Vytauto Radžvilo komitetas pristatė EP rinkimų programą ir kandidatų sąrašą

propatria.lt nuotrauka  Vilniaus universiteto profesoriaus Vytauto Radžvilo suburtas visuomeninis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigr...

propatria.lt nuotrauka 
Vilniaus universiteto profesoriaus Vytauto Radžvilo suburtas visuomeninis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!” pirmadienį pristatė Europos Parlamento rinkimų programą ir kandidatų sąrašą. Kartu su V. Radžvilu į Europos Parlamentą kandidatuoja dizainerė Jurga Lago, Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, kompozitorius Faustas Latėnas, politologas Dovilas Petkus, aplinkosaugininkas ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys dr. Romas Pakalnis, istorikė prof. Rasa Čepaitienė ir kiti visuomenės veikėjai. 

Pristatytoje komiteto programoje teigiama, kad globalistinio ES elito pastangos suvaldyti krizę siūlant dar gilesnę integraciją gilina pačią krizę ir tampa vieningos Europos griovimu. Programos autorių teigimu, “Lietuva gali išlikti ir turi ateitį tik atsinaujinusioje Europoje. Atsinaujinusią laisvos ir demokratiškos Europos tautų ir valstybių bendriją turi įtvirtinti nauja Europos Sąjungos narių sutartis. Europos Parlamentas privalo tapti vienu svarbiausių ES atgimimo ir pertvarkymo naujais pagrindais centrų.”

Klausiamas apie prieštaravimus programoje, kurioje vienu metu kalbama apie būtinybę priešintis federacijos kūrimui ir siūlomi įvairūs nauji ES lygmens reguliavimai, V. Radžvilas aiškino, jog būtina skirti du tikslus – ilgalaikį siekį susitarti dėl naujos, mažiau integruotos ES sutarties, ir nuolatines pastangas esamomis sąlygomis atstovauti Lietuvos visuomenės interesus ir vertybines nuostatas Europoje. 

Programoje žadama siekti nutraukti ES vykdomą migracijos skatinimo politiką, ES lygmeniu reglamentuoti žiniasklaidos tinklų veiklą, panaikinti diskriminaciją skirstant ES paramą ES šalims, užtikrinti atsakingų ES institucijų atsakomybę už skirstomos paramos socialinius padarinius – didinamą, o ne mažinamą socialinę atskirtį, nepritarti ES kariuomenės kūrimui, atgaivinti diskusiją ir analizę dėl galimybių šalims vykdyti savarankišką monetarinę politiką, ES lygiu apginti tėvų teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus ir būti saugiems nuo valstybės mėginimų atimti vaikus, jei šeimoje nėra tiesioginio pavojaus vaikų sveikatai ar gyvybei, atšaukti ES pritarimą „Nord Stream 2“ projektui, užtikrinti, kad jokios ES institucijos nesikištų į šalių apsisprendimus šeimos sampratos klausimais, įskaitant ir finansavimo genderizmo ideologijos propagandai ES šalyse nutraukimą.

„Mūsų programos kertinis principas – besąlygiškas nepritarimas ES federalizavimui. Kad ir kaip būtų pertvarkytas ES politinis valdymas, būtina įtvirtinti valstybių atstovavimą Sąjungos politiniuose organuose. Pagrįstai teigiama, kad ES kenčia nuo demokratijos deficito. Daug kalbama apie tai, kad ES valdo nerinkta biurokratinė institucija (Europos Komisija), tačiau mažiau kalbama apie tai, kad pati ES ir jos federalizacija naikina demokratiją ES šalyse narėse. Būtina atkurti demokratijos pradus pačiose šalyse narėse. Be narių atstovavimo būtina įgyvendinti reformas, kurios panaikintų ES įsitvirtinusias nepolitines, taigi ir nedemokratines valdymo formas. Šios formos akivaizdžios – biurokratija ir teisminis valdymas. Institucijos kaip Europos Teisingumo Teismas seniai peržengia savo kompetencijos ribas ir pradeda diktuoti ES šalims vieną ideologiją, kišdamasis net į sritis kaip šeimos politika, kurias Lisabonos sutartis aiškiai paliko išimtinei šalių narių kompetencijai“, - pristatymas programą teigė prof. Vytautas Radžvilas. 

