Algimantas Rusteika. Revoliucijų nebus, čia ne vaikystės pasaka

Vienas lauke ne karys. Jei nori bent kiek, bent ką nors per milimetrą pajudinti, turi tą daryti kartu su kitais. Arba liksi iki senatvės ...

Vienas lauke ne karys. Jei nori bent kiek, bent ką nors per milimetrą pajudinti, turi tą daryti kartu su kitais. Arba liksi iki senatvės vienišu svajotoju ar feisbuko burbulo herojumi, kurį šimtai laikina ir kuris yra nulis.

Visada šito bijojau, nes, vos susitapatinęs su kokia nors organizuota jėga, prarandi laisvę. Imi nejučia jaudintis – ar tai, ką galvoji ir viešai pasakysi, bus naudinga tavo komandai, ar žmonės, kuriems nepatiks tavo mintys (o jei būsi tikras – tikrai daugumai nepatiks), neims galvoti blogai apie mus visus, ar neprarasim palankumo, sėkmės galimybių, ar nepakenksiu bendram tikslui ir t.t. ir pan.

Ir nutariau savo laisvę saugoti. Sakyti, rašyti ir galvoti ką noriu, nepaisant to, ar mums tai naudinga, ar ne. Nes kitaip bet kokia kūryba ir bet koks viešas bendravimas tampa valdišku turgum ir praranda prasmę. Kam nepatinku, tebūnie, bet net ir tie pajunta tikrumą ir ilgai nepyksta, jei sugebi būti nuoširdus.

Ir kuo toliau, tuo labiau praktiškai įsitikinu, kad protas ir moralė dažnai vaikšto atskirai, nes, matyt, moderniai beprotiškas gyvenimas taip į vietas sudėlioja. Masiškai egzistuoja tokia pusiau komunistinė, pusiau krikščioniška sakmė apie kvailus, baisius, nedorus elito senjorus pomidorus ir dvasingus, kilnius pažemintuosius ir nuskriaustuosius.

Bet štai susiduri iš arti su kokiu sėkmingu niekšu ir pamatai, koks jis išsilavinęs, protingas, dažnai netgi įdomus, tiesiog sąmoningai netramdantis savo tamsių instinktų, kuriuos ir tu juk turi. Kartais labai tikrai gyvenantis plokščio egoizmo pasaulėlyje ir tame besielgiantis nuoširdžiai.

Ir susiduri su tais neteisingumo paveiktais ir atstumtaisiais, kurie sukuria savo darbu viską ir kurių niekas negirdi, kurie niekam nerūpi ir kuriuos reikia ginti nuo šio pasaulio plėšrūnų. Ir pamatai, kokie jie buki, sukti ir primityvūs, kokie vergai, mylintys savo grandines, pavydūs ir išduodantys. Ir kaip jiems patinka šaukti „Ant kryžiaus jį!“, o po to suklaupus jam melstis.

Jūs net neįsivaizduojat, kiek pasisukęs porą metų „opozicijos pasaulyje“ sutikau durnių, pasipūtėlių, tuščių, save įsimylėjusių „autoritetų“ ir melo. Kiek čia daug netikrų pranašų, pasislėpusių po ėriukų kailiais, parsiduodančių dėl savo šeimos ir moters. Kiek susireikšminusių vidutinybių, kiek ambicijų ir banalybės po vėliavomis. Ir kiek paprastų žmonių numirusios vilties.

Jokių revoliucijų nebebus, žmonės, nes nebėra kam jų daryti. Niekas tikrų permainų nenori ir nelaukia, nes tam reikėtų paaukoti bent centą ar valandą darbo per mėnesį – bet argi kuris paaukosit? Mes geriau žiūrėsim su bokalais teliką ir sakysim, kad jūs ne taip darot, kaip reikia, ar ne?

Ar tai reiškia, kad viskas baigta? Toli gražu ne. Tiesiog reikia atsikratyti pagaliau tų idiotiškų iliuzijų ir dūmų. Priimti pasaulį, savo valstybę, žmones ir save pačius tokius, kokie esam. Žaisti su tokiomis kortomis, kokias gyvenimas mums išdalino. Ir nesitikėti stebuklo, čia ne vaikystės pasaka.

Viskas dar galima. Tiesiog supraskim, kad gyvenimo pokyčiai yra viso gyvenimo darbas, o ne momentinis atsitikimas. Didžiausia bėda ne ta, kad nėra žmonių, kurie pradeda. Didžiausia nelaimė ta, kad tais, kurie tikrai nori pradėti, niekas nebetiki.


