G. Soroso įtaka Europos Žmogaus Teisių Teismui: EŽTT atkakliai laikosi savo

laisvavisuomene.lt Praėjus dviem mėnesiams po publikacijos, Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pagaliau atsakė į Europos teisės ir...


Praėjus dviem mėnesiams po publikacijos, Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pagaliau atsakė į Europos teisės ir teisingumo centro (angl. ECLJ) parengtą ataskaitą, atskleidusią didelio masto interesų konfliktus tarp 18 EŽTT teisėjų ir septynių NVO, finansuojamų Georgeso Soroso, tarp jų ir turtingos bei prieštaringai vertinamos „Open Society“. Tačiau EŽTT atsakė savaip: nebandė ginčyti akivaizdžių faktų, kurių atskleidimas sukėlė skandalą visoje Europoje; nesiėmė reikalingų priemonių, kurios padėtų išvengti tokių interesų konfliktų pasikartojimo; dar daugiau – nepritaikė nusižengusiems teisėjams sankcijų, kaip būtų padariusi bet kuri nacionalinė teismų priežiūros tarnyba. Jis pasielgė priešingai – patį kontraversiškiausią teisėją bulgarą Yonko Grozevą išrinko į svarbų sekcijos pirmininko postą.

Iš tiesų, Y. Grozevas visą savo karjeros laiką dirbo advokatu G. Sorosui artimose ar jo finansuojamose NVO ir buvo vienas iš aktyvistų, kol galiausiai tapo vienu iš pasaulinių „Open Society“ atšakos, kuri specializuojasi teismų institucijų panaudojimo politiniams tikslams srityje („Open Society Justice Initiative“), lyderių. Jis tapo žinomas, be kita ko, kaip pankių merginų grupės „Pussy Riot“, kuri Maskvos katedroje surengė šventvagišką pasirodymą, advokatas.

Jau 2014 metais buvo keliamas klausimas dėl jo paskyrimo dirbti Strasbūre aplinkybių, nes trys nariai iš Bulgarijos rinkiminio komiteto buvo jo kolegos NVO. Vietos organizacijos pateiktas skundas dėl atrankos procedūrų neatitikimų Europos Tarybos buvo atmestas.

Tokiomis aplinkybėmis Y. Grozevas, neturėjęs ankstesnės teisėjo darbo patirties (kaip ir dauguma teisėjų Strasbūre) tapo vienu iš 47 EŽTT teisėjų. Netrukus po išrinkimo, naujieji kolegos priėmė jam palankų sprendimą „Pussy Riot“ byloje ir nurodė, jog Rusija turi sumokėti Y. Grozevui solidžią kompensaciją.

Tapus teisėju, Y. Grozevui atiteko bylos, kurias dar būdamas advokatu jis pats pateikė EŽTT, ar kurias pateikė su juo susijusios NVO. Nuo devynių bylų jis nusišalino, kaip ir reikalaujama, tačiau vis tiek dalyvavo kaip teisėjas bent dešimtyje kitų bylų, pateiktų ar remiamų NVO, kurias jis pats įkūrė ar kurioms dar visai neseniai vadovavo. (Šių bylų sąrašas pateiktas ataskaitos prieduose).

Toks elgesys – grubus ir pasikartojantis teisėjo pagrindinių etinių reikalavimų pažeidimas. Bet kurioje teisinėje valstybėje tokių pažeidimų vykdytojui grėstų rimtos drausminės nuobaudos. Be to, pasirodžius ataskaitai, Bulgarijos teisingumo ministras viešai prakalbo apie galimą Y. Grozevo nušalinimą, pažymėdamas, kad sprendimą priimti turi EŽTT. Y. Grozevas gynėsi užsipuldamas ECLJ ir pareikšdamas, kad jo nušalinti neįmanoma, nes tokiu atveju visi ataskaitoje minimi teisėjai turėtų būti nušalinti nuo pareigų. Taigi susidaro įspūdis, kad jį saugo kiti paminėti teisėjai.

Tai, kad jis išrinktas sekcijos pirmininku, aiškiai rodo, kad jis buvo teisus. Buvę teisėjai, perskaitę ir patvirtinę ataskaitą prieš jos publikavimą, įspėjo ECLJ apie šią galimą bendros gynybos reakciją. Be to, keturi iš devynių Y. Grozevo sekcijos teisėjų patenka į ataskaitoje netiesiogiai minimų 18 teisėjų sąrašą.