Jo teigimu, po artėjančių rinkimų Europos Parlamente susigrums du požiūriai į Europos ateitį. Viena pozicija remsis nuostata, kad galima išlaikyti status quo ES politikoje. V. Radžvilas įsitikinęs, kad šią poziciją atstovaus į esamą situaciją atvedusios jėgos, kurios nepripažįsta problemų masto ir sudėtingumo ir siūlys federalizacijos kelią. 

„Ne pirmą kartą matoma, kad patekus į politinę krizę į ją ir atvedusi valdančioji klasė griebiasi taktikos – reikalavimo suteikti dar daugiau įgaliojimų. Antroji stovykla teigs, kad būtina esminė ES pertvarka, kurios rezultatas turėtų būti nauja sutartis, grindžiama visiškai kitais ideologiniais principais. Dabartinis Europos integracijos projektas grindžiamas ideologija, pagal kurią ES projektas yra tarpinė stotelė į būsimą nepolitinę, betautę, globalią pilietinę visuomenę. Tuo tarpu antroji stovykla remiasi prielaida – ir tai akivaizdu iš ją atstovaujančių partijų programų ir retorikos, – kad tautos ir valstybės yra gyvybiškai svarbios ir jų nėra kuo pakeisti. Jų vizijoje būtina sutartis, kuri pripažintų, kad tautos ir nacionalinės valstybės yra būsimosios Europos pagrindas“, - teigia V. Radžvilas, priskiriantis save pastarajai stovyklai. 

Pirmadienį vykusios spaudos konferencijos metu visuomenei prisistatė komiteto keliamo sąrašo viršuje esantys Jurga Lago, Arūnas Svitojus ir Faustas Latėnas. 

Paklausta, į kurios ES šalies santvarką ir vertybes siūlytų lygiuotis Lietuvai, Jurga Lago siūlė verčiau klausti savęs, kuo mes galime būti įdomūs pasauliui. 

„Pasauliui mes įdomūs ne tuo, kiek esame į jį panašūs ir tokie patys, „vakarietiški“. Manau, kad viską, ko pasiekiau, pasiekiau dėl to, kad esu lietuvė. Tuo, kuo esu autentiška, ką atsinešiau iš savo „babytės“, iš kaimo, ką užauginau. Aš integravausi ir jau spėjau „išsiintegruoti“ iš mūsų vadinamųjų progresyvių Vakarų. Ir štai tuo aš esu įdomi. Šiandien, pavyzdžiui, ispanų menininkai stengiasi būti nebe ispanais, jie bijo būti ispanais, bijo savo vėliavos, niūniuoti savo himną. Jie bijo išsiskirti ir nori būti europiečiais iš visų jėgų. Bet tai reiškia, kad jie nebeįdomūs. Visos šalys turi stengtis išlikti savitos, kad netaptume susiniveliavę kaip buvome SSRS. Europoje stebime grįžimą prie vadinamojo leftizmo, susidomėjimą komunizmu, privalomą genderizmo (pasirenkamos lyties) dėstymą mokyklose ir universitetuose. Valstybinės mokyklos per Stalino gimtadienį išsikabina Stalino kalendorius ir raudonas vėliavas. Mat jiems Vakaruose tai yra naujiena, nepatirta ir nestudijuota, tariamai modernu. Tokio mąstymo yra siekiama, visuomenės kairėjimas yra ideologinis projektas. Šiandien kalbėdama su menininkais girdžiu, kad šiandien būtent mes, Vidurio ir Rytų europiečiai, ko gero, esame atsparesni, nes perėję komunizmo vandenis. Šiandien mūsų regionas dėl šios patirties yra Europos stuburas“, - aiškino Jurga Lago. 

