Trakuose Vytauto Didžiojo paminklui nėra pinigų, Vilniuje - vietos

propatria.lt nuotrauka www.alkas.lt Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija pritarė Vytauto Didžiojo sąjungos ...

propatria.lt nuotrauka

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija pritarė Vytauto Didžiojo sąjungos siūlymui statyti monumentą Lietuvos valdovui Vytautui Trakuose. Tiesa, kol kas tam pinigų nenumatyta, tačiau Trakų rajono savivaldybė tikisi, kad jie bus surasti… O štai Vilnius tokį monumentą iš viso atsisakė įsileisti.

Projektą Seimo komisijai vakar pristatė 2009 m. įsikūrusios Vytauto Didžiojo sąjungos pirmininkė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė. Pasak jos, šis gražus sumanymas atsirado todėl, kad iki šiol nėra paminklo Vytautui Didžiajam nei Vilniuje, nei Trakuose. Trakai idėją priėmė džiugiai, o štai dabartinės sostinės vadovai, pasak B.Valionytės, valdovo įamžinti neleido.

Trakai rinkosi iš dviejų vietų. Pasirinko Karaimų (Karvinės) salą. Bronzinė valdovo skulptūra būtų 4,8 metrų aukščio ir stovėtų ant 9 arų ploto Lietuvos žemėlapio išdėlioto iš granito plokščių. Žemėlapyje dabartinės Lietuvos užimamas plotas būtų raudonos spalvos, istorinės žemės – pilkos. Vytautas stovėtų nugara į pilį ir veidu į miestą.

„Trakai būtent yra ta vieta, kurioje turėtų stovėti monumentas Vytautui Didžiajam. Visada prisimenu vieno žymiausių Lietuvos skulptorių, jau išėjusio į Anapilį, Stanislovo Kuzmos žodžius, kad Trakai bus europinė sostinė, jeigu turės paminklą savo karžygiams. Ir dar jis pasakė, kad tai – ne paminklas Vytautui, o monumentas valstybei, nes kito tokio masto paminklo valstybei Lietuvoje nėra“, – teigė B.Valionytė.

Viskas lyg ir būtų gerai: Trakų rajono savivaldybė jau turi techninį projektą bei statybų leidimą, tačiau neturi lėšų. Projekto sąmata su visais inžineriniais sprendiniais – 548 tūkst. eurų. Savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę, o ši, pasak B. Valionytės, kaip visada nukreipė į Kultūros ministeriją. Pastaroji, savaime suprantama, pareiškė, kad pinigų nėra, nes visos lėšos jau suplanuotos iki 2023-iųjų.

B. Valionytė sako, kad pradžiai gerai būtų gauti bent 100 tūkst. eurų – inžineriniams tinklams bei žemės darbams. Seimo komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas pritarė, kad taip būtų geriausia, nes iškart visų pinigų niekas neskirs, projektas turi būti tęstinis. Todėl jis, komisijai pritarus, pažadėjo nedelsiant visos komisijos vardu dėl paminklo Vytautui Didžiajam raštu kreiptis į Vyriausybę.

Susiję

Istorijos politika 3422671693041399431

Rašyti komentarą

  1. Atsakymai
    1. Na ,matyt Stribašynas turi nenuginčijamų duomenų ,dokumentų ,vaizdo ,garso įrašų ,kad Vytautas Didysis kažkada nepolitkorektiškai kažką pasakė(pagalvojo ,susapnavo) apie kuriuos nors iš čia paminėtų.

      Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item