Algimantas Rusteika. Nebijokite

tiesos.lt Nepriklausomybė, kur nuo žmonių niekas nepriklauso. Valstybė, kurios svarbiausi sprendimai priimami už jos ribų – lėšų kaul...


Nepriklausomybė, kur nuo žmonių niekas nepriklauso. Valstybė, kurios svarbiausi sprendimai priimami už jos ribų – lėšų kaulintojų ir įsisavintojų savivaldybė, kurią visą tuoj baigs iškloti trinkelėmis.

Turtingi, ko tik neturim: savo bankų – neturim, išdovanotų strateginių įmonių – neturim, politinių partijų, virtusių grupinių interesų gaujomis, – neturim, valdžios proteguojamų monopolijų sunaikintos viduriniosios klasės ir milijono pabėgusiųjų – neturim. Bet dar įdomūs, turim miškų ir vaikų.

Priešų užgulta šalis, kur sekami visi ir pagal asmens kodą, esant reikalui, atidaromas failas su visais tavo gyvenimo faktais, pinigais, telefono pokalbiais ir laiškais, kur kas savaitę ištraukiamas ir po gatves tampomas vis naujas neįtikėlis išdavikas. Vieną sako, kitą parašo, dar kitą daro. Vėl bijot kalbėt ką galvojat, vėl mes ir jie.

Ir štai, nesveiko maisto išparduotuvė atsidaro – Jamam, išsirinkite! Užeini – ilgiausios lentynos ir beveik vien konservai, o jei šviežienos – tai irgi su konservantais, visų galiojimo laikas – dar 75 metai. Žmonės vaikšto, šiugždina demokratinį celofaną, žiūrinėja sudėtį ir padūsavę perka, kas reklamoj. Dirba viešųjų ryšių kontora LRT, šeriama valstybinių seklių kompromatais, kurios vienintelė misija – neprileisti svetimų prie lovio.

Už mūsų pinigus sukurtas plastmasinis, netikras pasaulis, kur viskas atvirkščiai. Tiesa tampa melu, o melas – teisybe, vieni turi teises be pareigų ir laisvę be atsakomybės ir yra visada teisūs, o kiti privalo jiems pataikauti, neteisieji teisia teisiuosius. O kam nėra argumentų – nutylima, ir to nebelieka. Ir visiems nusispjaut, ko nori dauguma žmonių, ir tai daugumai – taip pat, tegul kiti, mes juodi ir mažiukai.

Jie padarė nuostabų darbą – pagaliau amžiams užtikrino valstybės saugumą. Nes kas gi puls šalį, kurios elitą prireikus galima nebrangiai nusipirkti, visiems paklusniai tylint?

Jau seniai numirę visi tie komjaunimo sekretoriai, tapę ministrais, visos tos direktorės ir šviesybės gestapininkių veidais, orūs ekrano patyčių profesionalai. Nors labai panašūs į gyvus ir beria kaip žirnius naujakalbe, bet akys tuščios. Grupė draugų, netekusi tulpinių pašto stogo.

Jų laikas baigėsi, bet eis iki galo, nes to, kas pastatyta ant baimės ir melo, pabaiga prasideda nuo pirmojo, net mažyčio pralaimėjimo ar nusileidimo, po kurio žmonės nustoja bijoti. Mes turėjom popiežių, kuris atvykęs į kiekvieną šalį atsiklaupęs bučiuodavo jos žemę. Jis pasakė pasauliui: Nebijokite.

Niekas dar neprarasta, ateina jaunimas. Atstatant žuvusiajam atminimo lentą, kurią jie išniekino, seni ir jauni stovėjo šalia kaip vienas. Ir su tokia jėga ir tikėjimu giedamo himno nebuvau girdėjęs jau beveik trisdešimt metų.

Jūs net neįsivaizduojat, kaip jie jūsų bijo. Nebijokite.