„Pagrindinis klausimas apie ES ir žemės ūkį yra atotrūkis tarp lūkesčių ir realybės. Lietuva turėjo narystės dėka pasiekti ES vidurkius, tačiau nepasiekė net 70 proc. ES vidurkio. Vyksta stiprus diskriminavimas tarp ES Rytų ir Vakarų, tad niekam nesikeičiant, atotrūkis tarp mūsų ir likusios Europos tik didės. Tai lemia, kad ypač kaimą palieka labai daug žmonių, turime tūkstančius išnykusių kaimų. Pradeda nykti ne tik kaimai, bet ištisos seniūnijos, kurių kai kuriose neliko virš pusės gyventojų. Tai veda ir prie tautinės stagnacijos, ir ekonomikos nuosmukio. Ne kartą teko dalyvauti protesto akcijose Briuselyje, kur iš Lietuvos dalyvaujame šimtais žmonių, tačiau anapus stiklinės uždangos sprendimus priimantys asmenys, taip pat Lietuvoje rinkti europarlamentarai mąsto taip: „gaila, bet nieko negalime padaryti“. Padaryti galima, tačiau į ES reikia ateiti su protu, išmintimi ir mąstymu apie perspektyvas“, - savo dalyvavimo Europos Parlamento rinkimuose motyvus komentavo dr. Arūnas Svitojus. 

Komiteto atstovai žada artimiausiomis dienomis pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai pareiškinius dokumentus. Rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną kartu su Prezidento rinkimais.

papildyta Vytauto Radžvilo komentaru

„Iš tiesų džiugu, kad Valstybės atkūrimo dieną įsteigtas Europos Parlamento rinkiminis komitetas yra toks, apie kokį svajota. Šitoks plačiai atstovaujamas Komitetas turi moralinę ir politinę teisę prabilti opiausiais Tautos ir Valstybės išlikimo klausimais. Jam niekuo nenusileidžia ir patvirtintas rinkiminis sąrašas. Ne tik autoritetingas ir veiklus, bet suformuotas taip, kaip Lietuvoje nematyta nuo Sąjūdžio laikų. Sudarinėjant jį buvo neapsakomas džiaugsmas ir garbė girdėti būsimo sąrašo narius, galinčius teisėtai pretenduoti į aukščiausias vietas, kukliai tariant: VIETA MAN NESVARBI. KAD IR KOKIA JI BUS, DIRBSIU, KIEK ĮSTENGSIU. Tai girdint budo ir stiprėjo viltis, kad galbūt pagaliau vėl pavyks susitelkti VARDAN TOS.

Ir pabaigai – apie tai, kas svarbiausia. Susiruošėme grumtis ne dėl tos vienos vietos Europos parlamente. Net jeigu pavyktų ją iškovoti, ji bus bevertė, jeigu rinkimų kampanijos metu nebus pasiektas neišmatuojamai svarbesnis tikslas. Labai reikia, kad visur Lietuvoje per tą laiką kurtųsi KOMITETO RĖMIMO GRUPĖS.

Mūsų tikrasis ir daug aukštesnis tikslas – SUSIGRĄŽINTI VALSTYBĘ. Tą, kurią atkūrėme, bet taip greitai ir apmaudžiai leidome iš mūsų atimti prieš trisdešimt metų. EP rinkimai – tik pirmasis prasidedančio žygio žingsnelis,“ - socialiniame tinkle facebook kuriamo komiteto tikslus komentavo Vytautas Radžvilas. Susiję

Vytautas Radžvilas 113857693263554671

Rašyti komentarą

 1. Skaitytojas2019-02-18 23:25

  Šaunuoliai, balsuosiu už juos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jum , Radžvilai, reikia į Seimą , nes Europoj Lietuvos Valstybės nerasit , O Vilniaus Universitete ne labai supratot kokie K.Dubniko planai arba apsimetat? Gal prisidėjot kartu prie Ukrainos klausimų? Be abejo, taip.O kaip dabar ? .. Klausimas atviras- esat
   politikas - į klausimus neatsakynėjat...Laima J./L.

   Panaikinti
 2. Būtibai balsuosiu už jus. Linkiu būti išrinktiems. Tada ir LRT interviu paimti privalėtų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-02-19 00:29

  Ten klaida pradžioje įsivėlė, Radžvilas yra buvęs Vilniaus universiteto profesorius.

