Kviečiame į Vytauto Sinicos knygos pristatymą Kaune gruodžio 10 dieną!

Kviečiame į politologo Vytauto Sinicos pirmosios knygos „Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?“ pristatymą Kaune. Renginys vyks MRU V...

Kviečiame į politologo Vytauto Sinicos pirmosios knygos „Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?“ pristatymą Kaune. Renginys vyks MRU Viešojo saugumo akademijos salėje gruodžio 10 dieną 15 valandą. Renginio metu bus galima įsigyti knygą leidėjo kainomis. 

Vytautas Sinica (1990) – politologas, Vilniaus universiteto filosofijos doktorantas, beveik dešimtmetį rašantis politinėmis temomis Lietuvos žiniasklaidoje. 

Autoriaus teigimu, mūsų šalyje formuojamas apolitiškas piliečių santykis su Lietuva. Koks tai santykis? Apolitiškas žmogus gyvena Lietuvoje, bet ji nėra jam būtina ir jo nedomina Lietuvos gyvenimas. Vietoje Lietuvos apolitiškam žmogui galėtų būti kita valstybė, svarbu gerbianti jo teises ir užtikrinanti pakankamą gerovę. Apolitiškas žmogus savo apolitiškumą pats prieš save pateisina tuo, kad „politika – purvinas reikalas“, bet iš savo gyvenimo jis išmeta ne vien partinių rietenų purvą, o Lietuvos gyvenimą apskritai. 

Knyga analizuoja demokratijos, vertybinių karų ir pačios tautos būklę Lietuvoje. Kiekvienoje jos dalyje keliami vis kiti saviti klausimai, galiausiai neišvengiantys susiliejantys į pagrindinį: Ar mums dar reikalinga Lietuva? Ar negalėtų vietoje jos būti bet kuri kita, svarbu tik kad demokratiška, žmogaus teises ir ekonominę gerovę užtikrinanti valstybė? Ar norime valdyti patys save?

„Vytauto Sinicos knyga yra iš šalies neprimesto, taigi savarankiško požiūrio į Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį, o kartu autentiško ir šiuolaikiško lietuviško istorinio, kultūrinio ir politinio mąstymo įkvepiantis pavyzdys. Ją taip pat galima laikyti brandžios tautinės ir valstybinės jausenos bei savivokos etalonu. Šitaip turėtų mąstyti visi lietuviškosios saviniekos komplekso atsikratę ir tautinės savigarbos bei valstybinio orumo jausmą susigrąžinusios šalies piliečiai. Šią žadinančią busti ir keltis knygą turėtų atidžiai perskaityti ir kruopščiai apmąstyti kiekvienas lietuvis, kurio nevilioja pramanytos „globalios Lietuvos” platybėse išsivaikščiojusios ir be pėdsakų išnykusios tautos lemtis“, - teigia profesorius Vytautas Radžvilas. 

„Vytautui Sinicai tinka Marko Twaino žodžiai – „jis taps prezidentu, jeigu, žinoma, iki to laiko nebus pakartas“. Kadangi ši bausmė panaikinta, dabar labiau įtikintų mintis „jeigu, žinoma, dar bus Lietuvos valstybė“. Vytautas turi dvi retai kartu pasirodančias savybes – gilesnę mintį ir ryžtą veikti“, - apie autorių atsiliepia politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius Alvydas Jokubaitis.

„Su vidiniu džiaugsmu ir žavesiu keliavau šioje rinktinėje diskutuojamų temų takais. Drąsus, ryžtingas, išmąstytas ir iš vidaus paliudytas žvilgsnis į šiandienos tikrovės būtį. Į patį žmogų, Valstybę, Tautą ir krikščioniškąjį tikėjimą. Būtent asmuo ir vertybės yra autoriaus centre, žvilgsnyje, mąstyme ir širdyje. Ieškojimas ne vien individo vietos pasaulio ar Europos kontekste, bet siekimas sąmoningo ir atsakingo, laisvo asmens buvimo šiame pasaulyje. Gebančio prisiimti atsakomybę, turinčio nuomonę, asmeniškai save dovanojančio bendrojo gėrio kūrimui. Tai knyga už, o ne prieš“, - apie knygą atsiliepia kunigas Ričardas Doveika.

