Žmogaus teisių organizacijų pareiškimas Dėl politinių laisvių suvaržymo

Lietuvos Respublikos Prezidentei Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui LR Seimo nacionalinio saugumo komitetui LR Vyriausiajai ri...

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui
LR Seimo nacionalinio saugumo komitetui
LR Vyriausiajai rinkimų komisijai
Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Žiniasklaidai

LIETUVOS ŽMOGAUS TEISIŲ ORGANIZACIJŲ
PAREIŠKIMAS
2019 m. kovo 28 d.
Dėl politinių ir pilietinių laisvių suvaržymo

Lietuvos Respublikoje šiuo metu vyksta Europos Parlamento rinkimai. Lietuvos Respublikos Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymas visiems piliečiams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, pažiūrų ar religinių įsitikinimų, garantuoja vienodas teises būti išrinktiems į Europos Parlamentą. Šio  Įstatymo 54 straipsnis nustato, kad bet kam draudžiama bandyti paveikti rinkėjų valią. O šį straipsnį pažeidęs asmuo gali būti patrauktas administracinėn arba baudžiamojon atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka.

Lietuvos gyventojai Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centrui  pranešė , kad  2019 m. kovo 26-27 dienomis socialiniame tinkle Facebook  (FB) pradėta blokuoti visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“ parašų rinkimo agitavimo akcija. Pranešta, kad Lietuvos piliečiams trukdoma pasinaudoti rinkėjo teisėmis, t.y. socialiniame tinkle FB neleidžiama platinti operatyvinius duomenis apie šio komiteto veiklą, neleidžiama (blokuojama) pranešti apie kvietimus pasirašyti už šiame komitete esančių asmenų sąrašą ir kt. 

LR Konstitucijos 3 straipsnis skelbia, kad Lietuvos piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus. LR Konstitucija garantuoja piliečiams demokratinę rinkimų teisę.  Todėl įvertinęs piliečių skundus Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras pareiškia:

1. Vieši trukdymai politinėms partijoms ir visuomeniniams komitetams dalyvauti lygiateisėmis sąlygomis Europos Parlamento (EP) rinkimuose sudaro prielaidas abejoti EP rinkimų legitimumu, t.y. sudaro prielaidas abejonėms dėl išsirinktų EP narių teisės atstovauti Lietuvos valstybei Europos Parlamente, jų esminės teisės sprendžiant Lietuvos valstybei aktualius klausimus.

2. FB blokuojama informacija naikinant šio komiteto vartotojų įrašus vertintina kaip EP rinkimuose dalyvaujančio visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“ diskriminacija dėl pažiūrų ir įsitikinimų. Pažymėtina, kad analogiškos diskriminacijos dėl pažiūrų ir įsitikinimų, nepatiria nė viena kita EP rinkimuose dalyvaujanti politinė partija ar visuomeninis rinkimų komitetas.

3. Be jokių motyvų FB blokuojantis visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“ įrašus faktiškai kišasi į suverenios ir demokratinės Lietuvos Respublikos rinkimų procesą.

4. Šalyje veikiančios antidemokratinės visuomeninės ir politinės jėgos, siekiančios sutrukdyti  šalies piliečiams sužinoti apie minėtą visuomeninį komitetą, pasirašyti už jį ir suteikti jam teisę dalyvauti EP rinkimuose internetu, iš esmės varžo Lietuvos piliečių politines ir pilietines teises bei laisves, savo veiksmais iškreipia būsimus rinkimų rezultatus į Europos Parlamentą, skatina teisinį nihilizmą ir netikėjimą ES ateitimi, kas neabejotinai vertintina kaip kenkimas Lietuvos nacionaliniams interesams ir grėsmė nacionaliniam saugumui

Atsižvelgdamas į tai Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo reikalauja:

Nedelsiant nutraukti FB diskriminacinę praktiką visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“ atžvilgiu.

