Čikagoje paminėtos Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo V. Putvinskio-Pūtvio 90-osios mirties metinės

aidas.us Kaip ir kasmet, Vytauto Didžiojo šaulių Rinktinė išeivijoje pakvietė visus į renginį skirtą Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo...


Kaip ir kasmet, Vytauto Didžiojo šaulių Rinktinė išeivijoje pakvietė visus į renginį skirtą Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo V. Putvinskio-Pūtvio 90-osioms mirties metinėms paminėti.

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Uniformuoti šauliai dalyvavo Vėliavų rikiuotėje. Po Mišių visi skubėjo į Šaulių namus.

Iškilmingą minėjimo dalį pradėjo Vytauto Didžiojo Rinktinės vadas Linas Marganavičius. Įnešamos vėliavos, sugiedoti JAV ir Lietuvos himnai. Tylos minute pagerbti žuvusieji už Tėvynę, pagerbti kuopų nariai, kurių nebėra mūsų tarpe.

Pranešimą skaitė Rinktinės vadas Linas Marganavičius. Jis pristatė įkūrėjo V. Putvinskio-Pūtvio biografiją, veiklą. Jo subrandinta valstybinio-tautinio šauliškumo ideologijos forma, įgyvendinta per Lietuvos šaulių sąjungą, gyvuoja šiandien, gyvuos ir ateityje.

Po pasisakymo šaulio priesaiką davė jauniausias Vytauto Didžiojo Rinktinės šaulys Deimantas Gilys ir šaulė Auksuolė Kišonaitė-Marciulevičienė.


Sveikinimo žodį tarė LŠSI vado sekretorė Roma Bikulčius. Ji perskaitė sveikinimus gautus iš LŠS vado, Plk. ltn. Gintaro Koryznos ir LŠS V. Putvinskio-Pūtvio klubo prezidento Stasio Ignatavičiaus. Pasisakė LŠSI vadas Julius Rūtenis Butkus. „Baltijos“ jūrų šaulių kuopos 10-mečio įkūrimo proga Šaulių Žvaigždės medaliais apdovanoti „Baltijos“ jūrų kuopos šauliai. Šaulių Žvaigždės Ordinu apdovanota „Baltijos“ jūrų šaulių kuopos vadė Regina Butkus.

Renginio svečias profesorius Antanas Adomėnas taip pat tarė sveikinimo žodį. „Baltijos“ jūrų šaulių kuopos šaulys Ernestas Lukoševičius pristatė paminklo projektą tarpukario Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai. Jis bus pastatytas Vilniuje.


Išnešus vėliavas, prasidėjo renginio meninė dalis. Jos vedėja Rasa Marganavičius pasipuošė lietuvių dizainerės Auksuolės Kišonaitės-Marciulevičienės siūta suknele. Tai nuostabus rūbas su tautiniais elementais. Rasa skaitė savo kurtas eiles apie Tėvynę, ilgesį, meilę… Muzikinę dalį atliko solistės Danguolė Žibkutė-Pažemeckienė ir Gilija Krūmaitienė. Nuostabūs solisčių balsai, jų atliekami kūriniai ir Rasos eilės pakerėjo visus susirinkusiuosius. Jie negailėjo joms aplodismentų.

Po koncerto savo eiles skaitė šauliai Irena Šalaviejienė, Zenonas Gailius ir Irena Valaitienė. Vėliau šauliai vaišinosi, bendravo, su solistėmis Danguole ir Gilija dainavo lietuvių liaudies dainas. Vyravo pakili šventiška nuotaika.

Nuoširdžiai dėkojame renginio organizatoriams Rasai ir Linui Marganavičiams, Vytauto Didžiojo rinktinės šaulėms už vaišes. Visada gera apsilankyti svetinguose Šaulių namuose, pabūti, pabendrauti. Čia durys atviros visiems. Iki kitų susitikimų.

Nuotraukos – Rasos Marganavičius, Deimanto Gilio, Živilės Gurauskienės.

Parengė Irena Šalaviejienė.

logotype

Susiję

Istorijos politika 513956220535516271

Rašyti komentarą

  1. Apsiverstų grabe (ir nenustotų vartytis) tas įkūrėjas jei sužinotų kad dabar šaulių sąjungoje lyderiauja aktyviausi antilietuviški, antitautiniai, antimoraliniai, antitradiciniai globalistai, tolerastai, leftistai, lgbt'istai ir panašus brūdas kaip pvz Jakilaitis, šimašius, miliūtė. Aš rašiau asmeniškai į Šaulių sąjungą dėl jakilaičio- dėl jo pasisakymų apie pederastų vėliavą " kokia ji nuostabi ir kad jis tikisi kad ji plėvesuos virš prezidenūros ir Gedimino bokšto (bei ką jis tuo metu LRT išdarinėjo)- ir klausiau ar tai yra Šaulių sąjungos vertybės- tai tie atsakė tik tai, kad mol sakykit kokį įstatymą jis pažeidė. Ir jokių problemų su moraliniais klausimais pas juos nekilo ir kaip mes matome tokie kaip jakilaitis yra dabartinis šaulių sąjungos veidas. Taip kad šita šaulių sąjunga yra tiesiog ginkluota, antitautinių elementų grupė, siekianti įtvirtinti globalizmą ir visokias pederastijas Lietuvoje- kitaips sakant eiliniai sušikti stribai- kuriuos privalu panaikinti, nuginkluoti ir išvaikyti.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Taigi - kai matai, kad, rimto pavojaus atveju, reiktų pradėti nuo pačios organizacijos valymo, tai iš tokios "gynybinės" organizacijos - nieko gero.

      Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item