D. Trumpas dekretu atėmė privilegijas iš vartotojus cenzūruojančių socialinių medijų

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė dekretą , kuriuo įtvirtino, jog pažiūromis paremtą cenzūrą taikantys socialiniai tinklai teisiš...

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė dekretą, kuriuo įtvirtino, jog pažiūromis paremtą cenzūrą taikantys socialiniai tinklai teisiškai bus laikomi nebe platformomis, bet leidėjais, taigi taps atsakingais už vartotojų juose skelbiamą turinį. Tuo siekiama atgrasyti socialinių tinklų administratorius nuo politinių pažiūrų cenzūros, dabar intensyviai vykdomos prisidengiant kova su „netikromis naujienomis“ ir „neapykantos kalba“. Kartu Baltieji Rūmai paleido naują internetinę svetainę, kurioje visų pažiūrų žmonės kviečiame pranešti apie atvejus, kai, jų manymu, buvo socialinių tinklų cenzūruojami dėl savo įrašų politinio turinio.  

JAV įstatymai saugo informacijos priemones nuo atsakomybės už jose skelbiamas nuomones. Tai užtikrina JAV Komunikacijos geros elgsenos akto 230 skirsnis. D. Trumpo dekretu pabrėžiama, kad šis skirsnis sukurtas internetinėms platformoms ir yra taikomas tik toms, kurios nesiima pačios cenzūruoti jose skelbiamo turinio. Apsiėmusios turinio atrankos rolę, jos prisiima ir visą teisinę atsakomybę. 

Dekrete pabrėžiama išaugusi socialinių medijų svarba demokratijai. „Daugybė žmonių seka naujienas ir keičiami mintimis socialinėse medijose, tad šios egzistuoja kaip virtuali viešoji erdvė ir turi beprecedentę galią formuoti tai, kaip bus interpretuojami įvykiai, ką žmonės matys ir nematys“. 

„Internetinės platformos vykdo selektyvią cenzūrą, kas daro žalą nacionaliniam diskursui. Dešimtys tūkstančių amerikiečių susidūrė su jų skelbiamo turinio „žymėjimu“ kaip netinkamu, nors jis neprieštarauja jokiai konkrečiai skelbiamai socialinių tinklų normai.“

„Šalyje, ilgai branginusioje saviraiškos laisvę, negalime leisti siauram internetinių platformų ratui atrinkti, kokią kalbą internete pasieks ir matys amerikiečiai. Tai fundamentaliai antiamerikietiška ir antidemokratiška praktika. Kai didelės ir galingos socialinių medijų kompanijos cenzūruoja nuomones, kurioms pačios nepritaria, naudojamasi pavojinga galia. Taip jos nustoja buvusios platformomis ir pačios tampa turinio kūrėjomis.“

Pats D. Trumpas ne kartą susidūrė su socialinių tinklų cenzūra, taip pat ją viešai kritikavo, pabrėždamas, kad tendencingai cenzūruojamos konservatyvios nuomonės. Praėjus vos kelioms valandoms po dekreto pasirašymo Twitter platforma užblokavo naują D. Trumpo įrašą. Tuo tarpu Atstovų Rūmų narys Mattas Gaetzas paskelbė rengiantis atitinkamas nuostatas numatantį įstatymo projektą. Kitaip nei prezidento dekretas, Kongreso priimtas įstatymas negalėtų būti atšauktas būsimų prezidentų sprendimu. 


Susiję

Pasaulis 6926430830943014690

Rašyti komentarą

 1. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jau bala žino kelintą kartą („eilinį kartą“, kaip sako tam tikro išsilavinimo žmonės) tenka pripažinti, kad prezidentas Trump'as yra tikras šaunuolis.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šitas kaušas kažką apie cenzūrą prabilo? Gerai kad vėliau paaiškino, kad jam neįtiko konservatyvių nuomonių cenzūra. Va liberalių nuomonių cenzūra jam būtų tikusi. Ir kai Putino chebra prieš praeitus rinkimus per facebook propagandą už jį varė irgi buvo labai smagu. "Demokratas", blyn. Rinkimai artėja, subinė svyla tai bandys užčiaupti medijas. Gal dar pas Putiną pasikonsultavo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-02 12:35

   ir ka ti tas "kausas" tokio blogo pasake? kad soc tinklai uzsiima cenzura? na tai gi faktas, kad uzsiima ir jau ne pirmi metai. ir tas yra visuotinai zinoma, to net liberalai neneigia, tik kad laiko tai geriu. bet stai kai jau emesi prezidenta cenzuruoti, tai ir gavo atgal. aisku, kad Trumpas cia del saves kovoja, bet kovodamas del saves, jis kovoja ir del kitu. ir nereikai bijoti, kad kazkas uzciaups liberal medijas. jos pernelyg stiprios, kad taip atsitiktu. bet tegu bent jau zaidzia pagal taisykles. Go Trump!

