Kultūros ministerija įpareigota tirti LRT veiklą krizės akivaizdoje

propatria.lt nuotrauka  Vyriausybės kanceliarija Ministro Pirmininko pavedimu įpareigojo  Kultūros ministeriją (o prireikus kartu su su...

propatria.lt nuotrauka 
Vyriausybės kanceliarija Ministro Pirmininko pavedimu įpareigojo  Kultūros ministeriją (o prireikus kartu su suinteresuotomis institucijomis) išnagrinėti Nacionalinės vartotojų konfederacijos, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos ir kitų visuomeninių organizacijų pareiškimą „Dėl konstitucinio šalies valdymo“ (2020 m. kovo 24 d.).

Primename, kad kovo 24 dieną visuomeninės organizacijos išplatino pareiškimą, kad esant ekstremaliai situacijai valstybėje nacionalinio transliuotojo laidos ir skleidžiama informacija tik kursto žmonų baimę, paniką ir destabilizuoja visuomenės rimtį.

Pareiškime dėl konstitucinio šalies valdymo, kuris adresuotas Prezidentui ir Seimo nariams Lietuvos žmogaus teisių bei kitos visuomeninės organizacijos išreiškė susirūpinimą dėl sisteminėje žiniasklaidoje nuolat eskaluojamo tam tikrų politinių grupių nepasitenkinimo Vyriausybės darbu, kuriuo pasitikėjimas šiuo metu ypač svarbus visuomenės sutelktumui išsaugoti.

„Ypač šokiruoja nacionalinio transliuotojo skleidžiama vienpusiška šalies valdžios darbą diskredituojanti informacija“,- sakoma pareiškime. „Jeigu nuolatinį valdžios menkinimą TV laidose ir būtų galima pateisinti komercinės televizijos savininkų politiniu neįžvalgumu arba neatsakingumu, tai toks pateisinimas absoliučiai neįmanomas visuomeninio transliuotojo atžvilgiu – šalyje susidarė grėsminga situacija, kai esant ekstremalioms aplinkybėms valstybėje nacionalinis transliuotojas, užuot stiprinęs visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, eskaluoja ir laidose menkina bei dirbtinai kuria valdžios neįgalumo įvaizdį, jos tariamą nesugebėjimą suvaldyti šalį užklupusią krizę, tam pasitelkdamas permanentiškai esama valdžia nepatenkintus visuomenės ir politikos veikėjus“.

Neįsivaizduojama situacija, kad Jungtinėse Amerikos valstijose buvusiam prezidentui Barakui Obamai kasdieninėse šalies televizijos laidose būtų skiriama daugiau laiko, negu veikiančiam prezidentui Donaldui Trampui. Tuo tarpu mūsų šalies nacionalinio transliuotojo laidose Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai tradiciškai skiriamas saikingesnis laikas, negu buvusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri savo pasisakymais jau atvirai ėmė menkinti veikiančios vyriausybės darbą ir valdančiosios daugumos veiklą“- skelbia pareiškimo autoriai.

„Būdami nešališki, nepataikaudami jokioms politinėms partijoms ir objektyviai įvertinę, pritariame „Nacionalinio susivienijimo“ 2020 m. kovo 21 d. išplatintam pareiškimui “dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“. Jame reiškiamas susirūpinimas Lietuvos politikų raginimais koronaviruso epidemijos metu šalyje įvesti nepaprastąją padėtį arba krizės valdymą perduoti profesionaliam kariškiui, esą Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiuo metu nesugeba tinkamai spręsti epidemijos keliamų problemų. Pritariame nuomonei, jog tokiuose nepagrįstuose ir iš esmės neteisėtuose siūlymuose galima įžvelgti siekį įvykdyti antikonstitucinį valdžios įgaliojimų perėmimą atveriant galimybę panašius siūlymus teikiančioms politinėms jėgoms nedemokratiniu ir neteisėtu keliu perimti šalies valdymą.

Tokiomis aplinkybėmis nacionalinio transliuotojo laidos ir skleidžiama informacija tik kursto žmonų baimę, paniką ir destabilizuoja visuomenės rimtį. Su tokia LRT veikla ir jos vadovų laikysena toliau negalima taikstytis“.

Pareiškimą pasirašiusios organizacijos pažymi, kad dabartinėje ekstremalioje situacijoje  LR veikla kelia atvirą grėsmę Lietuvos valstybės egzistencijai. Todėl reikalaujama  Prezidentą ir Seimą nedelsiant  pakeisti LRT tarybos sudėtį politiniu nešališkumu bei pilietine atsakomybe ir visuomenės pagarbą pelniusiais nariais.