Tokiu būdu išrinktas, Y. Grozevas vadovaus vienai iš penkių EŽTT sekcijų, turės galią organizuoti teismo darbą ir pagal nustatytą tvarką teisėjaus svarbiausiose bylose. Jis taip pat, be kita ko, galės priimti sprendimus dėl profesinės etikos savo sekcijoje ir vienas spręs, ar konkrečioje byloje reikalinga kviesti NVO; priimti ar atmesti NVO norą dalyvauti bylose.

EŽTT darbo niekas nekontroliuoja

EŽTT yra aukščiausia Europos teisinė institucija. Jos pirminė paskirtis – reikalauti, kad nacionaliniai politiniai lyderiai gerbtų tam tikras moralines vertybes. Atlikdamas šią funkciją, EŽTT nėra pavaldus jokiai kitai jėgai ar prižiūrinčiai institucijai. Jo žodis lemiamas.

Nebuvo pagalvota apie tai, kad „Europos sąžinė“ – taip pavadinamas EŽTT – gali būti nesąžininga, gali nesugebėti įgyvendinti profesinės etikos reikalavimų ir būti panaudotas ideologiniams tikslams. Visgi, reikia pasakyti, kad kai kuriose srityse EŽTT priimti sprendimai gerokai peržengia valstybių narių prisiimtus įsipareigojimus. Be to, tai, kaip teismas reagavo į pasirodžiusią ataskaitą, rodo, jog nesugebama vykdyti tinkamos savireguliacijos. Dar daugiau, Y. Grozevo išrinkimas sekcijos pirmininku patvirtina, kokios stiprios yra tam tikros įtakos grupės EŽTT viduje.

Kaip atkurti EŽTT sąžiningumą?

Vienintelis darinys, turintis šiek tiek galios EŽTT, nesant prižiūrinčių institucijų, yra Ministrų Komitetas – diplomatinis organas, jungiantis 47 Europos Tarybos valstybių narių ambasadorius. Keletas Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos narių visai neseniai kreipėsi į jį šiuo klausimu. Jie pasmerkė „sisteminę NVO ir EŽTT teisėjų interesų konfliktų problemą“ ir prašo Ministrų Kabinetą nurodyti priemones, kurių jis planuoja imtis siekiant pašalinti interesų konfliktus ir „atkurti EŽTT sąžiningumą“. Taigi klausimas yra įtrauktas į Ministrų Kabineto dienotvarkę ir turės būti pateiktas aiškus atsakymas. Panašius klausimus Europoje kelia ir kai kurie nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento nariai.

Parlamentarai taip pat galėtų perduoti šią situaciją spręsti Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai, kuri yra atsakingą už EŽTT teisėjų galutinį paskyrimą. Tai leistų atlikti parlamentinį tyrimą ir teikti EŽTT rekomendacijas, reikalingas priimti nutarimus, kad būtų užtikrintas teisėjų nešališkumas. ECLJ ataskaita šiuo atžvilgiu siūlo, kad EŽTT šioje srityje sau taikytų tas pačias taisykles, kurias nurodo nacionaliniams teismams. Tokį pasiūlymą ECLJ taip pat pateiks Parlamentinės Asamblėjos Biurui pagal nustatytą peticijų procedūrą, leidžiančią bet kuriam žmogui prašyti į darbotvarkę įtraukti rūpimą klausimą (peticiją pasirašyti galima čia).

Veiksmai reikalingi ne siekiant laimėti ideologinę kovą, bet rūpinantis teisingumu.


Susiję

Pažangos ideologija 659054404187305337

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2020-05-06 23:33

  Prieš kelias savaites užsienio spaudoje skaičiau str. apie Sorošo tiesiog nupirktą Europos teismą. Du trečdaliai teisėjų gauna iš jo pinigus! O mes čia galvojam apie teisingumą. Kai pažiūri, kur mes įsistojom, tai net Putinas ne toks baisus tarp šitos chėbros. Vienodi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-05-07 09:32

   joo,jūs teisus.Badome pirštais į Putiną,užuot į save pažiūrėję.