  Beje, jo programa visai nieko ir ir jis siūlo kitokią ES kryptį. Tikėkimės kad Radžvilas nebus užsispyręs, kaip jam yra būdinga, ir bendradarbiaus su visais parlamento nariais.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-19 08:28

   VR yra VU profesorius. Pasitikrink "guglėj" Filosofijos fakultetą.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-19 13:59

   Taip, Filosofijos fakultete Radžvilas vis dar dėsto. Be to, "profesorystės" taip paprastai neištrinsi. :)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-02-19 07:48

  laiku profesorius grįžta į politinį lauką. Džiaugiuosi.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-02-19 08:28

  Vadinasi, yra vilties...Palaikau. Balsuosiu už jus.Tepadeda mums Dievas.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-02-19 12:21

  Linkėčiau Radžvilui pirmiausia padirbėti Lietuvos politikoje. Dabar panašu į Gabrieliaus įšokimą į konservatorių lyderius be realaus politinio darbo patirties.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-19 15:48

   Iškart matyti, kad neturite ilgametės darbo ir bendravimo patirties Vakarų Europoje. Apskritai žodis ,,politika'', išvertus jį iš klasikinės graikų kalbos, reiškia ,,valstybės valdymo menas''. Tai, kas vyksta Lietuvoje, neturi nieko bendra su valstybės valdymu - keletas grupuočių, vadinančių save politinėmis partijomis, iš tiesų neturi nei apibrėžtų tiek užsienio, tiek ir vidaus politikos koncepcijų, ir jie pirmiausia siekia asmeniškai praturtėti ir materialiai aprūpinti savus. Pažiūrėkite į Lietuvos politikos strategiją, praktinius sprendimus ir tuomet iškart pamatysite, kaip tų, kurie save laiko politikais, žodžiai skiriasi nuo djų darbų. Jeigu būtų kitaip, mes neturėtume nei baudžiamųjų bykų dėl išgrobstytų ES lėšų, nei iracionaliai, tiesiog nusikalstamai švaistomų mokesčių mokėtojų pinigų - o ar nuo pat 1991-ųjų matėte kokį nors valsybės aadministracijos darbuotoją, kuris būtų įkalintas už valstybės lėšų ar ES pinigų vogimą?
   Kas yra ilgą laiką gyvenęs ir dirbęs Vakaruose, tas žino, kaip greitai ir operatyviai ten darbuojasi valstybinės instancijos, nes Vakarų šalių justicija yra nustačiusi ne tik griežtą atsakomybę - tiek baudas, tiek areštą, tiek ir laisvės atėmimą. Antra - galvojama apie realias valstybės perspektyvas, todėl dabar ir turime nacionalinio atgimimo bangą, nes liberalusis valdymo, ar tiksliau - nevaldymo, nes liberalizmas iš esmės atmeta bet kokią struktūrą, hierarchiją ir išvis bet kokias koncepcijas, tapdanas savotiška anrchijos forma - modelis ir globalioji ekonomika savo praktine forma save sukompromitavo galutinai. Tai gerai rodo JAV pavyzdys, kuomet skatinama investuoti - ir investuojama - pačioje JAV, nes puikiai suprantama, kad, tarkime, uždarius gamyklą ir atleidus dadrbuotojus, jų išlaikymas iškart sukuria lokalinį socialinį lūžį, ir tai valstybei atsieina kur kas daugiau mokesčių mokėtojų pinigų nei muitų ir kitų apribojimų sistema, skatinanti vietinius gamintojus ir jų produkcijos vartojimą.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-19 15:54

   Anonimiškas 12.21, jūs klystate sakydamas, kad V.Radžvilas neturi patirties Lietuvos politikoje. Atminkite Sąjūdžio laikus - nebent tuomet buvote paauglys ar vaikas - kuomet V.Radžvilas jau dalyvavo Sąjūdžio veikloje; o tai ir yra politika. Galima sakyti, kad V.Radžvilas turi politinio darbo patirties, sukauptos ekstremaliomis sąlygomis, nes tuomet Lietuvoje dar buvo sovietinė armija - ir labai pavojinga - bei sovietų saugumas ir kitos represinės okupacinės struktūros.

