Vytautas Radžvilas. TS-LKD išsigryninimas

propatria.lt nuotrauka  Šiurkščiai susidorodama su Rimantu Dagiu, liberalbolševikinė ir genderistinė Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikš...

propatria.lt nuotrauka 
Šiurkščiai susidorodama su Rimantu Dagiu, liberalbolševikinė ir genderistinė Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) vadovybė elgėsi nuosekliai ir ryžtingai. Ir tam tikra prasme ji yra savaip teisi: krikščioniškos, tautinės, valstybinės, prigimtinę šeimą pripažįstančios bei ginančios ir visas šias nuostatas neigiančios bei Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios idealus niekinančios bei trypiančios pažiūros vienoje partijoje yra nesuderinamos ir amžinai sugyventi negali. 

Viena yra nuomonių skirtumai tos pačios pasaulėžiūros ir vertybių sistemos rėmuose, kas kita – neperžengiamos moralinės ir intelektualinės prarajos atskirti dvasiniai ir politiniai pasaulėvaizdžiai. Kalbant kiek vaizdingiau, alternatyva ir pasirinkimas aiškūs – kam nepriimtinas du tūkstantmečius gyvuojantis ir laiko patikrintas krikščionybės etinis mokymas, tas neišvengiamai bus priverstas rinktis kokią nors moralinio komunizmo statytojo kodekso versiją. 

Patartina neapsigaudinėti: TS-LKD nepasuko į jokius liberalizmo klystelius. Jeigu TS-LKD būtų tik suliberalėjusi, tai dar būtų pusė bėdos. Tokio susidorojimo klasikiniu ir tik akivaizdžiai totalitarinei partijai būdingu stiliumi nebūtų buvę. Jis galimas tik nauju pavidalu sugrįžusioje neokomunistinėje – nedemokratiškoje ir neliberalioje, – partijoje, kuri savo raidoje paprasčiausiai pasiekė tašką, kai nuspręsta kartą ir visam laikui ideologiškai išsigryninti ir baigti su kitamanyste bei vis dar pasitaikančiais kryptelėjimais nuo teisingos politinės linijos.

Išsigryninta buvo gerai pažįstamu TSKP stiliumi, pasiunčiant aiškią politinę ir ideologinę žinią visiems partijoms nariams: nuo šiol kitos nuomonės nebebus toleruojamos. Tai reiškia, kad partijoje galės likti tik dviejų rūšių krikščionys. Pažangieji Andriaus Navicko krikščionys, manantieji, kad krikščionybės principai teisingi tik tiek, kiek neprieštarauja liberalbolševikiniams „atviros visuomenės“ ideologiniams principams ir, pavyzdžiui, manantys, jog krikščioniškas artimo meilės principas turi būti „praplėstas“ ir „sušiuolaikintas“ taip, kad pateisintų šeimos sampratos „atnaujinimą“ pagal genderistinės ideologijos kanonus. 

Antrieji – asmeniškai lankantys bažnyčią, bet siekiant palaikyti „krikščioniškos“ partijos įvaizdį ir papildomai pelnyti tikinčiųjų balsų, iš bėdos ir tik laikinai vis dar pakenčiami nariai. Su sąlyga, kad nuo šiol nekiš nosies į partijos politikos formavimą ir nemėgins siūlyti jokių sprendimų, prieštaraujančių griežtai antikrikščioniškai, antitautinei ir antivalstybinei vadovybės pasirinktai ideologinei linijai. 

Parodomasis R. Dagio nubaudimas, nedviprasmiškai įspėjantis, kas laukia nesusipratėlių, neabejotinai buvo gerai apgalvotas ir tikslingas veiksmas. Partijos vadovybė eina va banque: norint užbaigti jau kelerius metus vykstantį šliaužiantį perversmą, būtina vienu smūgiu atsikratyti paskutiniųjų narių, dar drįsusių savo veiksmais priminti programoje įrašytas, bet išduotas ir sutryptas vertybes, arba nepritariančius sugrūsti į tokį gilų pogrindį, kad nesigirdėtų nei cyptelėjimo.

Toli gražu neatsitiktinai pasitelkta ir ideologinių sargų išrasta iš tiesų originali ir niekieno iki šiol netaikyta bausmė – draudimas dalyvauti Seimo rinkimuose. Skirta įbauginti ir gana paveiki. Palūžusių, o tiksliau – moraliai ir psichologiškai sulaužytų tikrai netrūks. O kiek rasis jei ne mąstančių apie valstybę, tai bent jau išsaugojusių elementarią savigarbą ir nesutiksiančių tapti pastumdėliais vakar galutinai gimusioje TS-LKD/TSKP – parodys laikas. 

