Ramūnas Aušrotas. Andrius Navickas bando išvesti konservatizmą pro ankštus vartus

Pasak Andriaus Navicko , konservatizmas – ne pamatinių gėrių, kaip bendrojo gėrio sudedamųjų ir visuomenės tvermės pamato, apsauga, bet s...

Pasak Andriaus Navicko, konservatizmas – ne pamatinių gėrių, kaip bendrojo gėrio sudedamųjų ir visuomenės tvermės pamato, apsauga, bet sinkretizmas viso to, kas kitose politinėse partijose yra gerai, ir to, ko kitose politinėse partijose trūksta.

Istoriškai konservatizmas buvo reakcija į grėsmę, kurią šiems gėriams sukėle Apšvietos teorija ir Prancūzų Didžiosios Revoliucijos praktika. Reakcija, kurios dabar trūksta. Būtent konservatoriškos, o ne liberalios ar socialdemokratinės reakcijos vakuumo sukurtame lauke ir vyksta naujų politinių judėjimų (Andriaus minimo LVŽS) ir kitų formavimasis.

Konservatoriška prigimtis pasireiškia ne progamų rašymu, bet laikysena ir priimamais sprendimais. O būtent tokios konservatoriškos laikysenos ir sprendimų trūksta. Vienas komentatorius Andriaus prašė pateikti partijos pareiškimo, aiškiai išreiškiančio įsipareigojimą krikščioniškoms vertybėms, pavyzdį. Kitaip tariant, ne apie Ažubalio ir Kasčiūno pareiškimą, ne Saudargo ar Andriaus straipsnį, bet partijos? Aš tokio nepamenu. Jei tautinė, krikščioniškoji ir konservatoriškoji mintis apsijungia, tai tik tokiais retais atvejais kaip I. Rozovos klausimu, t.y. politinio saugumo klausimais. Taip lietuviškieji konservatoriai yra matomi ir suprantami ir Briuselyje.

Konservatorių ir krikdemų susijungimo praktinė pasekmė yra ta, kad krikdemai gali veikti (ir veikia) konservatorių partijoje, bet partija neveikia (ir – žiūrint į partijos sąstato kaitą, vargu kada ar veiks) jų vardu. O deklaracija, kurią cituoja Andrius, yra tik graži rinkėjams skirta deklaracija.

Konservatoriai visada rėmėsi mažosiomis visuomenės struktūromis – šeima, Bažnyčia ir bendruomene, o ne individu, kurio aistras kurstė ir kurio poreikiais manipuliavo tiek liberalizmas, tiek ir socializmas. Dabartinis konservatizmas visuomenės struktūros fragmentizacijos akivaizdoje yra linkęs ne stiprinti institucijas, bet politinio kapitalo ieškoti individų norų ir troškimų sintezėje, tai pavadindamas „bendruoju gėriu“.

Andrius sako, kad „kartu su liberalais galime ginti laisvę nuo perteklinių ribojimų, nuo pastangos visiems primesti vienintelį „teisingą“ gyvenimo būdą“. Bet juk jo vadinamoji „populistinė reakcija“ ir kyla dėl to, kad visuomenės nariai jaučia grėsmę, jog jiems yra bandoma primesti vienintelį gyvenimo būdą, o konservatoriai arba nebemato čia grėsmės (dauguma), arba jei ir bando apie tai kalbėti, tai kalba apie tai aptakiai ir eufemizmais (Andrius). Juk ne liberalizmą kaip tokį kritikuoja populistinės partijos, ne liberalizmo bijo krikščionys ir šeimos, bet liberalizmo ideologijos, vedančios prie naujos fašizmo formos. Bet šis terminas konservatorių politiniame žodyne (ir Andriui) yra tabu.