   Panaikinti
 7. Kaip kažkas pasakė, "oficialioji žiniasklaida" pamažu patys tampa marginalais, kuriems mes vis dar mokame algas. Labai geri dalykai vyksta Lietuvoje. Rinksiu Radžvilą. Prieš tai buvo pateiktas pasiūlymas profesoriui pirmiausia padirbėti Lietuvoje. Manau, Radžvilas savo ilgamečiu intelektiniu darbu, visuomenės švietimu ir budinimu padarė pakankamai. Politinė veikla - tai ne tik šmėžavimas Seime ar ministerijose. Kultūrinė veikla yra tikrosios politikos atspara. O Radžvilas kultūros srityje nuveikė daugiau nei pakankamai.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Puiku, mano šeima palaikys jus. Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2019-02-19 15:32

  Balsuosiu už Radžvilą ir jo komandą.
  Anot F.Rable - ,,Tiesa bus tada, kai filosofai karaliaus, o karaliai filosofuos.''

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2019-02-19 16:52

  Linkiu kuo didžiausios sėkmės ir rinkimuose, ir po rinkimų. Nes naujame EP bus dar oi kiek daug supelijusių ideologų iš praeities, kurių vieta seniai istorijos šiukšlyne, nors žongliruoti naujaja retorika tie seni cinikai įpratę.

  AtsakytiPanaikinti
 11. džiaugiuosi gerb.VRadžvilo sugrįžimu į politiką, linkiu sveikatos ir sėkmės, nes darbo prisikaupė tikrai daug : reikia išvalyti visą tą politinį šiukšlyną, kuris save tituluoja "elitu", bet nieko gero nepadarė mūsų šaliai ir tautai

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šiknon komunistėlį2019-02-20 03:16

  Nepateks, tauta nebalsuos už tokius, neaiškius veikėjus

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tauta balsuos už Radžvilą, o betaučiai kaip visada balsuos už sockomuniagas, konservatnikus ir liberastus. Šiknos komunistėlis tebenori matyti savo numylėtinius paksių, blinkevičiūtę, uspaskį ir kitus dykaduonius.

   Panaikinti
 13. Anonimiškas2019-02-20 16:53

  Aš taip pat balsuosiu už jį, tegul varo greičiau už Lietuvos ribų kovoti su vėjo malūnais. Ir tegul bando grįžti nepasiekęs savo programos planų.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Anonimiškas2019-02-20 20:13

  Radžvilas pakeitė šukuosena, rimtai žiūri į savo įvaizdį, tik ar viduj ten kas nors yra likę?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-20 22:04

   O kaip įvertintum savo lyderio šukuosena?

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 15. Anonimiškas2019-02-20 22:56

  Jo, būtent. Čia pilnai sutinku, aš irgi �� kvatoja.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Anonimiškas2019-02-21 22:54

  Tiesiog stebuklas, į demokratiją žengia nuostabus protas, gali kartais taip nutikti, kad protingųjų balsais jis bus išrinktųjų tarpe,sėkmės, vieningam protui.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Anonimiškas2019-02-24 01:07

  ONS ir geriečių susiskaldymas artina LR žlugimą...
  Rusteika rašo tiesą teisėjų tema- piktybinis vėžys lieka .Šia oligarchine-nomenklatūrine santvarka suintersuota verslo ir politikos ponija tikrai geruoju neleis nei sąrašinių rinkimų naikinimo, nei sąžiningų rinkimų, nei renkamų seniūnų, tautos renkamų teisėjų , prokurorų bei šerifų ar pris. teismų.
  Ponijos paskatos valdyti iki paskutinio lietuvio suprantamos, bet kodėl nebando išsibarščiusių demokratų telkti, iš pirmo žvilgsnio realistiški mąstytojai radžvilai ir ko? Tas, geriečių radžvilų , rašančių teisingai, bet tikrovėje spjaudančių į kitų geriečių juozaičių,nuoširdžiai bendradarbiavimui ištiestus delnus, yra dar baisesnis valstybės merdėjimo ženklas. .Tik giliau mąstantys, pavieniai, dar protu ir principais nedegradavę demokratiški žmonės, supranta, kad R. lojalistai net nesurinks 10 tūkst.parašų, nes V.R. ir ko ,dėl savo manijų, profesoriško lygio kvailybės ir neadekvačių ambicijų, atstūmė J. ranką, ištiestą bendradarbiavimui. JUOZAIČIO STOVYKLA surinks 20 tūks., bet nugalėti negalės, nes geriečiai ,,profesoriškai ‘’ kvailai susiskaldę ir ,,vardan tos Lietuvos’’ kartu pasisaukojančiai nedirbs.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item