Austrija atmeta ES kvotas imigracijai: „Atsakymas ir toliau bus ne”

Kaip rašoma Austrijos žiniasklaidoje, šalis numato ir toliau laikytis griežtesnės imigracijos politikos ir atsisako dalyvauti migrantų, š...

Kaip rašoma Austrijos žiniasklaidoje, šalis numato ir toliau laikytis griežtesnės imigracijos politikos ir atsisako dalyvauti migrantų, šiuo metu esančių Graikijoje, paskirstyme.

Nežiūrint to, kad 150 taip vadinamų nevyriausybinių organizacijų daro spaudimą šiai šaliai priimti migrantus pandemijos metu, Austrija tebesilaiko savo ankstesnės pozicijos. 

„Atsakymas ir toliau bus ne,“ - teigė Claudia Türtscher, užsienio reikalų ministro Alexanderio Schallenbergo atstovė spaudai federalinio kanclerio Sebastiano Kurzo Austrijos liaudies partijoje (ALP).

„Milijonai žmonių gali pradėti kelionę į Europą, jei neatlaikys Turkijos – Graikijos siena ar jei jie susidarys įspūdį, kad ją bus galima kirsti,“ - kovo mėnesį sake Kurzas, pavadinęs tuometinius Erdogano veiksmus puolimu prieš Europos Sąjungą.

Taip pat ir šalies ministrė Europos Sąjungai, Karoline Edtstadleris, sako ne ir pabrėžia, kad bus vengiama 2015 ir 2016 metų pasikartojimo, kai Vokietijos kanclerė Angel Merkel, o po to ir ES institucijos, vertė šalis nares dalyvauti migrantų perskirstymo sistemoje, paremtoje kvotomis. Buvo aiškiai pareikšta, kad Austrija yra prieš naują mėginimą įgyvendinti bendrą Europos Sąjungos imigracijos politiką.

„Akivaizdu, kad priverstinis prieglobsčio prašytojų perskirstymas ES nepavyko,“ - sakė Edtstadleris.
Neilgai po tapimo federaliniu kancleriu, Kurzas teigė, kad „radikalizmas ir politinis islamas neturi vietos mūsų šalyje“. 2015 m. jis nurodė uždaryti keletą mečečių, apkaltintų ekstremizmo palaikymu ir įsitraukusių į šaliai priešišką veiklą. Tada Austrijoje buvo sustabdytos ir iš užsienio finansuojamos religinės veiklos.

Parengta pagal užsienio naujienų portalų informaciją

Susiję

Politika 8333122944506058040

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2020-04-09 12:04

  joo,gerai,kad nors kažkiek austrai prisimena musulmonus.Jei ne austrai,tai Turkija,jau seniai būtų ES narė (su Lietuvos ir Dalytės palaiminimu).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2020-04-09 12:52

   (su Lietuvos ir Dalytės palaiminimu) - išbraukite Lietuvą iš šių skliaustelių

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2020-04-09 16:33

  Nevyriausybinės jau pakeitė vyriausybes ir visas kitas valstybių institucijas. Kodėl?
  Vokietija yra ta, kuri į Europą visus tempiasi.
  Nauja Radžvilo partija turės kovoti dviem frontais - su kgbistais iš rytų ir su štaziais iš vakarų. Kol ES diriguos Vokietija, Lietuva eis dugnan. Kitos atsispirs, greičiau išstos, nei nusileis anų diktatui. Kodėl kitos gali pasakyti "ne", o Lietuva negali?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-04-09 22:07

  Normali valstybė turi vyriausybę ir jokia nevyriausybinė jai įtakos nedaro, jei ji pati to nenori. Jei mūsų politikams vadovauja tarpt. nevyriausybinės, tai kam tada tie politikai?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Akivaizdu, kad su tuo „alle willkommen“ jau prisižaista. Metas pasakyti „alle nach Hause!“

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2020-04-17 22:55

  Užsisvajojot. Laivais gabenami nuo Libijos krantų. Tiesa, Libija dabar pati pristabdė dėl viruso. Užtat per Graikijos-Turkijos sieną jie plūs ir toliau. Be to bus ES išdalinti tie, kurie dabar įstrigę Graikijos salose. O virusas ten jau irgi įsimetęs. Jei tai kontroliuojama padėtis, tai tada nežinau, kas yra "nekontroliuojama".

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item