   Panaikinti
  2. Iskreiptas mastymas del neteisingos ir nepakankamos informacijos. Trumpas kovoja pries pasaulini blogi, duok Dieve jam istvermes. Jeigu his pralaimes, zmonijai ateis juodziausi laikai. Ijunk smegenis,zmogau, ir pradek mastyti,netikek tuo, ka parsidaveliska ziniasklaida sako.

   Panaikinti
 4. Kiek atsimenu iš praėjusių rinkimų, tai facebook, twitter ir reddit filtravo/slėpė Trump'ą palaikančių pasisakymus.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ir iš kur tas x vis išlenda ? Pradžioje jis mane erzindavo. Galvojau, kad bent propatrijoj adekvatūs žmonės vaikšto. Bet dabar nebepykstu. Menko išsilavinimo, dar menkesnio gyvenimo supratimo, keikūnas ir labai piktas. Bet ką tokiam žmogeliui daryti ? Pasireikšti bent taip norisi. Visas pasaulis jam pilnas baisūnų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. supratingas2020-06-02 14:05

   Labai tikiuosi, kad šis dekretas duos apčiuopiamos naudos, nes gūglai, jutūbai, snukiaknygės ir tviteriai per pandemiją visai suįžūlėjo.

   Panaikinti
  2. Nežiniukas2020-06-02 15:14

   Negi nesuprantate, kad X yra idėjinis, Propatrijoje su užduotimi?

   Kadangi žmogus su užduotimi, tai su juo diskutuoti būtų beprasmiškas dalykas.

   Diskutuoti galima su žmogumi, kuris turi savo įsitikinimus, bet kuris dar labiau mėgsta tiesą. Ir jei tiesa ateina iš oponento, toks žmogus ją su dėkingumu priima ir ta oponento tiesa jau tampa to žmogaus įsitikinimų dalimi.

   O kai žmogus su užduotimi, jis čionai ne tiesos atvyko pasisemti, o kitus atversti arba sumaištį kelti.

   Panaikinti
  3. Panašu, kad Nežiniukas nėra nežiniukas. Jis yra teisus. Tik nesuprantu, kodėl tokį keiksmažodžiais ir pykčio bacilomis apsikrėtusį žmogų kažkas siunčia į čia. Juk mandagiai ir subtiliai pateiktas melas yra daug veiksmingesnis už konvulsijų kamuojamo žmogaus riksmą.

   Panaikinti
  4. Nežiniukas2020-06-02 22:03

   Bėda ta, kad vakarų propaganda nemoka subtiliai meluoti. Tai sugeba tik rusų propaganda.

   Būtent tik gyvenę Tarybų sąjungoje sugeba atskirti rusų melą, tai tuo tarpu vakarų propaganda yra per grubi tarybinio žmogaus suvokimui.

   Būtent todėl spėju, kad tas X nėra rusų pakraipos, o atstovauja vakarų "viartybes".

   O kadangi vakarų "viartybių" ideologija yra tos pačios kilmės, kaip ir komunizmas, kuri pasiryžusi "visą seną pasaulį išardyti iš pačių pamatų", todėl ir stebimas toks uolumas.

   Tegul ir grubus. Bet daugumai susivirškina, nes jaunimo skrandžiai nėra tokie jautrūs, kaip senių.

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2020-06-02 22:07

   Čia tik kelis komentatorius, ir x irgi būna įdomu paskaityti, nes bent jau su turiniu tie komentarai. Nesuprantu čia to lojimo ir dergimosi.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2020-06-02 14:55

  ProPatria, rašote, kad Baltieji Rūnai paleido svetwainę, kurioje žmonės kviečiami pasisakyti apie cenzūravimo atvejus.
  Tai gal pateiksite ir tos svetainės internetinį adresą?
  Parašote apie tokį tinklalapį, o nepateikiate jo internetinės nuorodos - kodėl taip neprofesionaliai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš spėčiau, kad ta svetainė amerikiečiams skirta.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-06-03 01:03

   Reikia patikslinti.
   Tie, kas nutarė paleisti tokį tinklalapį ir jį prižiūri, pauikiausiai supranta, kad cenzūra siautėja ne tik JAV - o tai reiškia, kad jie gali rinkti visus nusiskundimus.
   Be to, kartu su tokias skundais žmnonės gali pasakyti ir šiaip svarbios informacijos - o apie tokio dalyko reikšmę aiškinti nebūtina.

   Panaikinti
 7. Trumpą kaušu pavadino? Pasikuklino. Jis tikrai daug blogiau nei kaušas.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item