Aišku viena: šis sprendimas turi ir teigiamą aspektą, nes sklaido paskutines iliuzijas. Save krikščionimis demokratais laikantys partijos nariai nebeturi jokio pagrindo viltis, kad jie čia gali būti kuo nors daugiau, negu partijos „pažangiosios“ dalies, tai yra jos ideologinio avangardo, su paniekinamai atlaidžiomis šypsenėlėmis laikinai toleruojamos praėjusių laikų atgyvenos. Beviltiški tamsuoliai ir atsilikėliai. Anksčiau ar vėliau partijai teks nuo jų apsivalyti. R. Dagio teismas neišvengiamai turėjo įvykti, ir jis įvyko. Šis niūriausius laikus primenantis susidorojimas ir įbauginimo akcija  yra ne kas kita, o tik dar vienas žingsnis tolesnės pažangos ir idėjinio-politinio TS-LKD (?) iš(si)gryninimo link.Susiję

Vytautas Radžvilas 4403045733454206919

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-06-26 12:32

  Būtų įdomu, tačiau negaliu sutikti jau su antruoju straipsnio sakiniu: ,,Ira tam tikra prasme ji yra savaip teisi <...>''.
  Ne, ji nėra teisi. Kad faktinė situacija yra tokia, kokia yra - taip, tačiau tai nereiškia, kad tai tiesa.
  TSKP paminėjimas primena prieš gerus tris ar netgi keturis dešimtmečius plačiai žinomą sąmojų, kuomet žmonės perdirbo ,,TSRS'', į tarpus įdėdami po raidę ,,U'' - išėjo ,,TuSuRuSu''. O viename provincijos mieste to laimečio dailininkas apipavidalintojas skaniai pasijuokė iš TSKP, kuomet didžiulio, maždaug 15x4 metrų formato užrašą ,,Šlovė TSKP!'' užrašė bažnytiniu, pusiau gotikiniu šriftu ant labai aukšto pastato viršaus, ir užrašas buvo matomas daugiau nei pusei miesto, sukėlęs daug skanaus juoko jau ir taip labai neramaus charakterio to krašto gyventojams, kurie buvo vienas iš didžiausių rūpesčių didžiulei represinei sovietmečio mašinai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne visai teisingai supratote V. Radžvilo mintį: jis jokiu būdu neteigia, kad neokomuniagos apskritai yra teisūs - jis tik sako, kad jie elgiasi logiškai, nes Konpartijoje krikščioniškoms vertybės išties nėra vietos.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-06-26 16:21

   Tai reikėjo taip ir parašyti - ,,elgiasi pagal savąją logiką''.

   Panaikinti
 2. Prašome visuomenę elgtis taip, kad ts-lkd būtų sunaikinta ir kiekvienas iš jos išmestas tuo didžiuotusi!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-06-26 16:53

  Lyg ir profesorius, o papezėjo lyg patvorių marginalas.
  Paskutiniu metu jam tai dažnai nutinka.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-06-26 17:44

   Turbūt priklausai Gabriuko sparnui, o gal dirbi karalienės Mortos mokykloje? Man taip atrodo.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-06-27 01:03

   Aš užsukdavau čia paskaityti ką ekstremalūs dešinieji rezga, prieš rinkimus buvo bent įdomu. O dabar palaida bala. Radžvilas nusileido iki Pikc lygio ir mėtosi etiketėmis lyg būtų studenčiokas, o ne profesorius. Aš galiu ramiai gyventi, nes kai dešinieji populistai tokie išsigazavę, tai Lietuvai niekas negresia.

   Panaikinti
  4. > Anonimiškas 2019-06-27 01:03
   žiauri tiesa yra tai, kad niekam neįdomus tas jūsų kišamas "Aš" ir jūsų pasiteisinimai ką čia veikiate.

   Panaikinti
 4. Atsakymai
  1. pats sau režisierius2019-06-26 17:33

   Pats nustatė kas yra liberastai, pats įvertino komentarų adekvatumą... Metas galvą rentgenu persišviesti, nes traumos padariniai ryškūs.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-06-26 17:39

   palatos pacientui, besijaučiančiam bolševikinio socrealizmo Eizenšteinu - atidėkite klaviatūrą į šalį ir eikite savuoju analu pasitikti klyzmą.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-06-27 11:34

   Skaitau liberastiku komentarus ir stebiusi. Kokie jie nuviliančiai vienodi. Įdomu, čia ideologija juos tokiais paverčia? ar čia rašinėja vienas trolis?

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-06-27 15:42

   O tamsta runkelpatriotų komentarus paskaitot parašytus sodria fekalijų kalba? Jie nuviliančiai vienodi nepasirodo? Juk visada būna atsiktiktinumų generatoriaus sugeneruoti darkalai kuriuose įvairiomis kombinacijomis naudojami tie patys 30 žodžių: liberastai, globalistai, neoliberastai, transgenderiai, šimonko, konservai, gėjai puola...

   Panaikinti
  5. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2019-06-27 11:01

  V.RADŽVILAS KAIP VISAD TEISUS...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-06-27 21:47

  Taip, taip. Ir šį kartą bus "kaip visada".

  AtsakytiPanaikinti
 7. Lietuva neturi Sibiro,kitaip keliautų pas baltas meškas,kaip tai buvo Berijos laikais.
  R.Dagy,nenusimink.Kad neleis dalyvauti rinkimuose ne bėda,antrą kartą atsidurti Sibire neteks.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item