Darbdavius numatoma įpareigoti darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo užmokestį

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms , kuriomis numatoma darbdavius įpareigoti darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo už...

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma darbdavius įpareigoti darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo užmokestį.

Pagal svarstomus pakeitimus, darbdavys, skelbdamas darbo skelbimą privalės nurodyti informaciją apie siūlomo bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio (valandinio atlygio, mėnesinės algos) arba pareiginės algos pastoviosios dalies dydį ir (arba) dydžio intervalą, išskyrus įstatymuose numatytus atvejus.

Pasak naujų nuostatų iniciatorių, tai paskatins darbdavių socialinę atsakomybę ir sustiprins darbuotojo derybinę galią. „Tyrimai rodo, kad daug darbuotojų iš karto, nesiderėdami, priima pirmą darbdavio pasiūlymą ir visai nesidera dėl atlyginimo. Personalo konsultacijų bendrovės „Korn Ferry Hay Group“ tyrimo duomenimis, nepaisant to, kad šiuo metu JAV, kaip ir Lietuvoje, darbo rinkos sąlygos yra palankesnės darbuotojui, 64 proc. žmonių teigia, kad prieš pradedami dirbti, jie iš karto sutiko su siūloma alga“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte. Kaip tvirtina pasiūlymo rengėjai, tikėtina, kad jei žmogus prieš ateidamas į pirmą darbo pokalbį turės daugiau informacijos, jis bus geriau pasirengęs deryboms.

Po svarstymo už teisės akto projektą balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo 5, susilaikė 11 parlamentarų. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Susiję

Demokratija ir valdymas 6109627414423235791

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2019-06-29 22:32

    Paskelbti tai jie paskelbs, bet visada ras pretekstą žadėtą atlyginimą sumažinti.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item