Visą Pareiškimo tekstą rasite ČIA

Vyriausybės kanceliarija šį visuomenininkų pareiškimą taip pat persiuntė Prezidento kanceliarijai, Seimo Kultūros komitetui, Seimo kanceliarijai, Teisingumo ministerijai, LRT tarybai ir  VŠĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, nurodydama pateikti atsakymus pareiškėjams, Prezidento kanceliarijai, Seimo kanceliarijai ir atsakymų kopiją pateikti Vyriausybės kanceliarijai.


Susiję

Demokratija ir valdymas 3436266425138030272

Rašyti komentarą

 1. Vaje, ministro asilo mundurą dabar puls prieš rinkimus skalbti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kiek tau Landsbergini žydo troli moka už komentarų rašymą?

   Panaikinti
  2. O kiek tau Prigožinas moka? Planuoji keist darbovietę?

   Panaikinti
 2. Šitą x labai pageidautina eliminuoti iš dar palyginus švarios propatria.lt svetainės komentarų. Neabejotina, kad tai vienas iš aktyvių delfi.lt komentuotojų-idiotų. Nereikėtų leisti net ir virtualioje erdvėje siautėti tokiems žmogėnams.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Seniai tą patį galvoju. Tokie tipai padaro iš normalios komentarų skilties kloaką. Vatnikų ir konservatorių trolibano dergimosi stilius toks pat, kažin, ar ne iš tos pačios visi kontoros Savuškino g.?

   Panaikinti
  2. Pasvaigot, o dabar atgal prie savo bambalio.

   Panaikinti
  3. Pagal kalbos kultūrą, intelektą ir elementarų mandagumą ponas x ir tas garsusis bambalis yra broliai dvyniai.

   Panaikinti
  4. Linksmiausia kad Naisių "intelektualai" siūlo cenzūrą ir komentatorių mėtymą po straipsniu, kuriame piktasi neva LRT šališkumu. Patys būdami baisesni nei penkios tokios LRT.

   Panaikinti
  5. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 3. Seniai laikas! Šlykštu klausyt!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2020-03-30 00:00

  Ko tas x taip uzsislaptinęs?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kai galų gale radau liudijimų apie šį rašytoją dr. AJAYI, kaip daug kam padėjo susigrąžinti savo meilužius ir sugriautus namus, susisiekiau su juo per savo „WhatsApp“ numerį: +2347084887094, nes mano vaikinas, kurį aš labai myliu iš visos širdies ir jis myli. aš taip pat, bet staiga jis pasikeitė ir atsisuko į mane ir neapykantos manimi nedarė jokios priežasties, kad paliko namus, o vėliau išgirdau, kad jis gyvena su kita moterimi. Šis elgesys buvo labai keistas, tarsi juo būtų manipuliuojama, jis užblokavo mane nuo visas jo kontaktas socialinėje žiniasklaidoje ir aš nesugebėjau su juo susisiekti. Aš norėjau susigrąžinti savo vaikiną. Gyvenimas be mano vaikino man buvo tikra netvarka, nes aš jį labai myliu ir žinau, kad jis mane myli ir aš, ieškau pagalbos iš jo artimų draugų ir šeimos narių, bet man nesiseka sugrįžti. Norėjau dramatiškų pokyčių ir maniau, kad magija gali būti sprendimas. Aptaręs rezoliuciją su DR AJAYI, jis man suteikė vilties, kad jis atkurs mano santykius atgal, nes jis jau mane užmezgė. Jaučiausi įsitikinęs, kad jis iš tikrųjų privers mano vaikiną grįžti namo, ir jis padarė! Fantastiška, ką šis nuostabus rašytojas padarė man, jo pagalba yra neįkainojama! Nežinau, ką būčiau padaręs be DR AJAYI. DR AJAYI atlieka savo darbą taip gerai, kad yra organizuotas ir labai funkcionuojantis, manau, kad jis yra geriausias rašybos žinovas, į kurį galiu pasikliauti, kai kalbama apie bet kokius burtus. Aš esu labai dėkingas, kad jo burtai suveikė, jei jums reikia pagalbos, susisiekite jam el. paštu drajayi1990@gmail.com arba „WhatsApp“: +2347084887094. Užtikrinu, kad viskas pasisuks jums.

  AtsakytiPanaikinti
 6. LRT kelia socialines įtampas savo pateikiama tiesiog kenkėjiška informacija. Ne vienas senukas stebėdamas jų TV laidas gavo infarktą... Ir visa šita konservatorių destruktyvi demagogija tokiu įtemptu šalai metu, ir dar už mūsų visų pinigus? Įdomu kuo šiuo metu užsiima VSD, manau čia jų pareiga prisidėti prie valstybės stabilumo ir jos gyventojų saugumo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Va, kaip sykis apie VSD: https://www.facebook.com/kitaipTV/videos/215880656491012/?t=1151

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item