Vidmantas Valiušaitis. Kur dingo atminimo lenta K. Škirpai nuo Gedimino pilies muziejaus sienos?

Atminimo lenta Gedimino bokšte | V. Valiušaičio nuotr. LNK laida KK2, nors pramoginio, satyrinio stiliaus, iškėlė labai rimtą klausimą ...

Atminimo lenta Gedimino bokšte | V. Valiušaičio nuotr.
LNK laida KK2, nors pramoginio, satyrinio stiliaus, iškėlė labai rimtą klausimą: kur dingo granitinė atminimo lenta K. Škirpai ir kitiems Lietuvos kariams-savanoriams nuo Gedimino pilies muziejaus sienos?

Kada dingo? Kieno nurodymu dingo? Kokiu tikslu ir kokiu teisiniu pagrindu?

Meras aiškina, kad lentos J. Noreikai sugrąžinimas į vietą yra „teisinis nihilizmas“. Kai vandalas kūju ją sudaužė – nebuvo „teisinis nihilizmas“. Išsyk net pareiškė, kad neatstatinės: sudaužė – sudaužė, ką darysi, blogai, bet… ir gerai…

Visuomenei spaudžiant, šukes suklijavo, pakabino. Lyg pajuokai – duženų lipdinį. Laikinai, tam kartui. Visuomenės pavedžiojimui už nosies.

Kai visuomenė dabar savo jėgomis ir lėšomis atkūrė buvusią padėtį – jau „teisinis nihilizmas“.

Diplomato ir pulkininko K. Škirpos sūnus Kazimieras Kęstutis Škirpa, marti Kristina Škirpienė, anūkas Aleksandras Škirpa. Vilnius, Gedimino bokštas, 1995 m.

O tyliai, vogčiomis nuo visuomenės panaikinti K. Škirpos ir kitų savanorių žygį įamžinusią plokštę – ne teisinis hihilizmas?

Penktadienį, drauge su pulk. K. Škirpos marčia Kristina Tyliūte-Škirpiene, pakilome į bokšto viršūnę. Prie vėliavos stiebo pagrindo pritvirtinta tik nuasmeninta lentelė, kad 1919 m. sausio 1 d. čia buvo iškelta Lietuvos vėliava. Kas ją iškėlė – vardai jau patylomis ištrinti.

Vidmantas Valiušaitis ir Kristina Tyliūtė-Škirpienė | V.Valiušaičio nuotr.

Viešniai buvo skaudu patirti, kad Lietuva šitaip elgiasi… Kad ji bijo istorijos faktų ir bando patyliukais klastoti savo pačios praeitį.

Būtų gera žinoti pavardes žmonių, kurie šitokiu būdu šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje „įsiamžino“.

Susiję

Vidmantas Valiušaitis 2134468098584031151

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-09-10 10:25

  Gedimino bokštas priklauso Lietuvos nacionaliniam muziejui. Jam dešimtmečiais vadovavo Birutė Kulnytė /beje, intensyviai agitavusi kirsti kalno medžius, kad kalnas būtų kaip senovėje.../2019 m. pareigas eiti pradėjo nauja direktorė. "Pušys" tik dvi. Ar ieškant atsakymo, pasiklystama ir tarp dviejų pušų???

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-10 11:43

   Ar yra išlikę lentos, kuri buvo ant Gedimino kalno, fotografijų ir dokumentų apie ją
   Reikia atkueti arba sukurti naują atmimimo lentq ir Gedimino kalnui.

   Panaikinti
 2. Gedimino pilis dabar priklauso Lietuvos nacionaliniam muziejui. O ten tokia moterėla direktoriauja, jei gerai pamenu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-09-10 10:30

  Rugsėjo 10 d./antradienis/, 18 val. Lukiškių a. vyks MITINGAS UŽ VYTĮ.Paskelbta Alkas.lt Savo dalyvavimu spauskime Šimaškiną.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-09-10 12:19

  Dar vienas Shimashniaus dardelis.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-09-10 12:55

  "kad kalnas būtų kaip senovėje" Net jei kalnas nuslinks, svarbu, kad po senovei. Jeigu jau tokia meilė senovei, tai gal ir konkes grąžinkim į Vilniaus gatves? Kaip ekologiška būtų, visai pagal klimato isterijos trendą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. O gal dar kas nors ,kur nors dingo? Apsižiurėkime.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-10 17:55

   Būtent - reikia apžiūrėti, kur dar Lietuvoje yra dingę atminimo ženklai Lietuvos didvyriams.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-09-11 10:01

  paieskotike Shimashiaus sandeliuke, galite rasti ir daugiau visokiu atminimo zenklu

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-09-11 13:38

  Įdomi naujiena: jeigu galima tikėti delfynu, tai rašo, kad ,,stabdoma universitetų optimizcija'', t.y. gali būti sustota spekuliuoti aukštųjų mokyklų nekilnojamuoju turtu.
  Ne kitaip kaip bus išsigandę žmonių ryžtingumo atnaujinant Vėtros lentą.
  Žalą, kurią Lietuvai pridarė išgama Karbauskis nuo 2016, taisyti reikės ne vienerius metus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-11 22:39

   ...tą straipsnį delfynas iškart pašalino, bet prasitarė - tai svarbiausia. Dabar aišku, kad tokios akcijos, kaip gen. Vėtros atminimo lentos pakabinimas veikia puikiai. Reikia daugiau tokių akcijų.

   Panaikinti
 9. Anonimiškas2019-09-11 16:17

  DĖl atminimo lentos PAVOGIMO (taip ir įvardinti) iš Gedimino pilies muziejaus ir savavališko jos pedirbimo į įstoriškai-informatyviai bevertę, būtina kelti baudžiamąją bylą. Žurnalistams ir visuomenės atstovams reikia apklausti buv.
  muziejaus direktorę Kulnytę (Gedimino kalno ardytoja, tikra višta). Tikėtina, kad lenta pavogta jai direktoriaujant ir gaunant "atkatą", kad nekeltų vėjo. Tuo metu Vilniaus meru buvo "mūsų laikų herojus" Šimašius. Taip pat būtina apklausti ir dabartinę direktorienę. Aišku jos abi spardysis ir apsimes "šlangoms". Joms reikia kelti baudžiamas bylas už joms patikėto istorinio-informacinio paveldo sunaikinimą. Teismas irgi "šlanguos" ir aiškins, kad tai ne paveldas. Tačiau faktas akivaizdus - įvykdyta VAGYSTĖ. Reika pradėti žurnalistinį tyrimą. Vagis turi būti surastas ir nubaustas!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kauno Forumas jau parašė užklausimą - nuo atsakymo priklausys tolesni veiksmai.

   Panaikinti
  2. kaži, o kodėl visų tokių iniciatyvų imasi Kauno forumas? ką, Vilniuje tik šimašius su haroldu ir iškrypusių piemenų/piemenių liberastų gauja beliko?

   Panaikinti
 10. Anonimiškas2019-09-12 10:15

  Iniacityvos imasi kauniečiai, nes vieša paslaptis, kad vilniečiai aktyviai presuojami. Kalbėjau su vienu iš vilniaus Sąjūdžio aktyvistų, tai minėjo, kad 5—oji kolona aktyviai ir net demonstratyviai veikia nuo Rusijos—Gruzijos konflikto.
  domantasTi.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item