Vokietijos socialdemokratas: ISIS kovotojus integruosime su mečečių pagalba

Berlyno žemės vidaus reikalų ministras Andreas Geiselis pristatė planą, kuriame aiškina, kad Islamo valstybės (ISIS) kovotojus į Vokietij...

Berlyno žemės vidaus reikalų ministras Andreas Geiselis pristatė planą, kuriame aiškina, kad Islamo valstybės (ISIS) kovotojus į Vokietijos visuomenę galima integruoti pasitelkiant radikalų islamizmą propaguojančias mečetes. 

Vokietijos socialdemokratų partijos (SPD) nario teigimu, ISIS kovotojams reikia tinkamai parodyti, kad islamo kalifatą sukurimo galima siekti ir nenaudojant prievartos. Tam, kad ISIS kovotojai būtų intergruoti, kaip pabrėžia A. Geiselis, būtų galima pasitelkti „legalistus“ – radikalaus islamizmo atstovus, kurie kalifato siekia taikiomis priemonėmis. Tokio tipo radikalūs islamistai turėtų ISIS kovotojams paaiškinti, kad kalifato siekis įmanomas ir laikantis Vokietijos įstatymų. Šio įstatymų besilaikančio islamizmo atstovų pavyzdžiais laikomos „Musulmonų brolystės“ ar turkiškos kilmės „Milli Görüs“ organizacijos.

Berlyno BZ laikraščio redakcijai susisiekus su A. Geiselio komanda, ši patvirtino, kad pasiūlymas yra tikras ir išties svarstomas. Kaip teigia pasiūlymo autoriai, šis ISIS kovotojų integracijos projektas reikalingas, nes vestų į mažėjančią deradikalizaciją.

Vis tik ne visi į šį pasiūlymą žvelgia taip pat. „Geiselio pasiūlymas skamba lyg jis norėtų panaudoti padegėjus tam, kad šie užgesintų ugnį“, – taip Berlyno žemės vidaus reikalų ministro užmojus įvertino BZ laikraščio žurnalistas Gunnaras Schupeliusas.

Šio pasiūlymo pateikimą pakomentavo ir Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis: „Džihadistai galėtų būti sugrąžinami, tik jei jie čia būtų laukiami su orderiu“.

Parengta remiantis užsienio žiniasklaidos informacija.

Susiję

Pažangos ideologija 8758387273541150443

Rašyti komentarą

 1. Tai siūlo kalifatą pradėti kurti Vokietijoje, tik teisiškai, step by step (AMB)? Nevisprotis.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-03-15 22:45

  Tas geiselis tai iš tiesų integravosi, tik atvirkščiai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-03-17 09:45

  Kalifatas taikiomis priemonėmis. Vokietijoje. Vokietijos kalifatas, sukurtas taikiomis priemonėmis, - toks Europos fiurerių tikslas? Pirmiausia Vokietijoje, "geradarių" žemėje, paskui ir visoje Europoje. Va kokia gera mintis! Ir tam pritaria visos vok. Bažnyčios veikėjai, uoliai mindami politikų pėdomis.
  Pats laikas visiems ES pasakyti "ačiū, mums nebereikia, pasilaikykit sau".
  Įsivaizduoju, kaip iš jų juokiasi islamistai. Ir pelnytai. Už tai jie jų ir negerbia, nes prisitaikėlių bestuburių negerbia niekas. Islamistai tiesiog tyčiojasi iš vokiečių.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-03-17 09:49

  apropos, jeigu jau lietuvinam Gunnar Schupelius, tai bus Gunaras Šupelijus, ne Schupeliusas

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-03-17 09:54

  Berlynas savo šalį atiduoda ir dar primoka. Visai kaip mes savo Mažeikių naftą :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-04-04 09:35

  Kaip žemai puolė Vokietijos komunistai - net islamistai jiems mielesni už vokiečius. Jie paprastų musulmonų nesugeba integruoti, nes tie ir neketina integruotis, o integruos ISIS? Būtent mečetės, finansuojamos tėvyninių valstybių - Turkijos ir pan. - yra aršiųjų islamistų paramos centrai. Sakiau ir pakartosiu: Vokietija kelia didžiulį pavojų Europai. Vėl. Tik dabar jau iš kairės. Jei Europos šalys nepraregės, Europai bus šakės. Vieno Orbano maža. Atsitokėti turi dauguma ES narių.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Tik dabar jau iš kairės." - tai kad tiek nacizmas, tiek ir fašizmas buvo KAIRIŲJŲ ideologijos.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item