Lenkijos valdžia siūlo jaunimui netaikyti pajamų mokesčio

Lenkijos premjeras M. Morawieckis Lenkijos valdžia antradienį patvirtino planuojanti jaunus žmones iki 26 metų atleisti nuo pajamų moke...

Lenkijos premjeras M. Morawieckis
Lenkijos valdžia antradienį patvirtino planuojanti jaunus žmones iki 26 metų atleisti nuo pajamų mokesčio. Dėl šio įstatymo projekto bus balsuojama parlamente. Manoma, kad jis bus priimtas, nes jį palaiko daugumą parlamente turinti Teisės ir teisingumo partija.

Įstatymo projekte nuo pajamų mokesčio siūloma visiškai atleisti 26 metų ar jaunesnius Lenkijos piliečius, turinčius mažesnes nei 85 528 Lenkijos zlotų (20 072 eurų) metines pajamas. 

Lenkijos finansų ministras Marianas Banasas teigė, kad jų skaičiavimais nuo pajamų mokesčio bus atleisti apie 2 mln. lenkų. Jis pabrėžė, kad šis sprendimas turėtų sumažinti jaunimo nedarbą ir pagerinti jo dalyvavimo darbo rinkoje sąlygas.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis tvirtino, kad šis sprendimas priimtas tam, kad jaunimas liktų Lenkijoje, o ne išvažiuotų gyventi į užsienį.

„Aš galiu galiu įsipareigoti, kad valdžiai prioritetas numeris vienas bus Lenkijai tapti vis palankesne ir geresne vieta jaunų žmonių gyvenimui bei darbui, tam, kad jų perspektyvos būtų geresnės kiekvienais metais“, – aiškino M. Morawieckis.

Lenkijoje emigracija į Vakarus ypač paspartėjo Lenkijai 2004-aisiais įstojus į Europos Sąjungą. Lenkijos premjeras antradienį vykusios spaudos konferencijos metu minėjo, kad nuo 2004 iš Lenkijos emigravo ~1,5 mln. Lenkijos piliečių.

Parengta reminatis užsienio žiniasklaidos informacija.

Susiję

Pasaulis 2688754374825137577

Rašyti komentarą

 1. Pagarba Lenkijos valdžiai. Yra į ką lygiuotis. Mūsų TS-LKD partija, kurios vadovybė jau nebepajėgia (ar nenori ?) suvokti savo pasiklydimo ideologinėse nuostatose, galėtų paprasčiausia pažvelgti atmerktomis akimis į vakarinių kaimynų pusę. Ten juk valdžioje tikriausi konservatoriai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-06-27 20:46

   Prie ko čia tie konservatoriai, plūgo patriotai. Teksto suvokimo problemos?

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-06-27 20:53

   pikc todel toks ir pikc, kad jaunimas baiges mokslus, runkelpatriotams parodo dideli faka, nesutinka dirbti uz minimuma prie sveicarisku kainu ir emigruoja gyvent kitur. Ir akivaizdu kad pasalpiniams runkelpatriotams nebus is ko moket nei pasalpu nei pensiju.

   Panaikinti
 2. to Rimas: Tamsta glušas, ar nuo 2012m. akis ir ausis alkoholiu užpylęs ir negirdėjot, kad TS-LKD jau 7 metai kaip nėra valdančiojoj daugumoj, o šiuo metu už viską šalyje, taip pat ir mokesčius atsako rinkimus 2016m. laimėję žali valstiečiai ir jų "profesionalų" vyriausybė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-06-28 17:02

   --->X-ui
   Kaip ginantis TSLKD, pasižymite toli gražu ne pačia kultūringiausia retorika.
   Versti atsakomybę ant kitų - lengviausia, tačiau pripažinkite: nelaimite parlamentinės daugumos pirmiausia dėl savo pasipūtimo, arogancjos ir visiško nesugebėjimo teisingai įvertinti žmogaus kaip individo.
   O dabar dar ir vertybinė krizė: tai, ką sako R.Dagys yra pati svarbiausia šiandienės Lietuvos aktualija, o TSLKD vietoje to, kad įsigilintų į sakomų žodžių turinį, leidžia savo jaunimui imtis represijų.
   O kas bus, kai jūsų jaunimas imsis represijų vienas prieš kitą?

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-06-27 20:31

  Rimui - pernelyg naiviai mėginate galvoti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nemanau, kad tokios lengvatos yra gerai. Kuo blogesni pavyzdžiui vyresni žmonės, jie dar sunkiau randa darbą, gebėjimai kiti, tobulibimosi perspektyvos prastesnės. Negalima mokesčių (ne) mokėjimą skirstyti pagal amžių, turi būti kitos priemonės.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item