Prašome Vyriausiąją rinkimų komisiją ir LR Seimo Nacionalinio saugumo komitetą ir kompetentingas teisėsaugos institucijas imtis būtinų priemonių išsiaiškinti asmenis bei organizacijas, galimai siekiančias suvaržyti visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“ narių pilietines teises bei laisves ir fiziškai (trukdant laisvai komiteto rinkiminės informacijos sklaidai) apriboti jo galimybes lygiavertiškai dalyvauti EP rinkimų kampanijoje.  

Tikime, kad kompetentingos LR valdžios institucijos yra pajėgios užkardyti neatsakingas ir nusikalstamas šalies piliečių ir jų grupių veikas, kuriomis pažeidžiamos pamatinės šalies piliečių teisės ir laisvės bei pakertamas jų pasitikėjimas savo valstybe ir valdžia, griaunamas Konstitucijos laiduojamas demokratiškų ir laisvų rinkimų procesas, taip pat tarptautinėje arenoje kompromituojama pati Lietuvos valstybė.

Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras:

Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija
Piliečių gynimo paramos fondas
Sambūris „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“
Lietuvos Helsinkio grupė

Susiję

Vytautas Radžvilas 3508884207039770930

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-03-29 09:56

  Prašau, nesidarykit sau gėdos. Jūsų nuoroda neveikė dėl per didelio brukimo, visiems užblokuoja turinį automatiškai jeigu įtariama brukalų ataka. Ką jūs ir darėte.
  Socialinis tinklas taip apsaugo savo lankytojus nuo spamo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tu į savo arkliadantę pasižiūrėk, kiek ten buvo prispaminta, bet neblokavo. :) Tad neskiesk čia nesąmonių. Čia “stukačių” darbas, galimai iš kokių konjaunuolių tarpo.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-03-30 14:43

   Jeigu mūsų priešininkai tokie, kuriems negalioja nei faktai, nei argumentai - tai jau pusė pergalės.

   Panaikinti
 2. Nuoroda neveikė, nes pernelyg entuziastinga grupelė aktyvistų sistemiškai raportavo nuorodą kaip spamą - facebook's neblokuoja nuorodos vien dėl aktyvaus pos postinimo. Todėl pareiškimas būtinas tam, kad ateityje tais entuziastų grupleei būtų apkarpyti sparnai ir jie nebepažeidinėtų piliečių teisės į informaciją ir laisvus rinkimus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. O ar yra tikrų žinių apie tai, kad būtent dėl grupelės skundikų Facebook (ar jo robotai) blokavo? Facebookas patvirtino kaip nors tokį faktą ar įmanoma pasižiūrėti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dešiniųjų pažiūrų žmones nuolat banina snukiaknygėje, nes ten įsisukę libdebiliniai “stukačiai”, kurie masiškai pranešinėja viską iš eilės. Todėl nekelia abejonių, jog tie patys užspamino pranešinėdami tą nuorodą į rinkėjo puslapį kaip spamą. Sutapimas, kad tik Radžvilą užbanino? Ne. Šimonkės niekas nebanino, nors spamino daug daugiau. Nes jos pažiūros “teisingos”.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-03-30 00:08

   Nemo, bandai išklausti, kas žinoma? Taip, gali būti, kad tokių žinių ir yra. Beje, o kodėl nori ,,tokį faktą'' pažiūrėti?
   Čia esmė ne tiek kas ir iš kur, o pats principas - blokuoti inofrmaciją. Tai dar vienas įrodymas, kokią svarbą turi artėjantys Europarlamento rinkimai. Šaip būtų neblogai, jeigu šį atveejį sužinotų mūsų kaimynai, sąjungininkai ir bendraminčiai - gali būti, kad tai ne pirmas atvejis, todėl būtų įdomu pasidalinti patirtimi.
   Bet tikroji esmė kitame. Nacių, sovietų ir kiti režimai taip pat naudojo cenzūrą - tačiau tai nepakeitė istorijos eigos, nes pokyččiai visuomenės truktūroje yra pavaldūs dėsningumams, kurie neįveikiami jokiai cenzūrai, kad ir kokia ji bebūtų.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-03-30 14:49