Na, ir labai gražiai, bet naiviai skamba troškimas „įtikinti liberalus“, kad „žmogus turi prigimtinę tvarką, kurios paisymas būtinas, siekiant autentiško asmens klestėjimo“. Juk būtent žodis prigimtinis ir yra tai, kas fundamentaliai skyrė, skiria ir skirs konservatizmą nuo kitų politinių ideologijų: liberalizmo ir socializmo. Tai žodis, kurio nei liberalai, nei socialistai nesupranta ir nenori suprasti. Klausimas, ar be Andriaus dar kas nors konservatorių partijoje jį supranta?

Susiję

Ramūnas Aušrotas 2391066814242278645

Rašyti komentarą

 1. 100procentinė tiesa..Labai geras pavadinimas :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-08-27 17:54

  Nesuprantu kam tas Navicko bandymas? Konservatorių rinkėjas didžiąja dalimi nesąmoningas ir vis dar nesupranta, kad jie balsuoja ne už konservativizmą, bet liberalizmą. Ateitis parodis ar partija keis savo pavadinimą, kai anūkėlis neteks senelio užnugario /nors mes nieko blogo seneliui nelinkim, tiesiog taip jau tas žmogaus gyvenimas surėditas/. Konservatorių partijoje belikę gal koks dešimtukas konservatorių. Koks jų likimas artimoje ateityje...? Ar prarys jie liberalizmo slieką, ar išspjaus? O Navicko išvedžiojimai ir vingiavimai tik noras nuraminti tik save patį. Nėra konservatorių partijos, nėra...ir senokai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. o aš manau, kad tą savo visokių išvedžiojimų kurpimą navickas traktuojaja kaip darbą už kurį gaunamas jo ir jo žmonelės atlygis - „orus gyvenimas“ pagal „modernią pasaulio tvarkos“ sampratą“, sakančią, kad pasaulėžiūra, kaip ir visa kita - tik prekė. perkama ir parduodama. paklausi ir nepaklausi. gali būti sezoninė, o gali ir ne. manau viskas daug paprasčiau, ponai :)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-08-27 19:10

  Balsavau ir balsuosiu už TS, o jūs toliau žaiskit žodžių žaidimus

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Teisingai, fanatike! ⚣

   Panaikinti
  2. Aha, ir svarbiausia - JOKIU BŪDU nebandykite mąstyti! Tiesiog balsuokite. :D

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-08-27 22:21

   Anonimiškas 18:54, ir atėjai čia visiems pasakyti, už ką balsuosi? Ar vis tik žmogiškas smalsumas - kokios bus reakcijos - atvedė?

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-08-28 09:25

   Rašiau, kad konservatorių rinkėjas didžiąja dalimi nesąmoningas. Štai jums ir pavyzdėlis išdygo:anonimiškas 19:10. Jis balsuos už TS, o mes čia žaidžiam. Čia Gabriukas žaidžia į konservatorių partiją, o mes tik stebim. O Navickas bando patvirtinti, kad viskas gerai, raminasi: kaip buvo TS taip ir yra, ir viskas krikšioniška.

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2019-08-28 15:05

   Aš balsuodavau, bet nebebalsuosiu!

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-08-27 19:11

  Nesutikčiau su autoriumi dėl praktinio TS ir LKD jųngimis aspekto - kad krikdemai veikia konservatorių partijoje. Jeigu krikdemai būtų atskira partija, jie pirmiaysia privalėtų laikytis savi deklaruijamos ideologijos. Ar iš tiesų krikdemai laikosi kalba apie krikščioniško demokratiškumo vertybes ir ką dėl jų daro? - spręskite patys, tai akivaizdu. Jeigu TS - tokia, kokia yra šiandien - būtų atskira nuo LKD, vertybių tapatumo klausimas taptų neišvengiamas. O kaip tai gali atrodyti rinkėjui už Vilniaus ribų? - TS vadovybė niekaip negali suprasti, kad mažoritarinės rinkimų sistemos sąlygomis vien rėksmingo sostinės jaunimėlio neužtenka, o ypač dabar, kuomet partijis jaunimas savanoriškai ant partijos kaklo užkabino liberalizmo girnapusę.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item