Italijos katalikų vyskupai teigia, kad siūlomas homofobijos įstatymas sukuria „nusikaltimą turėti nuomonę“

laisvavisuomene.lt Hannah Brockhaus Italijos vyskupai išreiškė susirūpinimą dėl siūlomų įstatymų, nukreiptų prieš homofobiją Ital...


Hannah Brockhaus

Italijos vyskupai išreiškė susirūpinimą dėl siūlomų įstatymų, nukreiptų prieš homofobiją Italijoje, teigdami, kad įstatymo pakeitimai nėra reikalingi ir potencialiai gali pažeisti pilietines laisves tų, kurie pasisako prieš tos pačios lyties sąjungas.

Birželio 10 dieną pasirodžiusiame Italijos vyskupų konferencijos administracijos pranešime reiškiama dvejonė dėl to, ar Italijos įstatymų leidėjai turėtų svarstyti įstatymus prieš „homotransfobiškus nusikaltimus“.

Asmens apsaugos įstatymuose Italijoje „ne tik nėra reguliacinio vakuumo, bet taip pat nėra tokių spragų, kurios pateisintų naujų nuostatų būtinumą“, rašė vyskupai.

Jie taip pat teigė, kad numatant dar didesnes teisines nuobaudas už diskriminaciją, būtų rizikuojama pažeisti žodžio laisvę.

„Vietoj to, kad baustų diskriminaciją, jos galiausiai smogs teisėtos nuomonės išreiškimui, kaip pamatėme iš kitų šalių patirties, kurių teisinėse sistemose panašūs vidiniai nuostatai jau yra priimti“, sakoma pranešime.

Vyskupai pateikė pavyzdį, kuomet baudžiamasis procesas pradedamas prieš žmones, „kurie tiki, kad šeimai reikalingi tėtis ir mama…“ Tokie procesai sukuria „nusikaltimą turėti nuomonę“, sakė jie.

Panašu, kad čia daroma aliuzija į diskriminacijos bylas, iškeltas JAV verslininkams, atsisakiusiems teikti paslaugas tos pačios lyties asmenų vestuvėms, išsakant įsitikinimą, kad santuoka turi vykti tarp vieno vyro ir vienos moters, ar kad biologinė lytis negali būti pakeista, kaip buvo Kolorado valstijos kepyklos byloje.

Kaip teigiama Italų vyskupų pranešime, bet kokia diskriminacija, taip pat ir dėl žmogaus lytinės orientacijos, yra „žmogaus orumo pažeidimas“ ir „kenksmingas elgesys, grasinimai, agresija, žalojimas, užgauliojimai, persekiojimas…“ yra išpuoliai prieš žmogaus gyvybės šventumą ir jiems turi būti pasipriešinta.

Tačiau pranešime sakoma, kad šiuo atžvilgiu Italijos teisinė sistema jau turi tinkamus saugiklius prieš žiaurų elgesį ir persekiojimą, ir siūloma geriau skatinti švietimą ir „dialogą“.

„Reikia ne abipusių ginčų ar atstūmimo, bet galimybės autentiškai ir intelektualiai atvirai diskutuoti“, sakė vyskupai.

„Kiek laisvai vyks šis dialogas, tiek laimės pagarba žmogui ir šalies demokratija. 


Laisvos Visuomenės Institutas

Susiję

Šeimos politika 8583900303223295778

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2020-06-18 23:03

  Italijos pabudimas iš somnabulinės globalizmo ir generizmo būsenų yra labai svarbus ne tik Europai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. įstatymas sukuria „nusikaltimą...“ - net antraštės negalite normaliai išversti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-06-22 09:29

  Kada jūs pradėsite rašyti apie kunigus pedofilus? ar norite pasakyti, kad Lietuvoje jų nėra?kažkaip svetimus daržus ravit kaip išmanot, bet savas apžėlęs.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-22 12:12

   Jei čia nerašo, reiškia nėra ir nebuvo. Nėra ir nebuvo to nei Lietuvoje, nei Vakarų Europoje, nei JAV ar Australijoje. Nebuvo jokių skandalų, jokių teismų, jokių milžiniškų dydžių kompensacijų. Viskas, apie ką tiek rašė ir rašo užsienio žiniasklaida, yra feik njūz. Taip?
   Miegokite ramiai.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-06-26 13:51

   Anonimiškas 09.29, tu pradėk, o mes pabaigsim. Klok faktus apie tau žinomus pedofilus, o tada gali iš anksto atleisti jiems visas nuodėmes.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item