   Panaikinti
  2. Tas komentaras geriausias pvz. kodėl šitas portalas gavo "garbingą" Kremliaus rekomendaciją.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2020-05-07 11:13

  x,

  nieko nesate girdėjęs apie Sorošą kaip Kremliaus finansinių operacijų Vakaruose vykdytoją?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Už tai esu girdėjęs apie Prigožino naudingus idiotus, kurie Putiną - gerąjį vadą visur pristatinėja. Gi ten gėjropoj dar blogesni, jus priglaus motina rusija.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-05-07 14:20

   boožie! tamsta ginčijiesi pats su savim.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-05-07 15:34

   Tai jeigu ES truputį geresnė už Putkiną, gal galima padėti jai tapti gerokai geresne už tą Putkiną? PVZ., padėti išsivaduoti iš neaiškios kilmės Sorošo pinigų įtakos, iš kažkokių įsivaizduojamų lyčių, iš prijunkimo prie Gazprom ir Kinijos spenio, iš noro neskirti lėšų kariuomenei?

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2020-05-07 16:13

  Galima padėti. Tik kaip? Kaip išvaduosi štazi nuo kgb?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2020-05-07 17:41

  Ar žinojot, kad kiekvienos ES narės nacionalinis konstitucinis teismas turi teisę tikrinti, ar Europos institucijos ir teismai savo sprendimais neviršina savo įgaliojimų?
  O ar šitą žino mūsų kolaborantai, atsiprašau, - politikai?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Koks sajūzas, tokie ir jo "teismai" - ir fanatikai. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kauše su šeštoko žiniom, EŽTT nieko bendro su ES neturi.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2020-05-09 20:29

   Kažinkau, tu girtas?

   Panaikinti
  3. Panašu, kad tikrai išsidūriau - sėdi Strasbūre, šalia sajūzo parlamento, įkurtas Europos tarybos, kurios simbolika (vėliava ir himnas) ta pati, kaip ir sajūzo (tiksliau, kiek suprantu, sajūzas tiesiog juos perėmė). Reikalo nepalengvina ir tai, kad be to Council of Europe, dar yra European Council and Council of the European Union. Tikra tarybų sąjunga. :) Vienžo, mea culpa.

   Panaikinti
 7. Sveiki, draugai, noriu šiandien įvertinti puikų vyrą, drąsiai galiu jį vadinti savo dvasiniu tėvu dėl nuostabaus dalyko, kurį jis padarė dėl manęs ir šeimos, didžio žmogaus vardas yra dr. Ajayi, aš sunkiai išgyvenu savo santuoką. namo, mano 7 metų vyras paliko mane gyventi pas kitą, sakydamas, kad nori skyrybų, buvau sukrėstas ir maldavo jį keletą mėnesių grįžti namo, tačiau visi mano pagrindai neveikė ir net paprašau jo seseries padėti. mums nesėkmingai parvežė jį namo, pamačiau vienos ponios liudijimą, kai naršiau internete, ji papasakojo, kaip burtininkų padėjėja jai padeda išgelbėti santuoką, aš susisiekiau su juo ir užrašiau jam savo viber numerį, paaiškindamas mano paties situaciją. , jis pažadėjo, kad viskas bus gerai, paprašė manęs šiek tiek informacijos apie save, kurį jam daviau, kad nustebčiau po trijų dienų burtų, kai mano vyras paskambino man į telefoną sakydamas, kad jis grįžta namo ir aš buvau laimingas, dabar gyvename laimingai kartu. Taigi, jei jums reikia rašybos keitiklio pagalbos iškilus bet kokiai problemai, susisiekite su Dr. Ajayi „Viber“ ar „WhatsApp“: +2347084887094 arba el. Paštu: drajayi1990@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2020-05-08 16:52

  Čia jokia naujiena, kad laikosi už savo, daugiausiai visi laikosi už savo, yra ir tokių kurie laikosi už svetimo, bet čia jau kita nsujiena.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2020-05-10 00:34

  x-ui nežiniukui: kiekvienos valstybės KT viršesnis už bet kurios tarpt. org. bet kurį sprendimą. Bet visus nori pripratinti, kad yra priešingai.

  AtsakytiPanaikinti
 10. žiniukui: KT yra tik konstituciją išaiškinantis (nekeičiantis ir nepraplečiantis, bent jau taip turėtų būti) teismas, maždaug kaip kalbanti konstitucija. KT sprendimų svoris yra kaip ir pačios konstitucijos. LT konstitucijos viršenybė (arba ne) yra nusakyta pačioje konstitucijoje, kurioje buvo atlikti pakeitimai kai stojom į ES. Todėl ir yra sritys, kur ES įstatymai viršesni už nacionalinius - ES stojimo sutarty viskas surašyta.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonimiškas2020-05-10 13:06

  Iksui, tai antraštė sako; ,,Visi laikosi už savo'', o visose KT, visada sėdi savi, todėl jie visada darys kaip sau, kitaip nebūna, jei revoliūcija, tai ateina vėl kiti, bet savi, ir pasaka, kartojasi, matyt tai amžina.