   Ne toks jau tas Nemo nekaltas buriukas, kokiu dedasi. Diskutuoti ir argumentuoti - ne jam, užtat pasakyti savo darbdaviams - ,,Va, ten ir ten tada ir tada sakė ir rašė tą ir tą'' - tiek jis sugeba. Čia patikra: kas yra žinoma apie IT, konkrečius asmenis, gal kas prasitars, ką ketinama daryti, gal netgi suminės konkrečius žmones su vardais ir pavardėmis - šit ką jis tikėjosi išklausti. Tam jis čia ir atsiųstas. Ir ne jis vienas, aišku - yra dar kai kas.

   Panaikinti
  5. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2019-03-30 18:28

   Jam liepta lįsti, užtat ir lenda. Sunki bilduko dalia.

   Panaikinti
 4. Skaitytojas2019-03-29 17:32

  Nebūkit feisbukagalviai, ieškokit kokių nors brandesnių būdų savo informacijai platinti.

  Beje, balsuosiu už jus. Čia buvo geranoriškas patarimas.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-03-29 22:30

  Jūsų žiniai, nuorodų raportuoti negalima, tik patį įrašą, kuriame nuoroda yra įdėta, o įrašo užblokavimas dar nereiškia, kad bus užblokuota ir jame patalpinta nuoroda. Nuorodos blokuojamos tais atvejais, kai per nustatytą laiką pasidalijimų skaičius messenger'yje, komentaruose ir įrašuose viršija Facebook nustatytą ribą (išbandyta). Sekantis žingsnis - Facebook peržiūri užblokuotą nuorodą ir jeigu nieko kenkėjiško neaptinka - atblokuoja, kaip įvyko jūsų atveju. Patikrinkite, kiek patys sukūrėt įrašų, išsiuntėt asmeninių žinučių ir komentavot naudodami tą nuorodą.
  Nuoširdžiai siūlau išbandyti su kita nuoroda ir nesapalioti, kad kiekvienas, kuris šiuo klausimu turi kitokią nuomonę automatiškai palaiko Šimonyte ir nori pakenkti prof. Radžvilui.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-03-30 00:46

   ,,Facebook peržiūri užblokuotą nuorodą ir jeigu nieko kenkėjiško neaptinka...'' - o kas paržiūri? Ir kaip peržiūri? - analizuoja visą komandinę eilutę? Tam, kas peržiūri, lietuvių kalba turi būti gimtoji, nes lietuvių kalba Google Translater - neįkandamas riešutas. Vadinasi tai, padaro konkretus žmogus. Šiaip ar taip, faktas aiškus: tarp moderatorių yra lietuvių, turinčių atitinkamą IT išsilavinimą ir parsidavusių globalistų cenzūrai.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Nebekliedėk, nes šimonkė seniai būtų užbaninta. Čia ne nuorodos dalijimesi esmė, o neatitikime mistinių snukiaknygės “standartų”: “You can’t share this link”, “Nepavyko bendrinti komentaro, nes ši nuoroda neatitinka mūsų bendruomenės standartų”. http://www.imgur.com/LyssSHH

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-03-30 13:48

   Iš savo pusės galiu pasakyti, kad Šimonytės klubo raginimai pasirašyti nespamino mano naujienų srauto tiek, kiek prof. Radžvilo.
   Sakot ne tame esmė, bet įrodymų jokių neturit. Pasiūliau, kaip atkartoti tokį platformos elgesį tam tikros nuorodos atžvilgiu. Bet tikriausiai nei vienas net nesvarstys galimybės išbandyti, nes juk esat įsitikinę, kad jūs tie, kuriuos turi blokuoti ir cenzūruoti, nes atstovaujat tikrajai tiesai, o tai, mielieji, kvepia fanatizmu.
   Jeigu kažkas pačiame Facebooke būtų piktybiškai nusistatęs ir užblokavęs, tai vis dar nebūtų galima dalintis ta nuoroda Facebook platformoje, galiausiai pačio puslapio nebūtų. Šiandien galime pasidžiaugti, kad taip nėra. :)
   Norėjau padėti, bet panašu, kad tiesos ieškojimas ir faktai nepageidaujami čia taip pat, kaip ir leftistų gretose.

