Vengrijos parlamentas atmetė Stambulo konvenciją

Vengrijos Teisingumo ministrė Judit Varga Vengrijos parlamentas gegužės 5 dieną priėmė deklaraciją, kuria atmeta Stambulo konvenciją, į...

Vengrijos Teisingumo ministrė Judit Varga
Vengrijos parlamentas gegužės 5 dieną priėmė deklaraciją, kuria atmeta Stambulo konvenciją, įpareigoja Vyriausybę nesiimti jokių veiksmų dėl jos ratifikavimo ir siekti, kad tokią pačią poziciją užimtų ir Europos Sąjungos institucijos. 

Valdančiųjų inicijuota deklaracija buvo priimta 115 balsų už, 35 - prieš ir 3 susilaikius. 

Pagrindiniu Stambulo konvencijos atmetimo motyvu priimtame dokumente nurodoma Vengrijai nepriimtina socialinės lyties samprata, kuria remiasi Stambulo konvencija. Priimta deklaracija skelbia, kad Vengrijos parlamentas neturėtų perkelti socialinės lyties sampratos į Vengrijos nacionalinę teisę. 

Europos Tarybos inicijuota vadinamoji Stambulo konvencija deklaruoja pagrindinį siekį kovoti su smurtu prieš moteris, tačiau jos tekste gausu su šiuo tikslu nesusijusių nuostatų, įpareigojančių šalis kovoti su tradicinėmis visuomenių pažiūromis, tariamais stereotipais, taip pat nediskriminuoti dėl lyties tapatybės, lyties raiškos ir socialinės lyties. Pastaroji nuostata iš esmės reiškia pareigą pripažinti piliečio teisę būti kitos nei jo biologinė lytis, o aplinkiniams elgtis su juo pagal jo išsigalvotą tariamą lyties tapatybę. 

„Vengrijos Vyriausybė siekia kovoti su smurtu prieš moteris keisdama šalies įstatymus, užtikrindama realią pagalbą ir bendradarbiavimą su visuomeniniais partneriais, o ne ratifikuodama tarptautinius susitarimus“, - metų pradžioje šiuo klausimu teigė šalies Teisingumo ministrė Judit Varga, atkreipdama dėmesį į platų šalyje egzistuojantį paslaugų ir pagalbos smurtą patiriančioms moterims teikiančių institucijų tinklą. 

Stambulo konvencijos ratifikavimo Vengrijos parlamente reikalavo opozicinės partijos, pirmiausiai žalieji. Jų teigimu, smurtas artimoje aplinkoje nėra privati problema ir turi būti sprendžiamas kuo aukštesniu lygiu. 

Šaltinis: hungarytoday.hu

Susiję

Šeimos politika 5479985906047837728

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2020-05-06 10:45

  Šaunuoliai vengrai, Lietuvai reikia sekti geru pavyzdžiu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nuoroda į Ėlėrtė puslapį:2020-05-06 11:03

  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/176715/l_linkevicius_ragino_parlamentarus_ratifikuoti_stambulo_konvencija

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-05-06 12:32

  Ta elertė nuoroda 3 metų senumo.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Oi bars dabar vengrus mainstream'inė propagandasklaida.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2020-05-06 18:54

  „Vengrijos Vyriausybė siekia kovoti su smurtu prieš moteris keisdama šalies įstatymus, užtikrindama realią pagalbą ir bendradarbiavimą su visuomeniniais partneriais, o ne ratifikuodama tarptautinius susitarimus“. Šita tauta išliks. Tuos vengrų žodžius iškalkit juodom raidėm prie įėjimo į LR Seimą ir prezidentūrą. Nes savų protingų žodžių šitos institucijos neturi.
  Kur gauti Lietuvai orbaną?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Paprašyk Putino, atsiųs. Kokį nors Surkovą. Galėsi padus laižyti.

   Panaikinti
 6. Pagarba Vengrijai.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2020-05-06 21:36

  Tauta nori išlikti, ir priešinasi iškrypimo diktatui.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tautos niekas neklausia. Kam "priešintis" pasako fiureris.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2020-05-06 22:11

  Šaunuoliai vengrų vyrai. Žinos bobos savo vietą!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2020-05-07 00:00

  Vengrijoje liks biologinės lytys, ne susigalvoti socialiniai konstruktai.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2020-05-07 06:04

  Niekas nediskutuoja, kad smurtą prieš moteris sukelia būtent moterys psichologiškai konflikto pradžioje smurtaudamos prieš vyrus, joks vyras nepradės konflikto be priežasties.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-05-08 01:16

   Matyt visus savo smurto atvejus pateisinate labai paprastai, kaip eilinis girtuoklis. Beje, vengrai vyrų smurtą artimoje aplinkoje pripažįsta, tik kovos su juo be Stambulo konvencijos pagalbos ir ko gero dar veiksmingiau.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 11. Anonimiškas2020-05-11 22:47

  Per Austrijos žinias teko girdėti, kaip kairuolis žinių vedėjas kalbino šitą nuostabią vengrų Teisingumo ministrę, vis sukdamas į smerkiamą vengrų "fobiškumą" ir labai baisų euroskepticizmą. O ji atsakinėjo argumentuotai, tvirtai, taktiškai, tiesiog su nepajudinama logika. Žurnalistas liko it musę perkandęs, bet stengėsi to neparodyti.
  Vengrija turi ir vyrus ir moteris. Ne lepšius ir ne bobas.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Čia Vengrijos "teisingumo ministrė"? Ji bent pati save tokia laiko? Baikit, nemanau. Na gauna moterėlė ministro alga, pasipuikuoja vyriausybės nuotraukose. Čia jos funkcijos ir baigiasi, nes realiai viską sprendžia visų galų ministras Adolfas Orbanas, kuris dar dangstydamasis virusu iki gyvos galvos susigrobė sau ir įstatymų leidimo funkciją įsakais, nereikalingu paversdamas parlamentą (kaip kadais tikrasis Adolfas).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-05-12 12:23

   Va prieš tokius striukapročius, kaip tamysta, dori ES piliečiai ir sukilo.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-05-12 13:56

   Papildyčiau kad ir Orbanas ten tik diktatoriaus iškamša kaip koks Zemanas, o realiai vengrus valdo Leningrado bachūras Volodia.

   Panaikinti
 13. Anonimiškas2020-05-17 13:52

  Kai Leningrado bachūras vaikščioji dar be kelnių, vengrai stojo prieš sovietų tankus, plepy tu nelaimingas. Vengrų tauta kieta ir nei štaziams, nei kgb jos neįveikti. Užsirašyk ant kaktos veidrodiniu raštu, kad pažiūrėjęs galėtum perskaityti. Nes smegenys propagandos jau negrįžtamai atskiesti.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item