Sambūris „Pro Patria“ siūlosi apmokėti J. Noreikos atminimo lentos atstatymą

Vilniaus universitete susikūręs patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“ šiandien laišku kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, siūl...

Vilniaus universitete susikūręs patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“ šiandien laišku kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, siūlydamiesi apmokėti rezistento Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentos atstatymą. Sambūrio pirmininko VU doktoranto Vytauto Sinicos pasirašytame laiške žadama padengti lentos gamybos išlaidas, jeigu savivaldybė nesudarys kliūčių jos pakabinimui ir užtikrins tolesnę lentos priežiūrą ateityje. Tuo sambūris sureagavo į šiandieninius mero pasisakymus, esą Stanislovo Tomo sudaužyta Jono Noreikos atminimo lenta nebus atstatoma savivaldybės iniciatyva. 

Kaip rašoma laiške, patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“ nusivylė mero išsakyta pozicija neinicijuoti rezistento Jono Noreikos atminimo lentos atstatymo, nes ši esą pakabinta ne savivaldybės iniciatyva. Sambūrio vertinimu, tai formali reakcija į formalumus peržengiančią laisvės kovų paniekinimo problemą. 

„Jeigu savivaldybė neturi lėšų ar noro atstatyti teisingumą ir pagarbos laisvės kovų dalyviams ženklus, sambūris „Pro Patria“ siūlosi apmokėti naujos lentos gamybą. Finansuosime J. Noreikos atminimo lentos atstatymo išlaidas, jeigu tik galite patvirtinti, kad nebus sudaryta jokių teisinių ar fizinių kliūčių lentą pakabinti jos ankstesnėje vietoje. Taip pat, kaip savaime suprantame dalyko, norėtume pažado, kad ateityje ši sambūrio lėšomis atkurta lenta bus saugoma nuo vandalizmo, o pakartotinio suniokojimo atveju atkuriama jau savivaldybės lėšomis. Nekantriai laukiame jūsų atsakymo“, - rašoma „Pro Patria“ laiške. 

Sambūrio pirmininko teigimu, J. Noreikos atminimo lentos atstatymas yra visos visuomenės rūpestis, o atsakomybės už tai vengimas – gėdingas elgesys. Įvertinę situaciją, sambūrio nariai nusprendė, kad jaunimui dera parodyti pavyzdį ir solidarumą. 

„Skubiai įsivertinome, kad sambūrio sąskaitoje turime lėšų, kurias galėtume skirti šiam kilniam tikslui, o taip pat kad galime prisidėti ir savo asmeninėmis lėšomis. Vien sambūrio narys Martynas Katelynas įsipareigojo paaukoti iki dviejų tūkstančių eurų, kiti prisidėtų mažesnėmis sumomis. Lentos atkūrimui neprašome niekieno pagalbos, tik užtikrinti atkurtos lentos priežiūrą. Jeigu liberalų valdomame Vilniuje vandalai galės įvesti savo tvarką tiesiog griaudami tai, kas jiems nepatinka, o valdžia paliks viską savieigai, turime užkirsti kelią anarchijai. Simboliška, kad Vilnius, kuriame lietuviai XX amžiaus pradžioje esant priešiškai valdžiai išliko tik tarpusavio solidarumo ir aukų dėka, šiandien vėl dovanoja mums panašias situacijas. Neabejojame, kad Lietuvoje yra daugybė žmonių, kurie stos mūru už žuvusių laisvės kovotojų atminimą. Pradėti gali jaunimas“, - teigė Vytautas Sinica. 

Primename, kad diskusijas visuomenėįe sukėlusi atminimo lenta rezistentui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai kabėjo ant Lietuvos Mokslų Akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos. Teismui patvirtinus teisėtumą Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos Centro sprendimų, kurias J. Noreika pripažintas nekolaboravęs su nacių okupacinę valdžia, Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti siekiantis Stanislovas Tomas savavališkai sudaužė atminimo lentą, vandalizmo aktą nufilmavo ir paskelbė internete. 


Susiję

Vytautas Sinica 5258357370883788785

Rašyti komentarą

 1. Neapdainuotieji didvyriai.
  Mūsų laikų partizanai.
  Noreikia dėkingas Jums.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-04-08 16:08

  Šiaip atstatymo lėšas reiktų išsireikalauti iš to išgamos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-04-08 17:07

  Žydija isisiautejo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-08 20:53

   tu su savo antisemitizmu vyriuk truputį ramiau

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-04-08 21:05

   O tu ramiau su antilietuvizmu, supratai neoliberaste?

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-04-09 09:52

   Pakartok. Bandysi diskredituoti Propatria tinklalapį antisemitiniu rėkavimu? Iškart matyti, kad Kremliaus troliai po šios vandalizmo akcijos iškart ėmėsi pjudymo tarp lietuvių ir izraeliečių - nagi?