Lapkričio 25 dieną įvyko pirmasis knygos pristatymas Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje. Renginio akimirkas galite pamatyti šioje nuorodoje

Knygą įsigyti galite www.humanitas.lt, www.patogupirkti.lt, Katalikų pasaulio ir didžiuosiuose šalies knygynuose. 


Susiję

Vytautas Sinica 4801435770203171386

Rašyti komentarą

 1. Pala, čia ANTRADIENĮ trečią valandą? Tai kiek žmonių ketinate surinkti? MRU studentus ir dėstytojus, kurie tuo metu neturės paskaitų + bedarbius ir pensininkus?

  AtsakytiPanaikinti
 2. knyga kažkiek verta dėmesio, nes tai indėlis į politinių intrigų istoriją. Deja, tik 98 psl. užvedama esminė, bet itin glausta kalba apie socialinį teisingumą. Kol forumas nesukurs - "Ar mums reikalingi Lietuvos ūkis, kaimas ir mokslas?" tol jo veikla ir toliau bus pilstymas iš tuščio į kiaurą. A.Juozaitis bent jau apie plėšikaujančius Lietuvoje skandinavų bankus rimtai kalba

  AtsakytiPanaikinti
 3. A.Juozaitis kalba tik tai, kas tinka iš populistinės pusės, padirgina runkelio "visur svoločiai" nervą.
  Jei mąstytų apie tai rimtai ir pats suprastų, ir kitiems paaiškintų, kad tie bankai plėšikauja tiek, kiek jiems leidžia (ne už gražias akis suprantama) Seimo pasienius trinantys kostiumuoti ypatos kiaulės akimis. Dar žmogus su liemenene iš CB, kuriam moralė aplamai ne šio pasaulio dimensija.
  Kažin ar atsitiktinumas, kad bankai siautėja ir plėšikauja išimtinai korumpuotose bananų respublikose. Kitur sugeba elgtis civilizuotai arba gauna spyrį lauk.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveiki, ponios ir ponai, ar jums skubiai reikia asmeninės paskolos ar komercinės paskolos, ar paskolos, norint pradėti projektą, ar nusipirkti namą ar automobilį, ar jums reikia paskolos bet kokiam tikslui? Jei taip, patarsiu susisiekti su „Sunshine Financial Group“ per {Email: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com} arba {WhatsApp: +447903159998}.

  „Sunshine Financial Group“ yra išsami finansinių paslaugų įmonė, pasiryžusi padėti jums pagerinti jūsų ilgalaikę finansinę sėkmę. Mūsų pritaikytos programos yra skirtos padėti augti, apsaugoti ir išsaugoti jūsų turtus teikiant individualizuotas paslaugas ir žinias.

  Priežastis, kodėl turėtumėte susisiekti su „Sunshine Financial Group“;
  - Taikyti bet kur ir bet kada.
  - Gaukite grynųjų per mažiau nei 24 valandas
  - Galite pasiskolinti iki 20 milijonų eurų
  - Jokių paslėptų mokesčių.
  - 3% subsidijuojama palūkanų norma
  - Turite galimybę pasirinkti grąžinimo datą kas savaitę, mėnesį ar metus 1-30 metų laikotarpiui.
  - Ir dar daug naudos

  Jei jums buvo taip sunku gauti paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institutų, nesijaudinkite daugiau, nes ši įmonė padėjo daugybei asmenų ir organizacijų, susidūrusių su finansiniais sunkumais visame pasaulyje. Kai teikiate paraiškas su „Sunshine Financial Group“, teikiate paraiškas su patikima įmone, kuriai rūpi jūsų finansavimo poreikiai. Visais būdais jums bus pasirūpinta.

  Jei jums reikia skubios paskolos per 24 valandas, maloniai parašykite į žemiau esantį el. Laišką, kad gautumėte daugiau informacijos
  Kontaktas el. Paštu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  „WhatsApp“ kontaktinis asmuo: +447903159998

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item