Susiję

Įžvalgos 4920921653348090571

Rašyti komentarą

 1. Oi Rusteika, kaip jūsų straipsnelius, mušančius tiesiai į tarpuragį prakišti platesniam skaitytojų ratui nei alkas ir propatria?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-11-12 08:14

   https://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/neisivaizduojat_kaip_jie_jusu_bijo/

   Panaikinti
 2. Sovietžmogis negali nepezėti. Tik šitas dar ir profesionalus skaldytojas. 30 metų girdime tuos pačius jo "mes, acto garintojai" ir "tie", "mes, nukentėję nuo sugriautų kolūkių" ir "anie", "mūsų, runkelių pasaulis" ir " anų dvaras". Bla bla bla.
  Juokingiausia kad sovietžmogis valstybinių, petrikų išvogtų bankų pasigedo arba dėl strateginių įmonių aimanuoja, kurių balansinė vertė buvo minusinė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iš kur tokių x ir atsiranda ? Juk gimdė patį kažkas. Bent jau pradžioje turėjai būti žmogumi. Nežinau kiek pačiam metų, bet per kelis dešimtmečius pavirsti į tokį piktą, bijantį tiesos, bjaurų žmogų - tikrai stebėtina. Gerbiamas Rusteika įtaigiai visada pasako daug tiesos ir už tai jam pagarba, o tokie x yra tuštuma.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-11-11 12:31

   Dar vienas - straipsnio neskaitė, bet pakomentavo bent komentatorių.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas 2019-11-11 12:31

   Čia apie save?

   Panaikinti
  4. Įdomu matyti, kaip nupušėlis homsomolcas drabstosi putomis, skalydamas ant žmogaus, nuo pat Sąjūdžio pradžios aktyviai dalyvavusio Lietuvos išsilaisvinimo judėjime ir iki šiol išlikusio Lietuvos, o ne sajūzo patriotu. Na, bet konservatnykų chunveibynas kitaip gi negali... ;)

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2019-11-12 00:14

   -> x'ui 11.03
   Jeigu tau čia viskas blogai, tai ko čia išvis landžioji?

   Panaikinti
 3. Jaunimas tikrai ne visas jau toks geras nes dalis pelnosi iš dabartinės situacijos ir neturi jokio noro kažką keisti. Įdomu tai kad strateginiai objektai kurie nuolat šeremi finansinėm injekcijom taip ir nepakyla iš neigiamo balanso.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-11-11 13:02

  Puikus nūdienos Lietuvos pjūvis. Kaip visada, logiška, racionali, bet ne bejausmė analizė. Tokia, kokia JIEMS labai nepatinka. Kiekvienas mąstantis žmogus JIEMS dūris į plastikinę širdį. Bet žadina žadina Rusteika lietuvius, o tie snūduriuodami lyg ir pritaria. Tik kaip pakelti tą visą aptingusią nepilietišką masę veikti? Kaip tada, 1988m.
  Taip, dalis jaunimo užsikaifavo globalistine laisve ("laisve"?), dalis kaifuoja nuo pagaliau nevaržomo, laisvo ir neslėptino esminių instinktų demonstravimo, kiti maudosi Briuselio eurų jūroje. Ir tik maža dalis, nepraradusi nei smegenų, nei orumo, dar kažkur spurda. Nuo ko pradėti? Nuo seimo? 71 ar 91 doras rastųsi per visą Lietuvą. Bet kaip tu juos pakeisi, kai keitimo teisė tų pačių kenkėjų rankose, kuriuos iš ten ir norisi išspirti?

  AtsakytiPanaikinti
 5. viskas tiksliai, aiškiai.Tačiau nesupratau, kodėl autorius sako "nebijokite". Tarsi pats būtų šalia..Aš vis dar atsimenu poeto ir aktoriaus K.Genio eilėraštį, Atgimime tapusį šaukliu "ko verkIA, ko dejuojAME, ko slapstoMĖS pakampėmis ? - Aušra įsidienojusi, pabudoME ir kelkiMĖS"..

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-11-12 10:25

  Na ne, niekas čia jūsų, chunveibinai, nebijo. Daliai jūsų tiesiog gaila, dalis iš jūsų tiesiog šaiposi, o absoliučiai daugumai jūs visiškai neįdomus. Ką puikiai iliustruoja jūsų rinkimuose surinktų balsų skaičius.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item