   Panaikinti
  4. O nenorite ABU ramintis? ;)
   Šiaip, panašu, kad tas padaras iš tikrųjų yra žydų kilmės, o dėl Kukliansky ir Ko. lojalumo, kaip rodo jų elgesys ir pareiškimai, didelių iliuzijų nepuoselėčiau (nenustebčiau, jeigu ta proga ir šampano išgėrė) - BET jie bent jau kol kas elgiasi atsargiai, nuo to padaro atsiribodami, o jis, šalia debiliškos savireklamos ir vatnykų sutelkimo, greičiausiai tikrai kiršinimo siekė, todėl protinga būtų nesekti kai kurių žydų, koloradų bei liberastų pavyzdžiu ir netaikyti kolektyvinės atsakomybės ten, kur ji yra asmeninė.
   Neblogas Š. Navickio įrašas: https://www.facebook.com/SarunasNavckiis/videos/410542309746783/

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2019-04-09 15:56

   Netikiu, kad izraelietis - jiems tikrai užtenka proto nedaryti tokių nesąmonių, taigi yra litvakų bendruomenės pareiškimas, kad jie nepritaria šitokiam vandalizmui, ir tai visiškai suprantama.
   Labiausiai panašu, kad kremlinių papirktas provokatorius.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-04-08 18:21

  Jei vėl raudonasis maras ateis, ne vienas pasitiks okupanto tankus su raudonomis tulpėmis. Už šį baisų sunaikinimą gal tą pristatys nac. premijai? Suteiks? Siaubas, kas vyksta.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-04-08 18:25

  Kas per velnias tas Stanislovas Tomas ? Pagal poelgį, pirmiausia aplanko mintis, kad jam pabirę varžteliai. Padorus žmogus, net ir neapkęsdamas ko nors, taip nepasielgtų.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-04-08 18:25

  Vertybės Vilniuje: cvirkos paminklas, neries mokykla, vamzdis, G taškas, griūvantis kalnas, stadionas ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-14 04:02

   kai atvažiuoju į Vilnių, tai net man pačiam nesitiki - negi aš pats ten praleidau apie 10 metų? - studijos, darbas.
   Žmonės pasikeitę neatpažįstamai - kažkokie paniurę, užsidarę, baikštūs, o jų mintys tarsi kažkur nejuntamai toli nuo jų pačių.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-04-08 18:40

  Pagarba mūsų jaunajam Vytautui. Bet kirba šelmiška mintis ... o ką dėl to vandalizmo pasakys mūsų senasis Vytautas L. ? ...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-04-08 18:56

  Atsiprašau dėl savo šelmiškų minčių (18:40). Profesorius sureagavo tinkamai, kad ir su jam būdinga aliuzija į sovietmečio besiilginčius. Mano akimis dabartiniai neoliberalai niekuo negeresni už mums gerai pažįstamą fauną. Juk tautų atmintis ir kova dėl laisvės juos taip pat erzina. Taip, kad čia dar neaišku kas taip garsiai pasireiškė.

  AtsakytiPanaikinti
 9. man tai keista, kad ne reikalaujama kompensacijos iš to „erelio“ o siūloma apmokėti. po galais, kas sudaužė tas tegul ir kompensuoja. dar chuliganizmas ir moralinė žala, o jei ekspertai dar tęs programas su juo, boikotuoti ir tą tinklalapį. Čia jau apskritai kažkas sunkiai įsivaizduojamo, tikrai „nepriklausoma Lietuva“

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2019-04-08 22:07

  Tai ką, vėl reikės kovoti dėl nepriklausomybės. Nes panašu, kad apsukom ratelį ir grįžom, iš kur išėję, - pas komunistus dar ir liberastus. Dvigubas blogis.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonimiškas2019-04-08 23:43

  Iniciatyva gera. Prisidėsim. Tačiau turi teisėsauga nuteisti irpasodinti už tokias patyčiS. Meras pasakė gėdingai. Gedimino kalną irgi ne jis inicijavo...

  AtsakytiPanaikinti
 12. Pagaliau kažkas išdrįso sudaužyti koloboranto Noreikos lenta. Stebėtina, kad bailių šalyje atsirado vienas drąsuolis.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Na,virš visko...kodėl vienas sudaužė, o kiti turi apmokėti? Iš to S. Tomo ir reikia prisiteisti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Čia jam dar reikia primokėti ir ačiū pasakyti, kad sudaužė.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 14. Anonimiškas2019-04-16 19:29

  Propatria greitai apmokes is zydu galutini isvaryma is Lietuvos. Patriotai blem, ubagu mentalitetu

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item