  AtsakytiPanaikinti
 12. "[EŽTT] pirminė paskirtis – reikalauti, kad nacionaliniai politiniai lyderiai gerbtų tam tikras moralines vertybes". - str. autorius.

  Gal kas nors gali mandagiai autoriui paaiskinti, kad EŽTT paskirtis yra visai kita, ir kad ieskoti paskirties apibrezimus reikia pries kimbant i samokliskus tekstelius, padabintus permatoma Soroso galvos iliustracija Teismo pastato fone.

  Teismas, kurio pirmine paskirtis yra uztikrinti moraliniu vertybiu laikymasi yra pirmas neteisines valstybes zenklas. Tik kiek suprantu, "neteisine valstybe" siame tinklapyje nedaug ka isgasdnsi, greiciau - atvirksciai.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Jei kas is pastoviu tinklapio skaitytoju dar turit ziupsneli kritinio priejimo prie saltiniu, bet neskaitot angliskai ir prancuziskai ir rusiskai, sis propagandinis vertimas yra is pagarsejusio kaip krikscioniu fundamentalistu lobingo grupes, skambiai pasivadinusios "Centre européen pour le droit et la justice" (ECLJ), ikurto vieno pagrindiniu pr. Trump'o patareju J. Sekulow pagal vietini (amerikietiska) analoga ACLJ, savo ruoztu ikurta politizuoto tele-evangelisto Pat Robinson. Sekulow iki siol gauna astronomines perlaidas is savo ne pelno europieciu filialo ECLJ, uz ka JAV buta daug triuksmo. Dabartinis ECLJ vadovas G. Puppinck rengia bendrus projektus su Rusijos politiniais ir religiniais atstovais. Sio fono turetu pakakti tam, kad ECLJ kaltinimas del Soros'o infiltracijos i Teisma skambetu mazu maziausiai ironiskai, o greiciau komiskai. Cia eina kalba apie transatlantine lobingo pelke, su budingu Rusijos politiniu raugu. Ne veltui, Rusijos uzsienio ministerija siltai ir oficialiai atsiliepe i ECLJ raporta ir ji viesino.

  Zodziu, Putino ir Trump’o propagandos filialas Europoje kaltina korupcijos Sorosa teiseju papirkimu, o tulas lietuvis, gal kiek naivesnis, ima sita intereso grupiu rasliava ir klijuoja i savo tinklapi Pro Patria… Juokas pro asaras. Jei dar neatpazistat is kur jums eina linkejimai: is Putino.

  Beje, Le Monde 4 mars 20 ir Conspiracy Watch 12.30.20 nesunkiai sulygino ECLJ kaltinimus Teismui ir Soros’ui su zeme. Jei kam bus upo pasiskaitykit pries nuspresdami, kad Putino tarptautines korupcijos instrumentas gali buti sutapatinamas su Lietuvos ateities programomis.
  O Soros’as beje, devyniasdesimtaisiais savo pinigais isklojo kelia Lietuvai is stingdancio motinos rusijos glebio. Tik mentaliteta ir pinigais sunkiai pakeisi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Be abejo, bet kas, turintis "bent žiupsnelį" kritinio mąstymo, net nesusimąstydamas priima "neklausykit jū - jie rusū agentaj!" tipo argumentus, leftisitinių radikalų kontoras laiko neginčijamais autoritetais, o pareiškimai "Iljyč... oi, t.y. Sorošas mus iš rasiejos nagų išvadavo" neišvengiamai jiems iš akių spaudžia karšto dėkingumo ašaras bei dar karštesnį pasiryžimą kibti į šviesaus globalistinio rytojaus statybas. :)

   Panaikinti
 14. Straipsnis, po kuriuo komentuoji, yra recirkuliacija seniai diskredituotos idejos, kad Soros'as yra ECLJ agentas, jei ne tikrasis seimininkas. Jei neklystu, tamstai nekilo jokiu tikrumo metodologijos problemu nei del sio fakto, nei del saltiniu besaliskumo.

  Kaip jau apdairiai minejau: "tulas lietuvis, gal kiek naivesnis...".

  Kai kuriems tautieciams pasaulio parama Lietuvai atsiskiriant nuo Rusijos spaudzia dekingumo asaras; kitiems - tiesiog asaras.

  AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item