Susiję

Nacionalinis susivienijimas 3342263229638148349

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2020-06-08 08:44

  Teisingai, beveik tikrai taip, kada daugeliui gerai jokiu dideliu bangu nebus, panašu bus į amžiną bangavimmą, o atsiradus kokiam nors vėjui kyla ir banga.

  AtsakytiPanaikinti
 2. parteigenosse M
  taigi- amen...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-06-08 12:42

  Aha, aplinkui štai tokie. O patys kokie?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2020-06-08 14:07

  P. Rusteika, pripažįstu, kad komentarus ProPatrijoje skaitote pagirtinai ir gerai juos įsimenate.
  Beje, o jūs pats ar atradote tokių talentingų, bet sunkiai gyvenančių žmonių, kuriems galite padėti įsijungti į veiklą už Lietuvą? Kaip žinote, daugumą tokių žmonių sistema arba išvijusi iš Lietuvos, arba nustūmusi į socialines paraštes, arba kirviu per galvą - kaip žurnalistui P. Šliužui.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2020-06-08 22:40

  Partija NS jau yra. Dabar ja reikia kazkaip parodyti zmonems. Galvokit ka nors, samdykit koki Kazla, lakuna Kairi, tegu daro kobra virs Gedimino pilies ar pan. Ar kazka parasykite, kokie klanai, kaip pasidaline Lietuva, kieno pasiuntinukas yra Nauseda ir t.t. Reikia kazkaip skintis kelia i pavirsiu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-08 23:32

   Yra teisybės tamstos komentare.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-06-09 10:37

   Anonimiškas
   2020-06-08 22:40

   Labai atsargūs parodyti konkrečias piktžaizdes. Kur analitiniai straipsniai apie Lietuvos ekonomiką (viskas gerai?), kyšininkavimą, nepotizmą (nėra?), santykius su Rusija (tabu rašyti apie Rusiją, kas ten vyksta, tik Ispanija baisiai rūpi?). Bendro pobūdžio graudžios raudos.Tai ne tik labai nuvilia, bet ir kelia įvairių minčių.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas 2020-06-09 10:37

   Į kurias šalis norime lygiuotis, apie tas ir rašo. Ir kritikuoja, kad ne viskas net ten gerai. O paRaša? Rūpi ji kažkodėl labai tik “konservatoriams”. Užtenka, kad esame NATO ir tuo juos atgrasome, tai kam pilstyti iš tuščio į kiaurą apie tą putlerį? Nei mes juos išmokysime demokratijos, nei išguisime imperializmą, nei išugdysime normaliais žmonėmis. Mažiau tiek stresuoti reikia.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2020-06-09 20:46

   profesionalus išvedžiojimas/manipuliavimas

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2020-06-08 23:31

  Manau, tikrai protingas žmogus turėtų būti kaip žvalgybininkas. Tai yra, turi daug visokios informacijos, ir malonios, ir nemalonios, bet gerai pagalvoji, ką iš jos galima skelbti viešai, o ko neverta. Taip, pagunda viską išpasakoti didelė.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Į dešimtuką. Senokai neapleidžia toks jausmas,kad vadinamoji “ opozicija” yra labai naudinga valdžiai, jie atrodo grėsmingi ir pavojingi kol neišsižioja, o kai praveria burnas savo sopulingoms kalboms apie patirtas nuoskaudas, tai pasimato, kad yra bedančiai ir niekam nebeįkąs. Lai šneka....

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-09 10:25

   Nėra opozicijos, yra tik mėginimas vaidinti opoziją.

   Panaikinti
  2. Jeigu opozicija nebūtų bedančiai tai jie ir nesivadintu opozicija, o būtų valdančioji dauguma.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2020-06-09 11:27

  Straipsnis aptakus, viskas bendromis frazėmis. Gal jau bandote iš anksto paaiškinti kodėl rinkimuose nepasiseks...
  Teisingai ankstesniame komentare rašė - partija jau įkurta reikia viešinimo, problemų kėlimo ir sprendimų siūlymo -ir konkrečiai, ekonomikos, finansų, žemės ūkio, vidaus, užsienio politikos klausimais. Telkti lėšas ir remėjus, laiko nebeliko- rinkimai jau ant nosies.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-06-09 20:49

   Jei apie tai jie nerašo, reiškia tai jiems neįdomu. Tada įdomu jiems kas?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item