   Panaikinti
  5. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad Šimonytės fanai pasirašyti už ją kvietė 10x kartų intensyviau, visi mano draugai gavo asmenins žinutes su kvietimais pasirašyti, vien "Ingridos štabas" facebook grupei priklauso apie 5000 žmonių, nepalyginsi su Radžvilo komiteto varganais keliasdešimt aktyvistų, veikiančių internete. Įsivaizduokit, kiek Šimonytės gerbėjai, kurių facebooke tūkstančiai ar net keliasdešimt tūkstančių,išsiuntė kvietimų/postų/žinučių su nuoroda pasirašyti už Šimonytę? Kiekvienas mąstantis supras - gerokai, gerokai daugiau už Radžvilo komitetą. Todėl nereikia kliedėti apie perdaug kartų išsiųstą žinutę.

   Antra, tais atvejais kai išsiunčiama perdaug žinučių su vienodu turiniu, blokuojamas ne turinys/nuoroda, o facebook vartotojas (išbandyta); Kitu atveju, aš su draugais galėčiau 100x messegneryje kam nors nusiųsti Šimonytės puslapio nuorodą ir facebookas visame tinkle užblokuotų visas (kad ir JKL) nuorodas į Šimonytės tinklapį. Tai nelogiška ir facebookas tokių nesąmoningų algoritmų netaikytų.

   Trečia, nuoroda į Radžvilo VRK puslapį buvo atblokuota nepraėjus 24 valandoms po užblokavimo. Jeigu būtų suveikusi "spamo" gaudyklė ir nuoroda būtų užblokuota dėl per intensyvaus jos dalinimosi/spamminimo, facebookas neatblokuotožų jos taip greitai - spamo bloklas veikia mažiausiai 24 val, dažnai kelias dienas ar net savaites. Atblokavimas vos po keliolikos valandų reiškia, kad buvo masiškai skundžiamas ne pats spaminimo faktas, o turinys, t.y. su Radžvilo komiteto nuoroda esančios žinutės raportuojamos kaip netinkamos/įžeidžiančios ir t.t. Kai facebook administarcija pamatė, kad toje nuorodoje nėra jokios pornografijos, nenonacizmo ir t.t. ji buvo atblokuota.

   Taigi kokių įrodymų dar reikia, kad tai masinio organizuotos kuoppelės veikimo rezultatas? Asmeninio patvirtinimo iš pono Zuckerbergo, kad VRK buvo blokuojamas dėl masinio skundimo iš organizuotos grupelės?

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2019-04-02 08:58

   Studentui: per rinkimus už ją balsuos 110% ar net daugiau visų šalies rinkėjų, nes jau toks jos populiarumas, jau tokia tautos meilė jai ir jos (taip, jos!) partijos vertybėms, kad oi, oi, oi... Juokinga, vaikiška propaganda.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2019-03-29 23:59

  Prezidentė ką tik oficialiai pateikė atsakymą į pareiškimą. Tiksliai negaliu pacituoti, bet skambėjo maždaug taip:
  tai jeigu tie atgrubnabiai nemoka veidaknyge naudotis, tai kaip jie sugebės bilietą iki Briuselio nusipirkti?

  Pilnai palaikau Prezidentę, jeigu Radžvilas nemoka internetu naudotis, tai kam jis toks reikalingas, tegul taiko žemiau, į kokius istorijos mokytojus.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ačiū tiems, kurie dalykiškai pakomentavo kaip su tuo blokavimu galėtų būti, ar čia intencionalu, ar čia automatiška. Nieko apie tai nežinau, tai smalsu. O į kvailius, kurie mano klausime įžvelgė kažką daugiau nei klausimą apie facebooko veikimą tai nekreipiu dėmesio.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Blogerio Zeppelinus įrašas: https://www.facebook.com/blogeris.zeppelinus/posts/2174036999351445?__tn__=K-R

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item