidentas tyli? Seimo pirmininkas tyli? Tėvynės sąjunga tyli? Kitos visos partijos tyli? Tremtiniai tyli? Patriarchai tyli? Kodėl jie tyli? Pritaria?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. “Konservatoriai” visada daugiausiai tyli. Tik koks Kasčiūnas (Cuckščiūnas) ir dar keli statistai, nuo kurių niekas nepriklauso, ten pasiplėšo. Kuo tuos tremtinius, rezistentus užmaitino, ko prišnekėjo, ką prižadėjo, kad jie taip lyg užburti, fanatiškai palaiko tą lavonpartiją? Jų ji jau visiškai nebeatstovauja. Kur tik kas, laikosi tylios, “nuosaikios” pozicijos arba gieda kartu su leftistais.

   Panaikinti
  2. Ta "lavonpartija", dar tempiama Šimonytės be jokio vargo paims daugiamandatėj pirmą vietą, jei jau net žaliaisiais 2016m. paėmė. O vienmandatėse irgi daugiau paims, nes kolūkiečiai balsais aršiai dalinsis su paluckininkais, o konservams tai į naudą. Aišku, valdančiai daugumai to nepakaks ir eilinį kartą sedės ant opozicijos suoliuko ir galės 4 metus snaust posėdžių salėj.
   Šiaip miesto aikštės yra savivaldybės kompetencija ir jokie ten konservų talibai net Seime nieko nepakeistų.
   O tremtiniai su rezidentais kokią alternatyvą jie turi, išeiti ir tapt niekuo? Kur tautininkų klounai po išėjimo, ar didesnis krikščionis už kitus Dagys?

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2020-06-26 14:03

   X, nusiramink. Jua prisigyrėte 2016, paskui prezidento rinkimuose, o paskui - ir savivaldybių rinkimuose.
   Gavote dalį prezidentūros, kelias mažareikšmes savivaldybes, o jei laimėsite Seimo daugumą - maisto prekės Maximoje, IKI ir kitur nepaprastai pabrangs.
   Taip pat neapsakomai pabrangs mokesčiai už dujas, karštą ir šaltą vandenį, elektrą, ,,būtų ūkių'' ir visokiausių namų bendrijų ,,paslaugas'' bei šiukšklių išvežimą.
   Detalių klauskite pas socdemus.
   O juk jūs šito nenorite - argi ne taip?

   Panaikinti
 6. Įdomu būtų išgirsti viešoje diskusijoje R. Šimašiaus samprotavimus Lietuvai svarbiomis istorijos temomis. Būčiau Vilniaus savivaldybės tarybos narys, būčiau pasiūlęs paplūdimį įrengti prie Seimo, iškasti kokią kūdrą. Ir seimūnai atokvėpio valandėlę būtų galėję atkišti saulei savo išbalusius veidus ir sėdynes (tiesa, tam reikėtų nudistų kampelio)...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-24 20:10

   Neįsivaizduoju, kas ten būtų įdomaus? Nejaugi tamsta patikėtumėte tuo, ką tie kalba? Ne kalbos, ne diskusijos, o šlykštūs darbeliai pasako viską apie juos. Galima paspėlioti, kas, iš kur ir kodėl stovi už Lietuvos istorijos ir kalbos niekintojų nugarų.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item